• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bundesliga w piłce ręcznej mężczyzn w sezonie 2010/2011

  Przeczytaj także...
  VfL Gummersbach (VfL Gummersbach von 1861 e.V.) – niemiecki klub w piłka ręczna mężczyzn, powstały w 1926 roku. Swoją bazę ma w Gummersbach, choć swoje mecze gra w Kolonii.HBW Balingen-Weilstetten; (pełna nazwa: Handball Balingen - Weilstetten e. V.) - niemiecki klub piłki ręcznej mężczyzn powstały w 2002 r. z siedzibą w Balingen, z połączenia się: TSG Balingen i TV Weilstetten. Klub występuje w rozgrywkach Bundesligi. Klub do Bundesligi awansował w 2006 roku.
  TSG Friesenheim (pełna nazwa: Turn- und Sportgemeinde 1881 Friesenheim e.V) - niemiecki klub piłki ręcznej mężczyzn z siedzibą w Ludwigshafen am Rhein. Klub został utworzony w 1881 r. z Allgemeinen Rather Turnverein (ART) i HSV Düsseldorf. Obecnie występuje w 2. Bundeslidze.

  Bundesliga 2010/2011 - 64. rozgrywki o tytuł mistrza Niemiec i 45 sezon Bundesligi, zostały poprzedzone meczem o Superpuchar Niemiec pomiędzy THW Kiel a HSV Hamburg, który odbył się 24 sierpnia 2010 r. w Monachium. Drużyna z Hamburga pokonała Kilonię 27:26.

  Pierwsza kolejka została zapoczątkowana 25 sierpnia 2010 r. meczem pomiędzy HSG Ahlen-Hamm a SG Flensburg-Handewitt.

  Puchar EHF piłkarzy ręcznych - (Puchar Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej) – międzynarodowe, klubowe rozgrywki piłki ręcznej, utworzone z inicjatywy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) w 1981 i regularnie prowadzone przez tę organizację od sezonu 1981/1982, przeznaczone dla męskich drużyn klubowych zajmujących czołowe miejsca w europejskich ligach krajowych, które nie zostały zakwalifikowane do Ligi Mistrzów.TV Großwallstadt;(pełna nazwa: Turnverein Großwallstadt 1888 e.V) - niemiecki klub piłki ręcznej mężczyzn z siedzibą w Großwallstadt. Został założony w 1888 roku. Klub występuje w rozgrywkach Bundesligi.

  Beniaminkami tego sezonu były TSG Friesenheim oraz HSG Ahlen-Hamm. Mistrzem Niemiec została drużyna HSV Hamburg. MVP sezonu wybrano Uwe Gensheimera, a królem strzelców został Anders Eggert (248 bramek).

  Mecz o LoS Superpuchar ]

  Uczestnicy[]

 • THW Kiel
 • TBV Lemgo
 • HSV Hamburg
 • HBW Balingen-Weilstetten
 • Füchse Berlin
 • TuS Nettelstedt-Lübbecke
 • SG Flensburg-Handewitt
 • Frisch Auf! Göppingen
 • TV Grosswallstadt
 • VfL Gummersbach
 • SC Magdeburg
 • MT Melsungen
 • HSG Ahlen-Hamm
 • TSG Friesenheim
 • TSV Hanower-Burgdorf
 • Rhein-Neckar Löwen
 • HSG Wetzlar
 • DHC Rheinland
 • Hale sportowe[]

  Rozgrywki[]

  Klasyfikacja końcowa[]


  Frisch Auf Göppingen - niemiecki klub piłki ręcznej mężczyzn z siedzibą w Göppingen. Został założony w 1896 roku. Klub występuje w rozgrywkach Bundesligi. Frisch Auf jest podzielony na dwie sekcje: mężczyzn, kobiet.Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.

       EHF Liga Mistrzów

       Kwalifikacje EHF Ligi Mistrzów

       Puchar EHF

       Puchar Zdobywców Pucharów

       spadek do 2. Bundesligi


   

  Rhein-Neckar Löwen – męski, niemiecki klub piłki ręcznej, powstały w 2002 roku, z połączenia się TSV Baden Östringen i TSG Kronau. Wcześniej występował pod nazwą SG Kronau/Östringen. Od 2005 roku drużyna swoje mecze rozgrywa w Mannheim.SC Magdeburg (pełna nazwa:Sportclub Magdeburg e.V.) - niemiecki klub piłki ręcznej mężczyzn z siedzibą w Magdeburgu. Został założony w 1955 roku. Klub występuje w rozgrywkach Bundesligi.

  Statystyki[]

  Klasyfikacja strzelców[]

  Polacy w Bundeslidze[]

  Przypisy

  1. sportowefakty.pl: HSV Hamburg zdobył Superpuchar Niemiec. [dostęp 24 sierpnia 2010].
  2. Rhein-Neckar Löwen zajął 4. miejsce, które daje możliwość gry w Pucharze EHF, ale klub otrzymał dzika kartę od EHF i weźmie udział w kwalifikacja do EHF Ligi Mistrzów

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona ligi (niem.)
 • Mistrzostwa Niemiec w piłce ręcznej mężczyzn – cykliczne, krajowe rozgrywki sportowe, organizowane regularnie co roku (co sezon, z kilkoma wyjątkami) przez Niemiecki Związek Piłki Ręcznej (DHB) dla niemieckich męskich klubów piłki ręcznej, mające na celu wyłonienie najlepszego z nich. Od samego początku rywalizacja stojąca najwyżej w hierarchii niemieckiej piłki ręcznej. Po raz pierwszy mistrzostwa zostały rozegrane w sezonie 1947/1948.Füchse Berlin – niemiecki klub piłki ręcznej mężczyzn z siedzibą w Berlinie. Został założony w 1891 roku. Klub występuje w rozgrywkach Bundesligi. Drużyna spadała do 2. Bundesligi w sezonie 2005/2006, ponownie awansowała w 2007 roku.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  TuS Nettelstedt Lübbecke; a także TuS N-Lübbecke (pełna nazwa: Turn- und Sportverein Nettelstedt-Lübbecke e.V.) – niemiecki klub piłki ręcznej mężczyzn z siedzibą w Lübbecke (Nadrenia Północna-Westfalia). Klub powstawał w latach 1912/1945. Obecnie drużyna występuje w rozgrywkach Bundesligi.
  TSV Hanower-Burgdorf; pełna nazwa: Turn-und Sportvereinigung Hannover-Burgdorf - niemiecki klub piłki ręcznej mężczyzn z siedzibą w Burgdorfie. Został założony w 1912 roku, a swoje mecze rozgrywa w AWD Hall w Hanowerze. Klub występuje w rozgrywkach Bundesligi, do której awansował w sezonie 2008/2009.
  MVP (ang. Most Valuable Player — Najbardziej Wartościowy Gracz) — tytuł przyznawany najlepszemu zawodnikowi danego meczu lub danej fazy rozgrywek sportowych, najczęściej w amerykańskich ligach zawodowych (np. w lidze NBA — wybiera się w niej oddzielnie MVP rundy zasadniczej i MVP fazy finałowej); również w rozgrywkach i turniejach różnej rangi w m.in. koszykówce, siatkówce, hokeju na lodzie.
  HSG Ahlen-Hamm - niemiecki klub piłki ręcznej mężczyzn z siedzibą w Hamm. Klub został utworzony z ASV Hamm 04/69 Handball i Ahlener SG. Obecnie występuje w Bundeslidze.
  TSV Bayer Dormagen; pełna nazwa: TSV Bayer Dormagen 1920 e.V. - męski klub piłki ręcznej z Niemiec. Został utworzony w 1920 roku z bazą w mieście Dormagen. Drużyna występuje w Bundeslidze. Od sezonu 2010/11 klub nosi nazwę DHC Rheinland.
  SG Flensburg-Handewitt (pełna nazwa: Spielgemeinschaft Flensburg-Handewitt) – niemiecki klub piłki ręcznej mężczyzn z Flensburga.
  Bundesliga w piłce ręcznej mężczyzn (oficjalna nazwa: Handball-Bundesliga, oficjalny skrót: HBL) – najwyższa klasa rozgrywek ligowych piłki ręcznej mężczyzn w Niemczech. Pierwsza kolejka odbyła się w 1966. Najwięcej tytułów mistrza Niemiec zdobyło THW Kiel (19). Od sezonu 2012/2013 nosi nazwę DKB Handball-Bundesliga.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.076 sek.