• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bumerang - program publicystyczny

  Przeczytaj także...
  Tomasz Wróblewski (ur. 5 maja 1959 w Warszawie) – polski dziennikarz i publicysta. Redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska” (2001–2004, 2005–2006), magazynu „Profit”, „Dziennika Gazety Prawnej” (2010–2011), dziennika „Rzeczpospolita” (2011–2012).Polsat 2 – kanał Telewizji Polsat skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. Wystartował 1 marca 1997.
  Dariusz Józef Szymczycha (ur. 21 maja 1960 w Słupsku) – polski polityk, dziennikarz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

  Bumerang – program publicystyczny emitowany przez telewizję Polsat w latach 1998–2007 oraz przez Polsat News od 2008 do 2009 roku.

  Program prowadzony był przez Marka Markiewicza z udziałem dziennikarzy i medioznawców. Najczęściej byli to Maciej Iłowiecki i Tomasz Wróblewski, a gościnnie także: Maciej Rybiński, Michał Karnowski, Piotr Zaremba oraz Dariusz Szymczycha do czasu nominacji do kancelarii prezydenta Kwaśniewskiego. W audycji omawiano, w oparciu o wybrane fragmenty programów informacyjnych z ostatniego tygodnia, błędy i niedostatki warsztatu pracy dziennikarzy. Uczestnicy programu poszukiwali najlepszej wersji przedstawienia i komentowania informacji, starali się określić zasady poprawnej pracy dziennikarskiej, wskazywali na skutki błędów dziennikarskich i ich znaczenie dla opinii publicznej.

  Polsat News – kanał informacyjno-publicystyczny Grupy Polsat, nadający od 7 czerwca 2008 roku. Szefem kanału, od początku nadawania stacji, jest Henryk Sobierajski.Maciej Tadeusz Iłowiecki (ur. 28 lutego 1935 w Piekarach Śląskich) – polski dziennikarz, publicysta, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

  Program trwał około pół godziny i emitowany był w poniedziałki po północy (powtórki w stacji Polsat 2 we wtorki o 5:00, 12:30 oraz 20:30), a w Polsat News nadawany był codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 22:00. Bumerang był kontynuacją powstałego w 1995 programu publicystycznego „Sztuka Informacji”, który był autorskim programem Marka Markiewicza.

  Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu. Piotr Zaremba (ur. 23 marca 1963 w Warszawie) – polski historyk, dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i krytyk teatralny.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Dziennikarstwo – działalność polegająca na zbieraniu i upublicznianiu za pomocą środków masowej komunikacji informacji o wydarzeniach, ludziach oraz problemach.
  Marek Sławomir Markiewicz (ur. 16 marca 1952 w Łodzi) – polityk, dziennikarz, adwokat, poseł na Sejm, I i III kadencji.
  Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  Aleksander Kwaśniewski (ur. 15 listopada 1954 w Białogardzie) – polski polityk, z zawodu dziennikarz. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 23 grudnia 1995 do 23 grudnia 2005.
  Opinia publiczna – reakcja zbiorowości ludzkich na działania polityczne i społeczne, wyrażany publicznie stan świadomości owych zbiorowości. Dotyczy spraw ważnych dla społeczeństwa, często kontrowersyjnych. Jest zmienna, może ulec zmianom nawet w krótkim okresie.
  Program informacyjny – gatunek programu telewizyjnego, którego głównym celem jest przedstawienie bieżących wydarzeń, najczęściej politycznych, ale także kulturalnych, sportowych, itp. oraz prognozy pogody. Programy takie emitowane są zazwyczaj kilka razy dziennie, trwają od 5 do 60 minut. Główne wydania (najdłuższe) pojawiają się w telewizji wieczorem, zazwyczaj między 18 a 22, i stanowią podsumowanie wydarzeń z danego dnia. Coraz częściej programy informacyjne nadawane są z newsroomów, a rzadziej z osobnego studia.
  Maciej Jerzy Rybiński (ur. 5 marca 1945 w Warszawie, zm. 22 października 2009) – polski dziennikarz, publicysta, felietonista, komentator polityczny, ekonomiczny i społeczny, satyryk, scenarzysta, pisarz.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.605 sek.