• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bugtraq

  Przeczytaj także...
  W tych miejscach internetu, które zachęcają użytkowników do komentowania, System moderacji jest metodą, którą zarządzający (w szczególności webmaster) wybrał w celu rozdzielenia wpisów nieadekwatnych, obscenicznych, niezgodnych z regułami (a nawet nielegalnych) lub obraźliwych od wpisów użytecznych i dostarczających informacji.Bezpieczeństwo teleinformatyczne – zbiór zagadnień z dziedziny telekomunikacji i informatyki związany z szacowaniem i kontrolą ryzyka wynikającego z korzystania z komputerów, sieci komputerowych i przesyłania danych do zdalnych lokalizacji, rozpatrywany z perspektywy poufności, integralności i dostępności.
  Full disclosure (z ang. całkowita jawność) – pogląd, funkcjonujący wśród wielu hakerów zajmujących się zabezpieczeniami, mówiący, że opinia publiczna powinna poznawać wszystkie szczegóły dotyczące nowo odkrytych błędów zabezpieczeń w systemach teleinformatycznych; odwrotność doktryny security through obscurity praktykowanej szczególnie często w Internecie w latach 80. i 90.

  Bugtraq – jedna ze starszych i najlepiej znanych internetowych list dyskusyjnych przeznaczonych do zagadnień bezpieczeństwa teleinformatycznego. Podstawowym tematem listy są rozmowy nt. błędów w oprogramowaniu, sposobach ich wykorzystywania i zapobiegania. Przez listę przewija się znaczny wolumen ruchu.

  Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.Symantec Corporation NASDAQ: SYMC – firma założona w roku 1982, jest międzynarodowym przedsiębiorstwem sprzedającym oprogramowanie komputerowe, szczególnie koncentrując się na dziedzinie bezpieczeństwa danych i zarządzania informacjami. Główna siedziba firmy znajduje się w Cupertino w amerykańskim stanie Kalifornia, a oddziały terenowe rozlokowane są w ponad czterdziestu krajach na świecie.

  Bugtraq został utworzony 5 listopada 1993 r. przez Scotta Chasina ze względu na zawodzącą w tamtym czasie pod względem bezpieczeństwa infrastrukturę Internetu. Przyjętą polityką listy Bugtraq w tamtym czasie była publikacja wszelkich informacji dotyczących błędów w oprogramowaniu bez względu na reakcję ich twórców. Taka polityka wiązała się z podejściem typu full disclosure.

  Lista dyskusyjna – forma internetowej grupy dyskusyjnej polegającej na automatycznym rozsyłaniu e-maili przysyłanych na adres listy do osób, które zdecydowały się na zapisanie do takiej listy.Oprogramowanie (ang. software) – całość informacji w postaci zestawu instrukcji, zaimplementowanych interfejsów i zintegrowanych danych przeznaczonych dla komputera do realizacji wyznaczonych celów. Celem oprogramowania jest przetwarzanie danych w określonym przez twórcę zakresie. Oprogramowanie to dział informatyki. Oprogramowanie jest synonimem terminów program komputerowy oraz aplikacja, przy czym stosuje się go zazwyczaj do określania większych programów oraz ich zbiorów.

  W początkach działalności listy była ona niemoderowana, lecz zalew śmieciowych listów wkrótce przekroczył niebezpieczny poziom. Moderacja została wprowadzona 5 czerwca 1995 r.

  W 1999 lista stała się własnością SecurityFocus. W sierpniu 2002 firma SecurityFocus została kupiona przez Symantec.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Archiwa listy Bugtraq • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.