• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bugsy Siegel

  Przeczytaj także...
  Frank Costello (ur. 26 stycznia 1891 - zm. 18 lutego 1973) - nowojorski gangster, kontrolujący hazardowe imperium w Stanach Zjednoczonych, znany z dużych wpływów politycznych.Manhattan – najmniejsza, a zarazem najgęściej zaludniona dzielnica (ang. borough) Nowego Jorku, położona na wyspie o tej samej nazwie. Ponadto hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork, w którego skład poza samą wyspą Manhattan wchodzi kilka mniejszych wysepek: Roosevelt Island, Randall’s Island, Wards Island, Governors Island, Liberty Island, Ellis Island, Mill Rock oraz U Thant Island. Do hrabstwa należy również Marble Hill, jedyna część położona bezpośrednio na stałym lądzie.
  Rodzina Genovese – jedna z Pięciu nowojorskich rodzin mafijnych należąca do Syndykatu; jej członkowie wchodzili i najpewniej wchodzą w skład Komisji Syndykatu.
  Benjamin "Bugsy" Siegel

  Benjamin „Bugsy” Siegel (ur. 28 lutego 1906 w Williamsburg w Brooklynie, zm. 20 czerwca 1947 w Beverly Hills) – amerykański gangster żydowskiego pochodzenia.

  Bugsy Siegel urodził się w rodzinie ubogich Żydów z guberni podolskiej, należącej wówczas do rosyjskiego imperium. W młodości Bugsy dołączył do gangu na Manhattanie. Poznał wówczas Moe Sedwaya i Meyera Lansky'ego. Bugsy pracował wówczas jako morderca na zlecenie. W czasach prohibicji zajmował się przemycaniem alkoholu z pomocą Charlesa "Lucky" Luciano i Franka Costello, gangsterów rodziny Genovese. Wraz z Albertem Anastasią, Vitem Genovese i Joem Adonisem dokonali zamachu w 1931 roku na Joego Masserię, co zakończyło wojnę gangów z lat 1929–1931. W 1932 roku Bugsy został aresztowany za hazard, lecz wypuszczono go.

  Joe Adonis, Giuseppe Antonio Doto (ur. 22 listopada 1902 w Montemarano we Włoszech, zm. 26 listopada 1971) – gangster, jeden z najpotężniejszych członków zorganizowanego świata przestępczego, tzw. amerykańskiego syndykatu, który wykrystalizował się po „wojnie Castellammarese”. Wieloletni współpracownik Lucky Luciano, Franka Costello i Meyer’a Lansky’ego. Należał do brygady zabójców Giuseppe „Joe Boss” Masserii.Brooklyn – jeden z pięciu okręgów (boroughs) Nowego Jorku, oraz hrabstwo (county), w stanie Nowy Jork, o nazwie Kings. W 2010 roku liczył ok. 2 505 000 mieszkańców, co daje największą populację ze wszystkich okręgów Nowego Jorku.

  28 stycznia 1929 roku poślubił Estę Krakower, z którą miał dwie córki, Millicent i Barbarę. W 1937 roku Benjamin Siegel wyjechał do Beverly Hills, gdzie zamieszkał we własnej willi. W 1939 roku Bugsy, Whitey Krakower (brat Esty) i dwaj inni gangsterzy zamordowali Harry'ego Greenberga za donoszenie policji. Reputacja Bugsy'ego w opinii publicznej była fatalna.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.

  W latach 40. Bugsy robił interesy w Las Vegas, zarabiając na tym miliony dolarów. Stał się słynny dzięki otwarciu Hotelu Flamingo. Przejmował także inne interesy w Las Vegas. 20 czerwca 1947 roku nieznany morderca zastrzelił go w jego własnym domu kilkoma pociskami z karabinka M1.

  CharlesLuckyLuciano, właściwie Salvatore Lucania (ur. 24 listopada 1897 w Lercara Friddi na Sycylii, zm. 26 stycznia 1962 w Neapolu) – amerykański gangster pochodzenia włoskiego, uważany za twórcę nowoczesnej przestępczości zorganizowanej w Stanach Zjednoczonych, tzw. Narodowego Syndykatu.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  W 1991 roku nakręcono film Bugsy w reżyserii Barry'ego Levinsona, opowiadający o losach Benjamina Siegela. Tytułową rolę zagrał Warren Beatty.

  Warto wiedzieć że... beta

  Na mapach: 40°42′N 73°57′W/40,700000 -73,950000 Williamsburg - dzielnica w północnej części Brooklynu, w Nowym Jorku. Graniczy z dzielnicami: Greenpoint, Bedford-Stuyvesant oraz Bushwick.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Giuseppe „Joe Boss” Masseria (ur. 1887 – zm. 15 kwietnia 1931) – amerykański gangster sycylijskiego pochodzenia, jeden z najpotężniejszych przywódców mafii nowojorskiej w połowie lat dwudziestych XX wieku.
  Las Vegas (wymowa:/lɑːs ˈveɪɡəs/) – najbardziej zaludnione miasto w amerykańskim stanie Nevada, w hrabstwie Clark. Na arenie międzynarodowej kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami. Las Vegas, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki, słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji. Tolerancja dla różnych form rozrywki dla pełnoletnich przypisała Las Vegas tytuł Miasta Grzechu.
  Albert Anastasia (ur. jako Umberto Anastasio 26 września 1902 w Tropei w południowych Włoszech, zm. 25 października 1957 w Nowym Jorku) – gangster, płatny morderca, jeden z najpotężniejszych członków zorganizowanego świata przestępczego tzw. amerykańskiego syndykatu, który wykształcił się po "Wojnie Castellammarese".

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.689 sek.