• Artykuły
  • Forum
  • Ciekawostki
  • Encyklopedia
  • Brygida Turowska

    Przeczytaj także...
    Magiczna zima Muminków (fin. Muumien taikatalvi) – polsko-fiński film animowany z 2017 roku w reżyserii Jakuba Wrońskiego i Iry Carpelan, powstały na podstawie powieści z 1957 roku Taikatalvi autorstwa fińskiej pisarki Tove Jansson. Zwariowane melodie (oryginalny tytuł angielski: Looney Tunes lub Merrie Melodies, 1929-1969) – seria krótkich, animowanych filmów, produkowana przez wytwórnię Warner Bros. Kreskówki te opowiadają o przygodach królika Bugsa, kaczora Daffy’ego, kota Sylwestra, ptaszka Tweety’ego, myśliwego Elmera, Diabła Tasmańskiego Taza, Kojota i Strusia Pędziwiatra, Pirata Sama, Babci i innych postaci.
    Przygody szewczyka Grzesia (ang. Laptich, The Little Shoemaker, 2000) – chorwacko-niemiecki serial animowany. Zrealizowany przy współpracy z Croatia Film, Haffa Diebold i RTL Television. Kontynuacja filmu pod tym samym tytułem. Serial liczy 26 odcinków. Był emitowany na antenie TVP1 w 2002 roku.

    Brygida Turowska-Szymczak (ur. 24 sierpnia 1964 w Iławie) – polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa.

    Maria Magdalena (ang. Mary Magdalene) – amerykańsko-brytyjsko-australijski film biblijny, opowiadający o świętej Marii Magdalenie. Smerfy (fr. Les Schtroumpfs, ang. The Smurfs) – fikcyjna rasa małych, niebieskich stworzeń, żyjących w którymś z europejskich lasów, stworzonych przez belgijskiego rysownika komiksowego Peyo. Znane z komiksu oraz filmu i serialu animowanego.

    Filmografia[ | edytuj kod]

  • 1997: Klan – nauczycielka w szkole, do której uczęszczał Maciuś
  • 1997–1998: 13 posterunek
  • 1999: Na dobre i na złe – Anna
  • 2000: Plebania – dyrektorka zakładu opieki
  • 2001–2002: Graczykowie – Ładna
  • 2002–2003: Kasia i Tomek – pielęgniarka w stacji krwiodawstwa
  • 2003: Na Wspólnej – Prowadząca konferencję
  • 2003: Podróże z Caritas Polską – lektor
  • 2004–2006: Kryminalni – lekarka
  • 2005: Magda M. – Małgosia
  • 2006: Ja wam pokażę! – kobieta
  • 2007: Na Wspólnej – matka Justyny Stern
  • 2011: Usta usta – sekretarka w filmie IT (odc. 32)
  • 2012: Na dobre i na złe – Lucyna (odc. 500)
  • 2014: Prawo Agaty – promotorka Staweckiego (odc. 78)
  • Polski dubbing[ | edytuj kod]

  • 1929-1969: Zwariowane melodie
  • kwoka Emily (Niech będę to ja),
  • mysi wnuk (Cwaniak ze skrzypeczkami),
  • wiewiórka (Gdy lato się skończyło),
  • Syn Nocnego Stróża (Nocny stróż),
  • Sue (Niebezpieczny Dan MCFiś),
  • Rozgwiazda (Rybopeja),
  • Kot (Akademia złoczyńców),
  • Panna Różyczka (Przegląd wierszyków Mateczki Gąski),
  • Mały Indianin (Przegląd wierszyków Mateczki Gąski),
  • Mama Świnia (Figlarna farma),
  • Mysz (śmiech) (Podwójny wyścig),
  • kwoka pracująca dla przemysłu zbrojeniowego (Baśniowe bujdy),
  • Druga ze świnek (Czardasz i wieprzowinka),
  • niedźwiadek (Racica z Teksasu),
  • młoda Kaczka Melissa (Kwakofobia),
  • Pani Ryba (Kocia śpiewka),
  • Mama Żółwiowa (Pancerz ze skorupki)
  • 1958-1961: Pixie i Dixie – Bridget (druga wersja – odc. 41)
  • 1962-1987: Jetsonowie (seria TV)
  • 1966: Flintstonowie
  • 1966: Człowiek zwany Flintstonem
  • 1968: Bajki z mchu i paproci (druga wersja)
  • 1971: Lucky Luke: Daisy Town
  • 1972: Pinokio
  • 1978: Lucky Luke. Ballada o Daltonach – Carmen
  • 1980: Figle z Flintstonami
  • 1981-1989: Smerfy
  • Gabrysia (odc. 51),
  • Floruna (odc. 167),
  • dziecko Floruny #1 (odc. 167)
  • 1982: Listonosz Pat – Bill Thompson
  • 1983–1985: Malusińscy – Henry
  • 1983-1986: Inspektor Gadżet – Labella
  • 1984–1987: Łebski Harry
  • aktorka (odc. 5a),
  • mysz #1 (odc. 24a),
  • Mały (odc. 25a),
  • Dixie (odc. 30b)
  • 1984–1985: Tęczowa kraina – Biały
  • 1985-1988: M.A.S.K.
  • profesor Daily (odc. 21),
  • kolega Mike'a (odc. 50),
  • Ashoka Oman (odc. 68)
  • 1985-1988: Yogi, łowca skarbów – Auggie
  • 1986-1987: Bosco – Damia
  • 1987: Było sobie życie
  • jeden z plemników (odc. 2),
  • jeden z chromosomów (odc. 2),
  • jedna z zasad azotowych (odc. 2),
  • jedna z komórek kości (odc. 2),
  • jedna z neuroprzekaźników (odc. 2),
  • jedna z komórek serca (odc. 2),
  • mama nowo narodzonego dziecka (odc. 2)
  • 1986-1987: Mój mały kucyk
  • Płomyczek (pierwsza wersja),
  • Zefirek (druga wersja),
  • Mała Tidli (druga wersja)
  • 1987-1990: Kacze opowieści
  • kobieta zbierająca pieniądze na rzecz biednych (druga wersja – odc. 24),
  • matka Kręgielki (druga wersja – odc. 29)
  • 1987: Nastolatki z Beverly Hills – Dexter McTech
  • 1988-1994: Garfield i przyjaciele – Lola (odc. 37c)
  • 1989–1992: Karmelowy obóz – Iggy
  • 1988: Scooby Doo: Szkoła upiorów
  • 1990: Pinokio
  • 1990: Filiputki – Filuś
  • 1990-1994: Super Baloo – nauczycielka Kita (druga wersja – odc. 26)
  • 1991-1992: Trzy małe duszki
  • chłopiec z domu dziecka (odc. 11a),
  • Buster
  • 1991-1997: Rupert
  • Królowa Szachowa (odc. 5),
  • Wieża (odc. 5),
  • elf Briar (odc. 9),
  • Ciemnowłosa skrzatka (odc. 15)
  • 1991-2004: Pełzaki
  • Phil (druga wersja),
  • Charlotte, matka Angeliki (druga wersja)
  • 1992: W 80 marzeń dookoła świata
  • 1992-1993: Goofy i inni
  • Debbie (druga wersja – odc. 31),
  • Melvin (druga wersja – odc. 33)
  • 1992-1993: Mikan - pomarańczowy kot – Jerry (odc. 21-22)
  • 1992-1994: Mała syrenka
  • Ollie (druga wersja – odc. 20, 30),
  • Krabozuch #1 (druga wersja – odc. 22),
  • wieśniak #2 (druga wersja – odc. 29)
  • 1992-1998: Batman – Robin/Tim Drake (druga wersja)
  • 1992–2002: Shin-chan – Shin-chan
  • 1993: Opowieść o dinozaurach – Louie
  • 1993-1997: Beavis i Butt-head
  • Kobieta z telewizora #1 (odc. 1),
  • Aktywistka (odc. 3),
  • Daria (odc. 4, 104),
  • Rodząca kobieta (odc. 7),
  • Tiffany (odc. 9),
  • Burger (odc. 22),
  • Talerz z kanadyjskim bekonem (odc. 22),
  • Chłopiec (odc. 97),
  • Operatorka (odc. 97),
  • Pracowniczka na zastępstwie (odc. 101),
  • Syn Stewarta (odc. 109),
  • Fryzjerka (odc. 110),
  • Genie (odc. 121),
  • Blondwłosa dziewczyna (odc. 126),
  • Blondwłosy uczeń (odc. 143),
  • Kobieta w biurze matrymonialnym (odc. 150)
  • 1994: Byli sobie wynalazcy
  • zegar pokazujący rok (odc. 17),
  • jedna z kur (odc. 17),
  • młody gazeciarz #1 (odc. 17),
  • służąca greckiej królowej (odc. 19),
  • staruszka (odc. 19),
  • jedna z dam (odc. 21),
  • Bronisława Skłodowska (odc. 22),
  • uczennice z klasy Marii Skłodowskiej-Curie (odc. 22),
  • głosy z tłumu (odc. 22),
  • jedna z kobiet, której Maria Curie pożyczyła auto (odc. 22),
  • Irene Joliot-Curie (odc. 22),
  • początkowa kierowczyni ambulansów (odc. 22),
  • dziewczynka, która dostała bukiet (odc. 23),
  • gospodyni #2 (odc. 23),
  • małpa Gloria (odc. 24),
  • samica kawki #2 (odc. 24),
  • żona farmera (druga scena w odc. 24),
  • wilczyca (odc. 24),
  • Mark Armstrong (odc. 25)
  • 1994-1996: VR-Troopers – Kaitlin
  • 1994-1996: Fantastyczna Czwórka – Komandor Lyja (odc. 4, 7)
  • 1994-1996: Kleszcz – Pokojówka (druga wersja)
  • 1994-1998: Świat według Ludwiczka
  • Toddler (odc. 27-32, 34-36, 38),
  • Pani Jensen (odc. 27-32, 34-36, 38)
  • 1994-2004: Przyjaciele
  • Franny (odc. 1),
  • Kathy (odc. 78-81, 84, 86),
  • Maria Teresa Tribbiani (odc. 59),
  • automatyczna sekretarka (odc. 70),
  • kucharka (odc. 83),
  • lekarz (odc. 90),
  • pracownica kliniki (odc. 93),
  • Felicity, druhna Emily (odc. 97),
  • kobieta w bibliotece (odc. 153)
  • 1995–1998: Pinky i Mózg
  • Kobieta z reklamy (odc. 2),
  • Fumiko (odc. 3),
  • Francis (odc. 16),
  • Lisa (odc. 19),
  • naukowiec ACME (odc. 22)
  • 1994: Księżniczka Łabędzi (wersja kinowa)
  • 1994: Prowincjonalne życie
  • 1994: Scooby Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocy
  • 1995: 2112: Narodziny Doraemona – Doraemon
  • 1996: Heroes of Might and Magic II - narrator
  • 1996: Kopciuszek – Kopciuszek
  • 1996-1998: Mała księga dżungli
  • Benny (odc. 11b),
  • stara Małpa (odc. 14),
  • mały wilczek #1 (odc. 16a),
  • kaczka (odc. 21a),
  • Ćwirek (odc. 21a)
  • 1996-2000: Ogrodnik Pankracy
  • 1996-2000: Opowieści z księgi cnót
  • koleżanka Bridgette (pierwsza wersja dubbingu – odc. 23),
  • pani Kotka (pierwsza wersja dubbingu – odc. 24),
  • chłopiec z wioski (pierwsza wersja dubbingu – odc. 26)
  • 1996-2000: Superman
  • Gisbulka (odc. 21, 46),
  • Maggie Sawyer (odc. 34, 39),
  • Kala In-Zie (odc. 40),
  • Mercy Graves (odc. 53)
  • 1997: Myszorki na prerii – Kiełek
  • 1997-1998: Przygody Olivera Twista – Artur Spryciarz
  • 1997-2001: Byle do przerwy
  • Pani Griswold (odc. 17, 33, 43),
  • Stemple (odc. 17),
  • Sue-Bob (odc. 20, 63),
  • Nobel (odc. 32),
  • Hektor (odc. 34, 36),
  • Pani Weems (odc. 35),
  • Jurorka 2 (odc. 39),
  • Pani Grundler (odc. 45),
  • Swen (odc. 48),
  • Pani Lasalle (odc. 55),
  • Pani Richards (odc. 62)
  • 1997-2004: Tabaluga
  • 1997-2004: Witaj, Franklin
  • 1997-2009: Bibi Blocksberg
  • Motyl (odc. 6),
  • Drusa (odc. 20),
  • Arkadia (odc. 22),
  • Esmeralda (odc. 23)
  • 1997: Miasteczko South Park
  • Kyle Broflovski (seria I),
  • Wendy Testaburger (oprócz odc. 221),
  • Sharon Marsh,
  • Sheila Broflovski,
  • Linda Black,
  • Mama Wendy,
  • Karen McCormick,
  • Rebecca „Ruda”,
  • Lola,
  • Heidi Turner (serie XI-XIX),
  • Henrietta Biggle,
  • Harriet Biggle,
  • Laura Tucker,
  • Wesz Kelly (odc. 156),
  • Jedna z lesbijek (odc. 159),
  • Kate (odc. 159),
  • Linda (odc. 159),
  • Tracy (odc. 159),
  • Dziewczynka z syndromem Tourrete'a #2 (odc. 161),
  • (Łaniowata Łania) (odc. 164),
  • Sekretarka Pentagonu (odc. 164),
  • Staruszka w autobusie (odc. 164),
  • Wonder Woman (odc. 165),
  • Blondwłosa dziewczynka (odc. 167),
  • Jenny (odc. 167),
  • Fanka Obamy (odc. 179),
  • Fanka McCaina (odc. 179),
  • Michelle Obama (odc. 179, 232),
  • Nancy (odc. 182),
  • Tammy Warner (odc. 182),
  • Kelly (odc. 185),
  • Charise (odc. 190),
  • Recepcjonistka (odc. 190),
  • Elin Nordegren (odc. 196),
  • Kim Kardashian (odc. 197),
  • Członkini zgromadzenia #2 (odc. 197),
  • Pielęgniarka (odc. 198),
  • Klientka restauracji #2 (odc. 198),
  • Lenora (odc. 202),
  • Kobieta z reklamy wibrohantli (odc. 209),
  • Matka na spotkaniu rodziców (odc. 213),
  • Pracowniczka FedEksu (odc. 213),
  • Sekretarka dziekana Howlanda (odc. 213),
  • Sarah McLaughlin (odc. 214),
  • Asystentka przedstawiciela administracji Obamy (odc. 221),
  • Natalie Portman (odc. 222),
  • Pani Weatherhead (odc. 223),
  • Inspektorka West (odc. 224),
  • Kobieta na pogrzebie (odc. 224),
  • Koleżanka chłopca uprawiającego taylorswifting (odc. 226),
  • Dziewczyna uprawiająca tebowing (odc. 226),
  • Donna (odc. 234),
  • Recepcjonistka NSA (odc. 238),
  • Ranka Aleca Baldwina (odc. 238),
  • Ruda dziewczynka (odc. 239),
  • Toodee (odc. 242),
  • Tammy Thompson (odc. 244-247),
  • Carol (odc. 250),
  • Trenerka siatkarek (odc. 255),
  • Polityk #2 (odc. 259),
  • Annie (jedna kwestia w odc. 269),
  • Kosmonautka #1 (odc. 273),
  • Hannah Williams (odc. 279),
  • Uczennica (odc. 279),
  • Kobieta w spocie strony DNA i Ja #1 (odc. 280),
  • Pani Tweak (odc. 281),
  • Rodzic #2 (odc. 281),
  • Molly (odc. 284),
  • Nauczycielka (odc. 286),
  • Pani Nelson (odc. 288. 295),
  • Prawniczka (odc. 290),
  • Recepcjonistka (odc. 293),
  • Kobieta z reklamy Pudełka Buddy (odc. 295),
  • Pani Zewiski (odc. 297)
  • 1997-2001: Byle do przerwy
  • Pani Griswold (odc. 17, 33, 43),
  • Stemple (odc. 17),
  • Sue-Bob (odc. 20, 63),
  • Nobel (odc. 32),
  • Hektor (odc. 34, 36),
  • Pani Weems (odc. 35),
  • Jurorka 2 (odc. 39),
  • Pani Grundler (odc. 45),
  • Swen (odc. 48),
  • Pani Lasalle (odc. 55),
  • Pani Richards (odc. 62)
  • 1997-2001: Daria – Daria Morgendorffer
  • 1997-2004: Johnny Bravo
  • blondwłosa kobieta (odc. 27b),
  • Właścicielka Diablo (odc. 29b),
  • kapitan Debbie Nemo (odc. 44c),
  • sprzedawczyni masła orzechowego (odc. 45a),
  • Rita Amplie (odc. 45b),
  • naczelnik więzienia (odc. 49b),
  • Gia (odc. 50a)
  • 1998: Przygody Nobity na Morzu Południowym – Doraemon
  • 1998: Amerykańska opowieść: Skarb wyspy Manhattan – Tony
  • 1998: Dr Dolittle
  • suczka młodego Johna Dolittle,
  • Sowa
  • 1998: Sztruksik – Sztruksik
  • 1998: Dziesięcioro przykazań – opowieści dla dzieci
  • 1998: Kacper i Wendy – Kacper
  • 1998-2004: Atomówki
  • Sara Bellum (serie IV-V),
  • dziennikarka (odc. 31b),
  • chłopiec (odc. 74a),
  • mała dziewczynka (odc. 75a)
  • 1998: Farma pełna strachów – syn Papy Gotyka (odc. 2a)
  • 1998-1999: Herkules –
  • Galatea (odc. 10),
  • Meduza (odc. 62),
  • Alex (odc. 63),
  • mamcia (odc. 65)
  • 1998-1999: Podróże z Aleksandrem i Emilią – Vito Marochi (odc. 32)
  • 1998: Srebrny Surfer – Amber (odc. 3)
  • 1998-1999: Tajne akta Psiej Agencji
  • Bast (odc. 5a),
  • Timmy (odc. 6b)
  • 1999: Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death – Gem
  • 1999: Scooby Doo i duch czarownicy – Thorn, członki zespołu „Eko-Wiedźmy”
  • 1999: Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo
  • Kapitan,
  • TC-14
  • 1999: Muppety z kosmosu
  • 1999: SpongeBob Kanciastoporty
  • dzieciak #1 (odc. 154a),
  • kierowcy (odc. 154a),
  • różowa uczennica (odc. 154b),
  • Billy (odc. 157b),
  • pielęgniarka (odc. 217b),
  • babcia Planktona (odc. 228b)
  • 1999: Twipsy
  • 1999–2000: Digimon
  • Izzy,
  • Piximon (seria I),
  • Mama Sory
  • 1999-2000: Dilbert
  • Reporterka (odc. 3),
  • Budzik (odc. 14)
  • 1999-2000: Medaboty –
  • Paco,
  • Natalie
  • 1999-2001: Wodnikowe Wzgórze
  • łasica (odc. 2, 9, 31),
  • papuga #2 (odc. 12),
  • Rufi (kokosza) (odc. 20),
  • sroka #1 (odc. 23),
  • wróżka (odc. 34),
  • Koniczynka (odc. 38-39)
  • 1999–2001: Dzieciaki z klasy 402 – Joe Tuna „Tuńczyk”
  • 2000: Przygody szewczyka Grzesia
  • Grześ,
  • jedna z poddanych królowej Pantofelli (odc. 4),
  • jedna z mieszkanek (odc. 13),
  • jedna z wróżek (odc. 22)
  • 2000: Diablo II
  • 2000: Pełzaki w Paryżu
  • 2000–2003: Clifford – Cleo
  • 2000: Spotkanie z Jezusem (wersja telewizyjna)
  • 2000: Cicha noc: Historia pierwszego Bożego Narodzenia
  • Maria (wersja DVD),
  • klacz Orion (wersja DVD),
  • mama Benny'ego (wersja DVD)
  • 2000: Franklin i Zielony Książę
  • 2000: Leć, leć w przestworza – Judy Marshall
  • 2000: Pełzaki w Paryżu – Phil
  • 2000: Spotkanie z Jezusem (wersja telewizyjna)
  • 2000: Tweety – wielka podróż
  • 2001: Dr Dolittle 2
  • Prezenterka wiadomości,
  • Gołębica
  • 2001: Mały Miś i przyjaciele
  • 2001: Przygody Timmy'ego / Wróżkowie chrzestni
  • Chad (odc. 17a, 20, 24, 26b),
  • Mama RJa (odc. 19),
  • prezenterka (odc. 19),
  • Skip Błyskogatek (odc. 22a),
  • Zębowa Wróżka (odc. 22a),
  • jeden z dzieciaków telefonistów (odc. 23a),
  • żołnierze Kupidyna (odc. 24),
  • jedna z kobiet (odc. 24),
  • recepcjonistka w salonie SPA (odc. 25b),
  • jedna z wróżek (odc. 25b),
  • nauczycielka małego Łamacza (odc. 26a),
  • AJ / RJ (od odc. 53),
  • Pani Dyrektor (odc. 53-69),
  • Paula Biszkopcik (odc. 53),
  • czarnoskóra okularnica z Tajnej Szkółki (odc. 54),
  • Mama Vicky (odc. 54, 61b, 63a),
  • H2Olga (odc. 56a),
  • czarnoskóry okularnik (odc. 57),
  • brązowowłosa dziewczynka (odc. 59b),
  • Żona Watta (odc. 61a),
  • jedna z supermodelek (odc. 64a),
  • Pierre (odc. 66a),
  • Susie Califfragilistic (odc. 66b),
  • Binky (odc. 67a),
  • jeden z wróżków (odc. 67b),
  • Florence Henderson (odc. 67b),
  • Starlet (odc. 68b),
  • Mama Spriga (odc. 69),
  • Pani Śmierćszybka (odc. 75),
  • jeden z jaskiniowych dzieciaków (odc. 87b),
  • komputer RJ’a (odc. 88),
  • przewodniczka (odc. 96).
  • Alyssa (odc. 108b),
  • RJ z przyszłości (odc. 112b),
  • Matka Natura (odc. 115b),
  • Smartfon (odc. 130b),
  • Debbie (odc. 132),
  • Earl (odc. 149)
  • 2001–2002: Power Rangers Time Force
  • 2001–2004: Medabots – Paco, Natalie
  • 2001–2007: Rodzina Rabatków – Patryk Gomolt
  • 2001: Pokémon 3: Zaklęcie Unown – wykonanie piosenek
  • 2001: Odjazdowe zoo – Lea
  • 2001: Original War – Lisa Lawson
  • 2002: Balto II: Wilcza wyprawa – Jenna
  • 2002: Tajemnice Wyspy Wielkanocnej – Piotr
  • 2002: Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń – komputer Saligii
  • 2002-2004: Misiowanki – Berta
  • 2002–2010: Baśnie i bajki polskie
  • Jaskółka (odc. 1),
  • gospodyni (odc. 15),
  • dziewczynka (odc. 15),
  • chłopak (odc. 15),
  • Kaczmarka (odc. 20),
  • Dziewczyna (odc. 20),
  • Podkuchenna (odc. 20),
  • Goście (odc. 20),
  • Panna wodna (odc. 21),
  • Szewc Kopytko (odc. 22)
  • 2002: Balto II: Wilcza wyprawa – Jenna
  • 2002: Co nowego u Scooby’ego? – Thorn, członkini zespołu „Czaderki z Trumienki” (odc. 21)
  • 2002: Warcraft III: Reign of Chaos – Jaina Proudmoore
  • 2002: Syberia – Kate Walker
  • 2002-2005: Co nowego u Scooby'ego?
  • Cody Long (odc. 23),
  • Eve De La Faye (odc. 25)
  • 2002–2006: Jimmy Neutron: mały geniusz – Brobot
  • 2002–2007: Naruto – Konohamaru, Hinata Hyūga, Tenten
  • 2002-2008: Kryptonim: Klan na drzewie – Numer 5
  • 2002-2008: Gwiazdka Laury
  • Oksana,
  • Fabina,
  • Klaudia
  • 2003: Doraemon: Ludzie wiatru – Doraemon
  • 2003: Legenda Nezha
  • Shiji,
  • Trzask
  • 2003–2005: Młodzi Tytani – Kicia, Sarasim
  • 2003-2005: Przygody Misia Bruno
  • 2003-2005: Radiostacja Roscoe
  • jedna z uczennic (odc. 43),
  • Marilyn (odc. 49)
  • 2003–2005: Gwiezdne wojny: Wojny klonów – Asajj Ventress
  • 2003-2007: Kod Lyoko
  • Odd,
  • pani Meyer (odc. 10, 14, 19, 31, 37-38, 42, 48),
  • mama Urlicha (odc. 82)
  • 2003-2007: Z życia nastoletniego robota
  • XJ7 (odc. 8a),
  • Gerald (odc. 8a),
  • Królowa Vexus (odc. 9a, 12b, 20b, 23a, 25a, 27-28, 35b, 39b),
  • dziewczyna (odc. 9b),
  • trenerka grupy cheerleaderek (odc. 9b),
  • jedno z robodzieci (odc. 13a),
  • kobieta (odc. 13a),
  • chłopiec #1 (odc. 31a),
  • chłopiec na przesłuchaniu (odc. 31a),
  • Francuzka (odc. 35a)
  • 2003-2006: Lilo i Stich
  • Elastico (odc. 32),
  • chłopiec (odc. 36),
  • turystka (odc. 51),
  • szara wiewiórka (odc. 51)
  • 2003-2010: Małgosia i buciki
  • Poziomka (odc. 3b),
  • Li Wei (odc. 5b),
  • Fio (odc. 27a)
  • 2003: Warcraft III: The Frozen Throne
  • Jaina Proudmoore,
  • Sylvanas Windrunner,
  • Posąg Aszune,
  • Banshee (jednostka),
  • Jeździec hipogryfa (jednostka),
  • Duch lasu #2,
  • Łuczniczki nocnych elfów
  • 2003: Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark – Sharwyn / Nathyrra Kant'tar
  • 2003: Scooby Doo i legenda wampira – Thorn, członki zespołu „Eko-Wiedźmy”
  • 2003: Old School: Niezaliczona
  • 2003: Nawiedzony dwór
  • 2003: Ghost Master
  • 2003: JoJo z cyrku – Skibo
  • 2003: Kot
  • 2003: Dzieci pani Pająkowej ze Słonecznej Doliny
  • 2003-2004: Stuart Malutki (wersja dla MiniMini)
  • 2003-2004: Traktor Tom – Maluszek (seria II)
  • 2003-2006: Szczenięce lata Clifforda – Clifford
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez granic
  • kobieta w ciąży (odc. 7),
  • Sroya Bashir (odc. 8),
  • Giganta (odc. 9),
  • Tala (odc. 16-18, 32, 34-35, 38),
  • Vixen/Mari McCabe (odc. 28),
  • fanka Supergirl (odc. 29)
  • 2003-2007: Z życia nastoletniego robota
  • XJ7 (odc. 8a),
  • Gerald (odc. 8a),
  • Królowa Vexus (odc. 9a, 12b, 20b, 23a, 25a, 27-28, 35b, 39b),
  • dziewczyna (odc. 9b),
  • trenerka grupy cheerleaderek (odc. 9b),
  • jedno z robodzieci (odc. 13a),
  • kobieta (odc. 13a),
  • chłopiec #1 (odc. 31a),
  • chłopiec na przesłuchaniu (odc. 31a),
  • Francuzka (odc. 35a)
  • 2004-2010: Przyjaciele z podwórka – Łosiek (wersja telewizyjna)
  • 2004: Świątynia pierwotnego zła – Hruda, Córka zielarki
  • 2004: Syberia II – Kate Walker
  • 2004: Żony ze Stepford
  • 2004: Wygraj randkę
  • 2004: Rybki z ferajny – Lola
  • 2004: Hi Hi Puffy AmiYumiYumi
  • 2004–2007: Kod Lyoko – Odd Della Robia
  • 2004: Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! – Chiro
  • 2004: Pani Pająkowa i jej przyjaciele ze Słonecznej Doliny
  • 2004–2009: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster
  • Ser (odc. 20, 41, 44, 47, 53, 64, 75),
  • Czarny kolega Maksa (odc. 46),
  • Mały Jordan (odc. 51),
  • Cler (odc. 53),
  • Staruszka (odc. 55)
  • 2005: Yakari
  • Dwa Warkocze – mama Yakariego,
  • wilczyca,
  • Bąbel Miodu,
  • Peszek/Czujne Oko,
  • wrona,
  • koza,
  • Ognista Strzała,
  • Dzika Róża,
  • Gadatliwe Pióro
  • 2005: Scooby Doo na tropie Mumii
  • 2005: Kajko i Kokosz – Żuczek Basia / Żuczek Rysio
  • 2005: Garbi: super bryka
  • 2005: Karol. Człowiek, który został papieżem
  • 2005: Harcerz Lazlo – Honey, Bill
  • 2005: Mali Einsteini – Leoś
  • 2005: Batman kontra Drakula
  • 2005: King Kong: Władca Atlantydy
  • 2005: Doraemon – Doraemon
  • 2005: Finley, wóz strażacki – Pędzik
  • 2005: Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa
  • 2005: B-Daman – Terry
  • 2005: Martin Tajemniczy – Alex (jeden odcinek)
  • 2005: Karol do kwadratu – Chloe Porażka siostra Karola
  • 2006: Kapitan Flamingo – Milo Powell / Kapitan Flamingo
  • 2006: Auta
  • 2006: Lilo i Stich: Leroy i Stich
  • 2006: Lis i pies 2
  • 2006: Krowy na wypasie − Bessy
  • 2006–2007: Xiaolin – pojedynek mistrzów – Omi
  • 2006-2007: Miś Fantazy
  • wielka kotka,
  • wróżka
  • 2006-2009: Supercyfry
  • Cyfra 9,
  • Agent 88 (odc. 12-13, 17, 22),
  • Agent 14 (odc. 15, 18, 23),
  • Agent 38 (odc. 37, 39),
  • Agent 72 (odc. 50),
  • dziewczynka (odc. 50)
  • 2007: Wiedźmin
  • pielęgniarka
  • Sabrina Glevissig
  • Rivijka
  • Nikra
  • urzędniczka
  • 2007: Bakugan: Młodzi wojownicy
  • Marucho,
  • Mama Shuna
  • 2007: Hallo, tu Hania! – Francis
  • 2007-2009: Najnowsze wydanie – Macocha Amandy (odc. 15)
  • 2007-2012: iCarly
  • Danika McNolty (odc. 62),
  • Candace (odc. 63)
  • 2007: Simpsonowie: Wersja kinowa – Milhouse Van Houten, Collin
  • 2007: Happy Wkręt – Mama – piękna córka młynarza
  • 2007: Ratatuj
  • 2007: Barbie i magia tęczy – czarodziejka
  • 2007: Pada Shrek
  • 2007: Don Chichot
  • 2007: Supercyfry – Cyfra 9
  • 2007: Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy – Safiya
  • 2007: Opowieści Mamy Mirabelle – Gepico
  • 2007: Klub Winx – Tajemnica Zaginionego Królestwa − Layla
  • 2008: Kroniki Spiderwick – pielęgniarka
  • 2008: Stacyjkowo
  • Pani Inspektor (odc. 35),
  • Tina (odc. 94-95, 97, 99-104, 107, 110, 112-114, 116-117, 119-120, 122, 124, 128, SP2, MC04-MC05, MC15, MC44)
  • 2008: Agent specjalny Oso
  • Józio (odc. 3a),
  • Mama Adasia (odc. 10b),
  • Dawid (odc. 19a),
  • Abuela (odc. 44a),
  • Louis (odc. 44b),
  • Pani Garcia (odc. 45a),
  • Janek (odc. 46b),
  • Mama Karolki i Izy (odc. 47a),
  • Maja (odc. 47b),
  • Nauczycielka (odc. 48a),
  • jedna z koleżanek Julki i Oli (odc. 48b),
  • panna Kafas (odc. 49b),
  • Angela (odc. 50b),
  • Kaira (odc. 51b),
  • Marco (odc. 53a),
  • Rafael (odc. 53b),
  • Lin (odc. 54a),
  • Lejni (odc. 58b),
  • Mama Rafaela (odc. 59b)
  • 2008: Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek
  • 2008: Speed Racer
  • 2008: Prince of Persia – konkubina
  • 2008: Kung Fu Panda – Tygrysica
  • 2008: Gwiezdne wojny: Wojny klonów – Asajj Ventress
  • 2008: Dzieciak kontra Kot – Coop
  • 2008: My Little Pony: Poznajcie kucyki – Toola Roola
  • 2008-2009: Była sobie Ziemia
  • nauczycielka (odc. 18),
  • Namita (odc. 18)
  • 2008-2013: Pingwiny z Madagaskaru
  • Jajko (odc. 33b, 40, 48a, 64b),
  • Mama Jajka (odc. 33b, 40, 48a, 64b),
  • zwiedzająca zoo (odc. 42b),
  • bracia Wezuwiusz (odc. 51a)
  • 2008, 2013, 2016-2017: Listonosz Pat – Przesyłki specjalne
  • Bill (pierwsza wersja),
  • pani Thompson (pierwsza wersja)
  • 2009: Góra Czarownic
  • 2009: Dragon Age: Początek
  • 2009: Mirror’s Edge – Kate
  • 2009: Księżniczka i żaba
  • 2009: Infamous – Trish
  • 2009: Star Wars: The Clone Wars – Republic Heroes – Asajj Ventress
  • 2009: Antoś
  • Basia,
  • Ryś Zdziś (odc. 48)
  • 2009: Archer
  • Linda Belcher (odc. 37),
  • Mercedes Moreno (odc. 44)
  • 2009: Bakugan: Młodzi wojownicy – Nowa Vestroia
  • Marucho Marukura,
  • Oberon (odc. 27),
  • Mama Dana (odc. 43)
  • 2009: Dinopociąg
  • Pani Lesotozaur (odc. 21a),
  • Eryk Einiozaur (odc. 22a),
  • Sara Szonizaur (odc. 54b),
  • Hania Hadrozaur (odc. 55b, 56a, 56b)
  • 2009: Lou!
  • 2009: Małe królestwo Bena i Holly
  • 2009: Mikołajek – Mikołajek
  • 2009: Moje życie ze mną
  • Dyrektorka,
  • Buba (odc. 45)
  • 2009: Opowieści z Tinga Tinga
  • 2009: Sally Bollywood
  • Renan (odc. 1b),
  • niebieskowłosa stażystka (odc. 2a)
  • 2009: Super Hero Squad – Czarna Wdowa
  • 2009: SuperSprytek i Sprytusie
  • 2009: Superszpiedzy
  • Sam (odc. 14),
  • Granny (odc. 20),
  • Alex (odc. 22),
  • Timmy (odc. 41)
  • 2009: Tara Duncan – harpia Scarella (odc. 25)
  • 2009: Zafalowani – Lauren
  • 2010: Angelo rządzi – Mama Angela
  • 2010-2012: Avengers: Potęga i moc
  • Maria Hill,
  • Czarna Wdowa
  • 2010: Bakugan: Młodzi wojownicy – Najeźdźcy z Gundalii
  • Marucho Marukura,
  • Mama Dana (odc. 1, 9, 13)
  • 2010: Ben 10: Ultimate Alien
  • Fritz (odc. 23),
  • Natalie – mama Gwen (odc. 25, 30, 48)
  • 2010: Brzęcz jak wiesz – Panna Gęgalska (późniejsze odcinki)
  • 2010: Franklin i przyjaciele
  • Ślimak,
  • Pani Miś
  • 2010: Kapitan Biceps
  • Cindy Lopez/Czyściocha (odc. 20),
  • Belinda Szarpidrut/Łobuzka (odc. 34),
  • Betty Blok/Cementowa Siostra (odc. 51)
  • 2010: Kot Prot na wszystko odpowie w lot
  • słonica Emma (odc. 42b),
  • hipopotam Hilda (odc. 44b),
  • manat Matylda (odc. 46a),
  • krokodylica Diluś (odc. 48a)
  • 2010: Mass Effect 2
  • 2010: Wakfu – Yugo
  • 2010: Alicja w Krainie Czarów
  • 2010: Jak wytresować smoka
  • 2010: Dragon Age: Początek – Przebudzenie – Sigrun
  • 2010: Szczypta magii – lea
  • 2010: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
  • 2010: Kot Prot na wszystko odpowie w lot
  • słonica Emma (odc. 42b),
  • hipopotam Hilda (odc. 44b),
  • manat Matylda (odc. 46a),
  • krokodylica Diluś (odc. 48a)
  • 2010-2011, 2014: Kotka Pusia
  • 2010-2013: Liga Młodych
  • głos komputera Przystani (odc. 1),
  • doktor Serling Roquette (odc. 6),
  • Joan Garrick (odc. 8),
  • Killer Frost (odc. 11)
  • 2010-2019: My Little Pony: Przyjaźń to magia
  • Księżniczka Luna / Nightmare Moon,
  • Jedna z krów (odc. 4),
  • Daisy (odc. 4, 9, 100),
  • stara pegazica (odc. 16),
  • Sapphire Shores (odc. 19),
  • Wielkie Serce (odc. 21),
  • Fleetfoot (odc. 75, 124, 150),
  • Flitter (odc. 81),
  • Fleur de Verre (odc. 83),
  • różne głosy
  • 2010: Oktonauci
  • niebieska ryba (odc. 27),
  • pęz dwubarwny Simona (odc. 109),
  • pani ślimak (odc. 113),
  • aligator (odc. 115),
  • mama Pinia i Pintusia (odc. SP1)
  • 2010: Planeta Sheena – Hadżingi – matka Doppy'ego (odc. 11, 13, 15, 20, 23)
  • 2010: Pokémon: Czerń i Biel – Avery (odc. 12)
  • 2010: PopPixie
  • Reks,
  • Libby,
  • Tata Damiana (odc. 17)
  • 2010: Pound Puppies: Psia paczka
  • Marukotka (odc. 5),
  • Wagster (odc. 6),
  • Betty Bob (odc. 7),
  • Flip (odc. 9),
  • Penny (odc. 36),
  • Pani Petunia (odc. 37),
  • Allyson (odc. 49),
  • Chłopiec (odc. 57),
  • Hairy (odc. 60),
  • Beardy (odc. 63)
  • 2010-2012: Scooby Doo i Brygada Detektywów
  • Mama Kudłatego,
  • Amy (odc. 20),
  • Lady Marmolada (odc. 23),
  • Baba Jaga (odc. 28),
  • Frau Gluck (odc. 37),
  • żona farmera (odc. 43),
  • kelnerka (odc. 45),
  • mama (odc. 46)
  • 2010: Turbo Dudley - psi agent – R.I.T.A. (odc. 5a)
  • 2010-2011: Tytan Symbionik – Słonik (odc. 3)
  • 2010: Umizoomi
  • 2010: Pingwiny z Madagaskaru – mama kaczka, kaczorek JJ
  • 2010: Aniołki i spółka
  • 2010: Zafalowani – Lauren 'Lo' Ridgemount
  • 2011: Might & Magic Heroes VI – Sveltana, Katarzyna
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów
  • trollica
  • Matylda Szabo
  • Brygida
  • Chorabowa
  • 2011: Magiczny duet – Miranda DuBaer
  • 2011: Bąbelkowy świat gupików – Goby
  • 2011: Kung Fu Panda 2 – Tygrysica
  • 2011: League of Legends – narrator
  • 2011: Scooby Doo i Brygada Detektywów
  • Paula Rogers – mama Kudłatego (odc. 1, 26-27, 29, 52)
  • syrena Emmy/Emmy Cavenaugh (odc. 20)
  • Lady Marmolade (odc. 23)
  • Baba Jaga (odc. 28)
  • Abigail Gluck (odc. 37)
  • farmerka (odc. 43)
  • kelnerka (odc. 45)
  • 2012: Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka Kontynentów – babcia Sida
  • 2012: Diablo III
  • 2013: Życie Pi – matka Pi, Gita Patel
  • 2013: Smerfy 2
  • 2013: Dofus: Skarby Keruba – mały Joris
  • 2013: My Little Pony: Equestria Girls
  • Księżniczka Luna/Wicedyrektorka Luna,
  • Cloud Kicker
  • 2013: Grzmotomocni – Fiona Campbell
  • 2013 Crysis 3 – Tara Strickland
  • 2014: Kroniki Xiaolin – Omi
  • 2015: My Little Pony: Equestria Girls - Igrzyska Przyjaźni
  • Wicedyrektor Luna,
  • "Sophisticata"
  • 2016: Steven Universe – Ametyst
  • 2016: Alicja – dziewczyna Wszechświat – głos z gry
  • 2016: Kung Fu Panda 3 – Tygrysica
  • 2016: Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie – babcia Sida
  • 2016: My Little Pony: Equestria Girls - Legenda Everfree – Wicedyrektor Luna
  • 2016: Strażak Sam: Uwaga, kosmici! – Norman
  • 2016: X-Men: Apocalypse
  • nauczycielka Scotta,
  • aktorka w telewizji
  • 2017: The Elder Scrolls Legends – niepokorna więźniarka / Łupieżczyzni z Jerall / Patrol ze Skingradu
  • 2017: Syberia 3 – pielęgniarka
  • 2017: Lego Scooby-Doo! Klątwa piratów – Bingo Bella
  • 2017: Módl się o deszcz – Olivia Gardner
  • 2017: Little Witch Academia – Lukić
  • 2017: Magiczna zima Muminków – Too-Tiki
  • 2017: My Little Pony: Film – księżniczka Luna
  • 2017: Niesamowita historia wielkiej Gruszki
  • 2017: Piękna i Bestia
  • 2017: Pośród głębokiej zimy
  • 2017: Stateczek Eliasz –
  • Mała Lily,
  • Wózek,
  • Helianna
  • 2017: Szkoła życia – Célestine
  • 2017: Tito i obcy
  • 2017: Wiara w Boga
  • 2017: Zdjąć urok
  • 2017: Zoo
  • 2018: Asteriks i Obeliks: Tajemnica magicznego wywaru – Dobromina
  • 2018: Liliana Pędziwiatr –
  • Ronnie,
  • Ronja
  • 2018: Magiczny dywan − Salem
  • 2018: Maria Magdalena – Maryja
  • 2018: Mia i biały lew
  • 2018: Pragnienie
  • 2018: Rick i Morty – Supernova
  • 2018: Rosie i Moussa − Cecylia Hemrijk
  • 2018: The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky – Hawk
  • 2018: Z głową w chmurach – Katarina
  • 2019: Asteriks i Obeliks: Tajemnica magicznego wywaru – Dobromina
  • 2019: Wilk w owczej skórze 2
  • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Brygida Turowska w bazie Filmweb
  • Brygida Turowska w bazie filmpolski.pl
  • Leroy i Stich – pełnometrażowy film animowany z 2006 roku. Film został wyprodukowany przez wytwórnię filmową Walt Disney Pictures we współpracy z Disney Channel Original Movies.Diablo II – kontynuacja gry typu RPG-hack and slash Diablo, wyprodukowana przez Blizzard North i wydana przez Blizzard Entertainment 29 czerwca 2000 roku. Polskim dystrybutorem jest CD Projekt. W 2012 roku została uznana za jedną z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek stworzono.




    Warto wiedzieć że... beta

    Ghost Master – komputerowa strategiczna gra czasu rzeczywistego wyprodukowana przez studio Sick Puppies i wydana w 2003 roku przez Empire Interactive. W Ghost Master gracz wciela się w postać mistrza duchów, mającego do dyspozycji oddział różnych postaci z zaświatów, których celem jest przepędzenie wszystkich ludzi z danej lokacji.
    Muppety z kosmosu (ang. Muppets From Space, 1999) – amerykański film familijny, szósty film fabularny z występem Muppetów i pierwszy po śmierci twórcy Muppetów – Jima Hensona.
    Naruto (jap. ナルト) – manga Masashiego Kishimoto oraz adaptacja telewizyjna na jej podstawie. Jej główny bohater, Naruto Uzumaki, to nastoletni ninja, który nieprzerwanie szuka uznania i szacunku oraz sposobu na zostanie hokage – przywódcą i jednym z najsilniejszych ninja w swojej wiosce.
    Pinokio (jap. Kashi-no Ki Mokku, ang. Pinocchio: The Series) – japoński serial rysunkowy w konwencji anime, na podstawie powieści Carlo Collodiego. Opowiada o drewnianym pajacyku imieniem Pinokio, którego marzeniem jest być zwykłym chłopcem.
    Karol do kwadratu (tytuł oryginalny Carl², 2005-2011) – kanadyjski serial animowany, skierowany do młodzieży w różnym wieku.
    Happy Wkręt (ang. Happily N’Ever After, 2006) – niemiecko-amerykański film animowany, zrealizowany w technologii 3D. Film nawiązuje do baśni Braci Grimm.
    Kotka Pusia (ang. Poppy Cat, 2011) – brytyjski serial animowany stworzony przez Mallory Lewis i Brada Hooda. Wyprodukowany przez Coolabi Productions, Shari Lewis Enterprises i King Rollo Films. Serial powstał na podstawie książki Lary Jones, brytyjskiej ilustratorki i pisarki.

    Reklama

    Czas generowania strony: 0.088 sek.