• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bryanston

  Przeczytaj także...
  Dorset – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone nad kanałem La Manche.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).

  Bryanstonwieś w Anglii, w hrabstwie Dorset. Leży 26 km na północny wschód od miasta Dorchester i 161 km na południowy zachód od Londynu.

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.Dorchester – miasto i civil parish w Wielkiej Brytanii, w południowej Anglii, położone w hrabstwie Dorset, w dystrykcie West Dorset. Leży 40,6 km na zachód od miasta Bournemouth, 85,4 km na zachód od miasta Bristol i 188,2 km na północny wschód od Londynu. W 2011 roku civil parish liczyła 19 060 mieszkańców. Dorchester jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Dorecestre/Dorecestra.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Bryanston na mapie (ang.). getamap.ordnancesurvey.co.uk. [dostęp 2010-10-06].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.759 sek.