• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bruno Coutinho Martins

  Przeczytaj także...
  Międzynarodowy alfabet fonetyczny, MAF (ang. International Phonetic Alphabet, IPA; fr. Alphabet phonétique international, API) – alfabet fonetyczny, system transkrypcji fonetycznej przyjęty przez Międzynarodowe Towarzystwo Fonetyczne jako ujednolicony sposób przedstawiania głosek wszystkich języków. Składają się na niego zarówno symbole alfabetyczne jak i symbole niealfabetyczne oraz ok. 30 znaków diakrytycznych.América Futebol Clube de Natal (znany na ogół jako América lub América de Natal) - brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Natal leżącym w stanie Rio Grande do Norte.
  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).

  Bruno Coutinho Martins znany jako Bruno Coutinho (wym. [bɾunu kowtʃĩj̃u maʁtins]; ur. 21 czerwca 1986 w Porto Alegre) – brazylijski piłkarz występujący na pozycji pomocnika.

  Kariera[]

  Bruno Coutinho jest wychowankiem Grêmio Porto Alegre. W drużynie z rodzinnego miasta występował w latach 2004-2008. Wiosną 2007 roku został wypożyczony do América Natal, a później do urugwajskiego Nacionalu Montevideo, w którym wystąpił w dwóch ligowych meczach.

  China League One (chiń.: 中国足球甲级联赛; pinyin: Zhōngguó Zúqiú Xiéhuì Jiǎjí Liánsài) została założona w 2004 roku. Jest drugą w hierarchii - po CSL - klasą ligowych rozgrywek piłkarskich w Chinach. Stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między CSL, a China League Two.Shenzhen Ruby Football Club (chiń.: 深圳红钻足球俱乐部; pinyin: Shēnzhèn Hóngzuān Zúqiú Jùlèbù) - jest chińskim klubem piłkarskim z siedzibą w Shenzhen.

  W styczniu 2008 roku, za sprawą menedżera Mariusza Piekarskiego trafił na testy do Jagiellonii Białystok. Wkrótce Bruno podpisał 3-letni kontrakt z białostockim klubem, w którym rozegrał 47 spotkań i strzelił 2 bramki. W 2010 roku zdobył z Jagiellonią Puchar Polski. 15 lipca 2010 roku podpisał trzyletnią umowę z Polonią Warszawa. „Czarne Koszule” reprezentował w sumie przez dwa sezony.

  Uproszczone pismo chińskie (chin. upr. 简体字; chin. trad. 簡體字; pinyin jiǎntǐzì) to odmiana pisma chińskiego. Uproszczenia dokonano w Chińskiej Republice Ludowej w latach 50. XX wieku. Celem reformy było ułatwienie nauki pisma i walka z analfabetyzmem. Modyfikując ok. 50 proc. najbardziej skomplikowanych z używanych dotąd znaków cel ten osiągnięto. Pismo uproszczone używane jest także w Singapurze.Spółgłoska półotwarta wargowo-miękkopodniebienna to rodzaj dźwięku spółgłoskowego, reprezentowany w transkrypcji fonetycznej IPA i X-SAMPA symbolem [w] (w slawistycznym alfabecie fonetycznym symbolem [u̯ ]). Głoska ta jest niesylabicznym odpowiednikiem samogłoski [u].

  Latem 2012 roku Bruno Coutinho przeszedł do izraelskiego Hapoelu Tel-Awiw, z którym parafował roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia o kolejne dwa lata. Jeszcze pod koniec tego samego roku odszedł z zespołu. Następnie był on zawodnikiem rumuńskiej Astry Giurgiu oraz brazylijskich klubów Esporte Clube Pelotas i Veranópolis ECRC.

  Club Nacional de Football – urugwajski klub piłkarski z Montevideo. Został założony 14 maja 1899 w Montevideo przez połączenie dwóch klubów: Uruguay Athletic Club i Montevideo Football Club. Jego odwiecznym rywalem jest Club Atlético Peñarol.Hapoel Tel Aviv Football Club (hebr. הפועל תל-אביב, pol. Klub Piłkarski "Robotnik" Tel Awiw) – izraelski klub piłkarski z Tel Awiwu założony w 1923.

  W lutym 2014 roku Bruno podpisał kontrakt z występującym w China League One zespołem Shenzhen Ruby. Od 2015 roku jest zawodnikiem japońskiego klubu Tokyo Verdy występującego w drugiej lidze.

  Sukcesy[]

  Grêmio Porto Alegre
 • Campeonato Gaúcho (1): 2006
 • Jagiellonia Białystok
 • Puchar Polski (1): 2010
 • Esporte Clube Pelotas
 • Campeonato da Região Sul-Fronteira: 2013
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Bruno Coutinho Martins w bazie 90minut.pl (pol.)
 • Bruno Coutinho na jagiellonia.neostrada.pl (pol.)
 • Bruno Coutinho na soccerway.com (pol.)
 • Bruno Coutinho na transfermarkt.de (niem.)
 • Bruno Coutinho na sambafootb.com (ang.)
 • Bruno Coutinho na zerozero.pt (port.)
 • Język portugalski (port. língua portuguesa, português) – język z grupy romańskiej języków indoeuropejskich, którym posługuje się ponad 210 mln osób, zamieszkujących Portugalię oraz byłe kolonie portugalskie: Brazylię, Mozambik, Angolę, Gwineę Bissau, Gwineę Równikową, Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą, Republikę Zielonego Przylądka oraz Timor Wschodni. We wszystkich tych krajach jest on językiem urzędowym.Jagiellonia Białystok – polski klub sportowy z siedzibą w Białymstoku rozgrywający swoje mecze na Stadionie Miejskim, najbardziej utytułowany i najsłynniejszy klub piłkarski w północno-wschodniej Polsce.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Puchar Polski w piłce nożnej mężczyzn (także Puchar kraju, oficjalny skrót PP) – cykliczne rozgrywki piłkarskie, organizowane co roku 2 maja przez Polski Związek Piłki Nożnej dla polskich drużyn klubowych (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych). Zdobywca tytułu otrzymuje prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA oraz awansuje do finału Superpucharu Ekstraklasy. Mecze finałowe turnieju są rozgrywane na 58 tysięcznym Stadionie Narodowym. PP to najbardziej prestiżowe i masowe ze wszystkich rozgrywek pucharowych prowadzonych kiedykolwiek w Polsce – z racji liczby uczestniczących w nim drużyn – potocznie nazywane „Pucharem tysiąca drużyn”.
  Samogłoska otwarta przednia niezaokrąglona - typ samogłoski spotykany w językach naturalnych. Symbol, który przedstawia ten dźwięk w Międzynarodowym Alfabecie Fonetycznym i X-SAMPA, to a (zwykłe a).
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Tokyo Verdy 1969 (jap. 東京ヴェルディ1969, Tōkyō Verudi Ichi-kyū-roku-kyū) - japoński klub piłkarski grający w 1. dywizji J-League. Na początku nazwa zespołu brzmiała Yomiuri F.C. Pierwszy profesjonalny mistrz swego kraju. Na początku najlepszy klub swej ojczyzny.
  Polonia Warszawa (Miejski Klub Sportowy Polonia Warszawa) – polski klub piłkarski z siedzibą w Warszawie. Jest to drugi klub piłkarski, który powstał w Warszawie (po Koronie Warszawa powstałej w 1909) i pozostaje obecnie najstarszym klubem w Warszawie oraz pierwszym wicemistrzem w dziejach polskiego futbolu i pierwszym mistrzem Polski po II wojnie światowej. W tabeli wszech czasów Ekstraklasy zajmuje 12. miejsce.
  Samogłoska przymknięta przednia niezaokrąglona – typ samogłoski spotykany w językach naturalnych. Symbol, który przedstawia ten dźwięk w Międzynarodowym Alfabecie Fonetycznym, to i (zwykła litera i).
  Samogłoska przymknięta tylna zaokrąglona – typ samogłoski spotykany w językach naturalnych. Symbol, który przedstawia ten dźwięk w Międzynarodowym Alfabecie Fonetycznym, to u (zwykła litera u).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.06 sek.