• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bruce Weber  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Calvin Richard Klein (ur. 19 listopada 1942 roku w Nowym Jorku) – syn węgierskiego imigranta, amerykański projektant mody.Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.

  Bruce Weber (ur. 29 marca 1946 w Greensburg) – amerykański fotograf mody, a także filmowiec. Stał się on szerzej znany z kampanii dla Calvina Kleina, Ralpha Laurena, Pirelli, Abercrombie & Fitch, Revlon, Gianni Versace, a także prac dla czasopism Vogue, GQ, Vanity Fair, Elle, Life, Interview czy Rolling Stone.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Igrzyska olimpijskie – najstarsza i zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa organizowana co 2 lata (na przemian letnie i zimowe) w różnych krajach, pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Greensburg w stanie Pensylwania. W 1977 roku ożenił się z Nan Bush, długoletnią towarzyszką i agentką, z którą okazyjnie współpracował. Mają trzy córki: Hannah, Christy i Emily. Nan Bush wywalczyła kontrakt z Federated Department Stores (Macy's, Inc.), a następnie dłuższy film zatytułowany Chop Suey (2001), by sfotografować katalog reklamowy domu towarowego Bloomingdale's z 1978 roku.

  Harry Connick, Jr., właściwie Joseph Harry Fowler Connick Jr. (ur. 11 września 1967 roku w Nowym Orleanie w stanie Luizjana) – amerykański pianista jazzowy, piosenkarz oraz aktor.Chet Baker, właśc. Chesney Henry Baker Jr. (ur. 23 grudnia 1929 w Yale w stanie Oklahoma, zm. 13 maja 1988 w Amsterdamie) – amerykański trębacz jazzowy.

  Zdjęcia mody Webera po raz pierwszy trafiły pod koniec lat 70. w amerykańskim męskim miesięczniku GQ, gdzie pojawiały się często jego zdjęcia na okładkach czasopisma.

  Szerszej publiczności stał się bardziej znany na przełomie lat 80. i lat 90. wraz ze sesjami fotograficznymi dla Calvina Kleina, a także portretowi młodego wtedy aktora Richarda Gere'a. Jego nieudziwniane czarno–białe zdjęcia, przedstawiające roznegliżowaną heteroseksualną parę na huśtawce skierowaną ku sobie, dwóch ubranych mężczyzn w łóżku, czy szwedzkiego modela Marcusa Schenkenberga trzymającego dżinsy przed sobą pod prysznicem, błyskawicznie przeniosły Webera w centrum uwagi amerykańskich mediów. Jedną z bardziej znanych jest fotografia (dla Calvina Kleina) olimpijskiego tyczkarza Tomása Hintnausa z 1982 roku w białych slipkach. Zdjęcia zimowej kolekcji z 2001 roku dla Ralpha Laurena także wyszły spod jego ręki.

  Vanity Fair – amerykańskie czasopismo poświęcone kulturze, polityce, życiu gwiazd i modzie, wydawane przez Condé Nast Publications. Nazwę pisma tłumaczy się jako "targowisko próżności".IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Część wcześniejszych dzieł Webera, które pojawiły się w SoHo Weekly News, przedstawiały zdjęcia mężczyzn ubranych jedynie w bieliznę. Fotosy zostały uznane za kontrowersyjne, Weberowi powiedziano, że już nigdy nie znajdzie pracy jako fotograf mody. Ta reputacja została przy nim, jak mówi "Ja tak naprawdę nie pracuję redakcyjnie w wielu czasopismach, ponieważ mnóstwo magazynów nie chce mojego modelu fotografii. To jest dla nich zbyt ryzykowne.".

  Kalendarz Pirelli – nazwa ukazującego się co roku od 1964 roku wydawnictwa prezentującego artystyczne fotografie z aktami znanych aktorek i modelek.Moda – w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. Moda występuje także w innych dziedzinach życia społecznego. Wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji. Może być modny ubiór, wygląd, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl artystyczny, światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia, który jest popularny w jakimś czasie w jakimś środowisku. W węższym znaczeniu słowo moda odnosi się do projektowania ubioru. Moda zawsze posiada grupę, która pierwsza inicjuje naśladownictwo czegoś, najczęściej form ubioru. Natomiast styl w modzie jest związany z indywidualnym, przystosowanym do potrzeb psychicznych określonego użytkownika sposobem wyrażania siebie poprzez formę ubioru.

  Wiele z fotografii dla sławnych ludzi ukazało się w czasopiśmie Andy'ego Warhola Interview. W 1987 Weber zrealizował krótkie filmy nastoletnich pięściarzy pt. Broken Noses, jego ukochanych psich pupilów, a rok później wyreżyserował film dokumentalny Let's Get Lost (1988) o jazzowym trębaczu Chetcie Bakerze, a następnie dłuższy film zatytułowany Chop Suey (2001).

  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.Heteroseksualizm – trwały erotyczny pociąg do osób odmiennej płci. Najczęściej występująca orientacja seksualna. Termin ten bywa też używany w badaniach gender studies. Może być również stosowany jako określenie zachowań seksualnych pomiędzy ludźmi lub zwierzętami o odmiennej płci.

  Od czasu do czasu Bruce tworzył fotografie w kolorze. Większość jednak realizuje w wersji czarno–białej albo stonowanych odcieniach. Są one zebrane w limitowanych edycjach książek, np. A House is Not a Home i Bear Pond, wczesnej publikacji, która przedstawia, wśród innych modeli, Erica Niesa z programu reality show The Real World nadawanego przez muzyczną stację MTV.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Richard Tiffany Gere (ur. 31 sierpnia 1949 roku w Filadelfii, w stanie Pensylwania) – amerykański aktor i producent filmowy.

  W połowie lat 80. Weber rozpoczął współpracę z amerykańskim muzykiem Chrisem Isaakiem. W 1986 roku, sfotografował Isaaka do jego drugiego albumu Chris Isaak, a dwa lata później, bez koszulki w łóżku dla rubryki z modą w magazynie Rolling Stone. Isaak pojawił się też w Let's Get Lost.

  W 1990 Weber wyreżyserował wideoklip do "Being Boring" angielskiego duetu Pet Shop Boys. Sfilmował dziką imprezę, w której bierze udział różnoraka grupa ludzi. Nagranie powstało w jeden dzień, przy udziale dwóch ekip w domu na Long Island. Wideo zawiera nagość męską i żeńską, co spowodowało zakaz jego emisji na kanale MTV w USA. W 1996 zrealizował klip Pet Shop Boys do "Se a vida é (That's the Way Life Is)", który został nakręcony w parku wodnym Wet 'n' Wild w pobliżu Orlando (Floryda). W 2002, Weber ponownie kolaborował z duetem, czego wyrazem był teledysk do "I Get Along" z albumu Release. Weber zrealizował wideo w jego własnym studio "Little Bear" w Nowym Jorku. Wyreżyserował też wideoklip do przeboju Chrisa Isaaka Blue Spanish Sky (1991).

  Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Wykonał zdjęcie Harry'ego Connicka Juniora do jego albumu Blue Light, Red Light (1991), który się pokrył wielokrotnie platyną.

  W 1993, sfotografował muzyka Jacksona Browne'a, w ramach publikacji jego albumu I'm Alive.

  Od 1998 zamieszkał w Miami na Florydzie.

  W 2003 roku Weber stworzył markę odzieżową Weberbilt. Jego pierwsza kolekcja zatytułowana eat, swim, sex, sleep, znalazła się w butikach w Londynie i Miami Beach, na Florydzie w 2004 roku.

  W grudniu 2017 Weber został pozwany przez modela Jasona Boyce'a za napaść na tle seksualnym, w tym niewłaściwe dotknięcie podczas sesji castingowej w Manhattan Supreme Court Friday w 2014, gdy miał 28 lat a Weber 68 lat. Boyce utrzymywał, że Weber zmusił go do masturbacji. - Zrobił kilka zdjęć i poprosił, żebym zdjął ubranie. Później kazał mi się pozbyć bielizny. Mówił, żebym poczuł, dokąd zmierza energia. Kiedy włożył mi palce do ust, wyszeptał mi do ucha: «Jak daleko się posuniesz? Jak ambitny jesteś?» – zeznał Jason Boyce. Weber nie odpowiedział na zarzuty.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Złota płyta jest powszechnie stosowaną na świecie nazwą wyróżnienia przyznawanego wydawnictwom muzycznym. Warunkiem uzyskania przez płytę statusu złotej jest osiągnięcie przez nią określonego progu sprzedaży.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  SoHo – jedna z dzielnic Manhattanu. Nazwa SoHo pochodzi od miejsca jej położenia South of Houston Street. Za jej granice w przybliżeniu można uznać: Houston Street na północy, Bowery od wschodu, Canal Street na południu i Sixth Avenue od zachodu.
  Pet Shop Boys – brytyjska grupa muzyczna (duet), wykonująca muzykę pop, utworzona w 1981 roku. Duet tworzą: wokalista Neil Tennant i klawiszowiec Chris Lowe.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Fotografia (gr. φως, phōs, D. phōtós – światło; gráphō – piszę, graphein – rysować, pisać; rysowanie za pomocą światła) – zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła. Potoczne znaczenie zakłada wykorzystanie układu optycznego, choć nie jest to konieczne – fotografia otworkowa, rayografia.
  The New York Times – jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników o profilu liberalno-lewicowym, wychodzący w Nowym Jorku. Jest trzecią pod względem nakładu gazetą w Stanach Zjednoczonych, po USA Today i The Wall Street Journal. Codzienny nakład wynosi 1,125 mln, a obieg wydania niedzielnego 1,700 mln (dane na 26 grudnia 2004). Właścicielem gazety jest The New York Times Company, która kontroluje również około 40 innych gazet, czasopism i wiele krzyżówek, między innymi The Boston Globe i International Herald Tribune.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.146 sek.