• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bruce De Palma

  Przeczytaj także...
  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.Perpetuum mobile (z łac. wiecznie ruchome) – hipotetyczna maszyna, której zasada działania, wbrew znanym prawom fizyki, umożliwiałaby jej pracę w nieskończoność.
  N-machine (Maszyna N) – generator elektryczności bazujący na dysku Faradaya. Pole magnetyczne wytwarzane jest przez elektromagnesy, a nie przez magnes jak to ma miejsce w dysku Faradaya. Badaczem tego urządzenia był Bruce De Palma. Twierdził, że uzyskał z tego urządzenia więcej energii niż włożył.

  Bruce Eldridge De Palma (2 października 1935 - październik 1997) - fizyk, syn chirurga dentystycznego Anthony'ego De Palmy i starszy brat znanego reżysera Briana De Palmy.

  W 1986 roku Bruce De Palma stwierdził, że wynalazł Maszynę N (ang. "N-Machine" lub "N Machine"), która była zmodyfikowaną wersją jednobiegunowej prądnicy Faradaya. Sprawność tego urządzenia miała wynosić ponad 400%, co klasyfikowałoby je jako perpetuum mobile I rodzaju.

  De Palma studiował na wydziale inżynierii elektrycznej na Harvardzie w 1958 i wykładał fizykę na MIT (1969-1970) oraz przez 15 lat pracował pod kuratelą Harolda Eugene Edgertona.

  Dysk Faradaya, tarcza Faradaya (generator jednobiegunowy) – prądnica prądu stałego wynaleziona przez Michaela Faradaya w 1831.2 października jest 275. (w latach przestępnych 276.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 90 dni.

  W 1996 przeprowadził się do Nowej Zelandii i niedługo po tym zmarł tamże.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Brian De Palma, właściwie Brian Russell De Palma (ur. 11 września 1940 w Newark, stan New Jersey, USA) – amerykański reżyser, scenarzysta, producent, montażysta, aktor i operator.
  Massachusetts Institute of Technology (MIT) – Instytut Technologiczny w Massachusetts położony w regionie Nowa Anglia w Stanach Zjednoczonych, założony w 1861 roku z inicjatywy kilkudziesięciu przedsiębiorców z okolic Nowego Jorku i Bostonu. Jego celem jest jednoczesne kształcenie studentów i prowadzenie badań podstawowych – jednak silnie zorientowanych na praktyczne potrzeby społeczne. MIT jest uczelnią całkowicie prywatną. Z punktu widzenia prawa jest spółką akcyjną, której akcje posiada obecnie kilkaset osób – głównie członków rodzin założycieli MIT oraz niektórych jego absolwentów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.