• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Britt Ruysschaert

  Przeczytaj także...
  5. edycja Ligi Europejskiej siatkarek rozpocznie się 13 czerwca 2013 roku. W fazie grupowej wystąpi 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Do turnieju finałowego awansują najlepsze reprezentacje z każdej z grup, gospodarz oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca.Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.
  Libero – zawodnik w piłce siatkowej, którego zadaniem jest tylko gra obronna. Ubrany jest w koszulkę innego koloru, dla odróżnienia od pozostałych graczy.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Britt Ruysschaert (ur. 27 maja 1994) – belgijska siatkarka, reprezentantka kraju, grająca jako libero. Brązowa medalistka mistrzostw Europy 2013 rozgrywanych w Niemczech i Szwajcarii. Obecnie występuje w drużynie Asterix Kieldrecht.

  XXVIII Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2013 – mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet odbywające się w dniach od 6 do 14 września 2013 roku w Niemczech i Szwajcarii. Miastami rozgrywek były Berlin, Halle, Drezno, Schwerin i Zurych. Tytułu sprzed dwóch lat broniły Serbki, ale straciły tytuł na rzecz reprezentacji Rosji.Asterix Kieldrecht, belgijski klub siatkarski kobiet, powstały w 1969 r. z siedzibą w mieście Kieldrecht. Klub bierze udział w rozgrywkach Ere Divisie. Najsłynniejszą siatkarką występującą w klubie była Virgine De Carne. W sezonie 2003/2004 barw klubu broniła Polka, Emilia Reimus.

  Sukcesy[]

  klubowe[]

 • 2012 - Simple gold cup.svg Zwycięstwo w Superpucharze Belgii
 • 2012 - Gold medal with cup.svg Złoty medal mistrzostw Belgii
 • 2013 - Silver medal with cup.svg Srebrny medal mistrzostw Belgii
 • reprezentacyjne[]

 • 2013Silver medal europe.svg Srebrny medal Ligi Europejskiej
 • 2013 - Bronze medal europe.svg Brązowy medal Mistrzostw Europy
 • Przypisy

  1. Sylwetka zawodniczki (ang.). [dostęp 2013-09-10].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.Reprezentacja Belgii w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.