• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Britney Spears  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]
  Przeczytaj także...
  The Onyx Hotel Tour – piąta trasa koncertowa amerykańskiej piosenkarki Britney Spears promująca jej czwarty album In the Zone.Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka, działająca w przemyśle rozrywkowym od 1992 roku, nazywana „Księżniczką Popu” ze względu na duże sukcesy muzyczne Jej nagrania sprzedały się w liczbie ponad 200 milionach egzemplarzy, co stanowi jeden z najwyższych wyników w historii muzyki rozrywkowej i drugi co do wielkości po Madonnie obok Céline Dion i Mariah Carey spośród artystów płci żeńskiej w dziejach. Została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako nastoletni artysta z największą liczbą sprzedanych albumów i singli w historii. Wpłynęła znacząco na odrodzenie się popu w późnych latach 90. XX wieku. Britney Spears począwszy od lat dziewięćdziesiątych XX wieku jest jedną z najbardziej znanych piosenkarek na świecie. Jej kariera trwa od blisko dwóch dekad, a ona sama uznawana jest za ikonę kultury masowej schyłkowej fazy XX wieku, a także muzyki pop.

  Outrageous – czwarty i ostatni singel Britney Spears z płyty In the Zone, wydany w 2004 roku. Autorem tekstu do piosenki, jaki i producentem jest R. Kelly, który ponadto gościnnie zaśpiewał w utworze....Baby One More Time – pierwszy singel amerykańskiej piosenkarki, Britney Spears, pochodzący z jej debiutanckiego albumu ... Baby One More Time wydanego w 1999 roku. Singiel sprzedał się w nakładzie 9,1 mln egzemplarzy.

  Debiutowała w 1992 roku jako aktorka musicalowa w teatrze Off-Broadway, a także reklamowa. W 1998 roku rozpoczęła karierę w branży muzycznej, nagrywając debiutancki album ...Baby One More Time. Jest on trzecim najlepiej sprzedającym się albumem muzycznym wszech czasów nagranym przez artystę płci żeńskiej, przekroczywszy nakład szacowany na liczbę 35 milionow egzemplarzy na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych nakład wydawnictwa rozszedł się w 14 milionach kopii, uzyskując certyfikat czternastokrotnej platyny. Album ten znajduje się także na 14. miejscu najlepiej sprzedających się krążków w historii muzyki i na 6. miejscu najlepiej sprzedających się albumów popowych wszech czasów. Album jest też najlepiej sprzedającą się płytą nagraną przez nieletniego artystę w historii muzyki i jednym z najlepiej sprzedających się krążków w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii ostatnich trzech dekad. Został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedający się album nagrany przez nastoletniego solistę w historii i jako najlepiej sprzedający się album w Stanach Zjednoczonych w 1999 roku. Tytułowy singiel „...Baby One More Time” z debiutanckiego albumu należy do ścisłej czołówki najlepiej sprzedających się singli wszech czasów, przekroczywszy nakład ponad 10 milionów sprzedanych kopii. Drugi album Oops!... I Did It Again także jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów w historii. Plasuje się na 37. miejscu najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów z nakładem ponad 25 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Figuruje również w Księdze Rekordów Guinessa jako najlepiej sprzedający się album nagrany przez nastoletniego solistę w historii. Ogromny międzynarodowy sukces dwóch pierwszych krążków ...Baby One More Time i Oops!... I Did It Again, a także następnych dwóch płyt Britney i In the Zone oraz pochodzących z niej singli, utrwalił jej pozycję w przemyśle muzycznym. W 2001 roku została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako artystka z największą liczbą singli notowanych na listach przebojów z numerem 1, w 2007 roku jako artystka z największą liczbą sprzedanych albumów w Wielkiej Brytanii, zaś w 2009 roku jako najczęściej wyszukiwana osoba w internecie na świecie. Do jej najbardziej znanych kolaboracji przy tworzeniu albumów i wspólnych występów muzycznych należy współpraca z takimi artystami jak Michael Jackson, Madonna, Mick Jagger, Keith Richards, czy Aerosmith. Tworzyli dla niej tacy znani producenci muzyczni jak Max Martin, Moby i Giorgio Moroder. Światowa trasa koncertowa po powrocie na scenę muzyczną, The Circus Starring: Britney Spears w 2009 roku, zarobiła ponad 145 milionów dolarów zysku, co czyni ją jedną z najlepiej sprzedających się tras pierwszej dekady XXI wieku.

  Oops!... I Did It Again World Tour to światowa i już trzecia trasa koncertowa Britney Spears, promująca jej nowy album Oops!... I Did It Again (2000). Trasa rozpoczęła się od koncertu w Kolumbii, Maryland 20 czerwca 2000 roku, Britney przejechała Stany Zjednoczone i Europę, w tym listopadowe koncerty w UK, skończyła się 18 stycznia 2001 roku w Rio de Janeiro w Brazylii. Trasa przyniosła artystce ponad 45 milionów $ zysku.(You Drive Me) Crazy – trzeci singel amerykańskiej piosenkarki pop Britney Spears z jej debiutanckiego albumu ...Baby One More Time, ale jest też na kompilacji największych przebojów Greatest Hits: My Prerogative.

  Według strony internetowej MSN jest piątą z najbogatszych piosenkarek na świecie z majątkiem wynoszącym ponad 500 milionów dolarów. Także według The Microsoft Network, swego czasu była najbogatszą piosenkarką na świecie poniżej trzydziestego roku życia. Według Nielsen SoundScan jest czwartą obecnie najlepiej sprzedającą się artystką w Stanach Zjednoczonych oraz najmłodszym artystą w historii muzyki, który osiągnął próg ponad 100 milionów albumów na całym świecie. Jest najmłodszym artystą w dziejach, który otrzymał swoją honorową gwiazdę w Hollywood Walk of Fame. Posiada ją od 2003 roku. Wokalistka w czasie osiemnastu lat kariery w branży muzycznej zdobyła ponad 431 prestiżowych nagród muzycznych ze 455 nominacji, z czego 83 zdobyła w ciągu jednego roku. Wśród jej nagród najważniejsze z nich to: Grammy, Emmy, MTV Video Music Awards, MTV Europe Music Awards, American Music Awards, Billboard Music Awards, NRJ Music Awards oraz World Music Awards. W 2016 roku otrzymała nagrodę specjalną Billboard'u - Millennium Award za wpływ na przemysł muzyczny. Wiele współczesnych piosenkarek takich jak Lady Gaga, Lana Del Rey, Selena Gomez, Fergie, Girls 'Generation, czy Miley Cyrus wymieniało ją jako swoje główne źródło inspiracji.

  Anglicy (ang. English people) – naród germański zamieszkujący głównie Wielką Brytanię, zwłaszcza Anglię (ok. 45 mln), posługujący się językiem angielskim z grupy języków germańskich. Poza Zjednoczonym Królestwem mieszkają głównie w Republice Południowej Afryki, Związku Australijskim, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Anglicy wyznają głównie anglikanizm. Ich kultura zaczęła się kształtować w średniowieczu pod wpływami celtyckimi, romańskimi (gł. francuskimi) oraz skandynawskimi (głównie normańskimi i nordyckimi). Od czasów nowożytnych zaczęła wpływać na kulturę reszty świata. Za pierwszego Anglika uważa się człowieka z Boxgrove, którego szczątki znaleziono w hrabstwie West Sussex.Mickey Mouse Club (Klub Myszki Miki) – popularny program muzyczny dla dzieci. Emitowany był w latach 1955-1959, później w nowej formule był wyświetlany w latach 1989-1994.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 1.1 1981–91: Dzieciństwo
 • 1.2 1992–97: Początki kariery
 • 1.3 1998–99: ...Baby One More Time
 • 1.4 2000: Oops!... I Did It Again
 • 1.5 2001–02: Britney, Crossroads
 • 1.6 2003–04: In the Zone
 • 1.7 2005–07: Original Doll & Blackout
 • 1.8 2008–09: Problemy osobiste, kuratela – Circus
 • 1.9 2011–12: Femme Fatale, The X Factor
 • 1.10 2013: Britney Jean, Britney: Piece of Me
 • 1.11 2014–obecnie: The Intimate Collection, nadchodzący album Glory
 • 2 Wpływ muzyczny
 • 3 Britney Spears w Polsce
 • 4 Głos
 • 5 Życie prywatne
 • 6 Dyskografia
 • 7 Trasy koncertowe
 • 8 Filmografia
 • 9 Nagrody
 • 10 Reklamy
 • 11 Perfumy
 • 12 Przypisy
 • 13 Bibliografia
 • 14 Linki zewnętrzne
 • Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Lady Gaga, właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta (ur. 28 marca 1986 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka pop, autorka tekstów piosenek, kompozytorka i aktorka. W latach 1999−2006 wokalistka zespołu Stefani Germanotta Band. Ambasadorka dobrej woli UNICEF.

  Biografia[]

  1981–91: Dzieciństwo[]

  Britney Spears urodziła się w McComb w stanie Missisipi, jako drugie dziecko Lynne Irene Bridges i Jamesa Parnella Spears. Jej babcia, Lillian Portell była Angielką, urodzoną w Londynie, a matka jednego z jej pradziadków, miała pochodzenia maltańskie. Ma rodzeństwo, Bryana Jamesa i Jamie Lynn. W wieku trzech lat, zaczęła uczęszczać na lekcje tańca w swoim rodzinnym mieście, Kentwood, w stanie Luizjana i została wybrana na artystkę solową w głównym recitalu w 1984 roku. W dzieciństwie uprawiała także gimnastykę artystyczną i chodziła na lekcje śpiewu. Była laureatką wielu konkursów o szczeblu państwowym na zawodach tanecznych i pokazach talentu dla dzieci. Pod koniec przedszkola, Spears po raz pierwszy dała lokalny występ z piosenką „What Child Is This?”. Wówczas postanowiła zrealizować marzenie o zostaniu piosenkarką i wkrótce potem zaczęła występować w telewizji.

  Giovanni Giorgio Moroder (ur. 26 kwietnia 1940 w Ortisei jako Hansjörg Moroder) – włoski muzyk, kompozytor i producent muzyczny.„Pretty Girls” – pierwszy singel amerykańskiej piosenkarki Britney Spears z nadchodzącego dziewiątego albumu. W piosence gościnnie wystąpiła australijska raperka Iggy Azalea. Produkcją i tekstem utworu zajmowali się trio The Invisible Men oraz dodatkowo Maegan Cottone, Azalea i Little Mix. Premiera singla nastąpiła 4 maja. Utwór zadebiutował na 29. miejscu amerykańskiej listy Billboard Hot 100. Teledysk do „Pretty Girls” miał swoją premierę 13 maja. Piosenka została wykonana po raz pierwszy na żywo dnia 17 maja na gali Billboard Music Awards.

  1992–97: Początki kariery[]

  W wieku ośmiu lat Britney wybrała się wraz ze swoją matką na przesłuchanie do Atlanty do programu dla dzieci, Mickey Mouse Club (Klub Przyjaciół Myszki Miki). Reżyser formatu, Matt Casella odrzucił Spears ze względu na zbyt młody wiek, jednakże postanowił polecić ją dalej, Nancy Carson, agentce młodych talentów w Nowym Jorku. Carson była pod wielkim wrażeniem umiejętności wokalnych Spears i po paru przesłuchaniach posłała ją do Profesjonalnej Zawodowej Szkoły Sztuki Filmowej w Nowym Jorku. Wkrótce potem Lynne Spears przeprowadziła się wraz z córką do Nowego Jorku pozostawiając dzieci swojemu mężowi w Kentwood. W późniejszych miesiącach, Britney wystąpiła jako aktorka w kilku reklamach telewizyjnych i została wybrana jako dublerka do swojej pierwszej roli w musicalu Ruthless!, jako Tina Denmark w teatrze Off-Broadway. Uczestniczyła także jako zawodniczka w popularnym amerykańskim programie Star Search.

  Selena Marie Gomez (ur. 22 lipca 1992 w Grand Prairie) – amerykańska aktorka i piosenkarka, która zasłynęła rolą Alex Russo w wyróżnionym nagrodą Emmy serialu Czarodzieje z Waverly Place. Od tego czasu Gomez wystąpiła w szeregu filmów telewizyjnych, włączając w to Kopciuszek: Roztańczona historia, Czarodzieje z Waverly Place: Film i Program ochrony księżniczek, a także zadebiutowała w pełnometrażowym filmie kinowym – Ramona i Beezus.Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.

  Britney Spears, ostatecznie pojawiła się w talent show The Mickey Mouse Club, gdzie występowała przez dwa sezony u boku późniejszych gwiazd, jak: Christina Aguilera, Justin Timberlake, czy Ryan Gosling, potem jednak zrezygnowała z występów telewizyjnych na rzecz studiów na Parklane Academy w rodzinnym Kentwood. Po kilkunastu tygodniach zrezygnowała ze studiów na rzecz kariery w przemyśle muzycznym. W tym samym czasie rozstała się ze swoim chłopakiem poznanym na pierwszym roku studiów. W czerwcu 1997 roku wybrała się na przesłuchanie do żeńskiej grupy muzycznej Innosense. Na potrzeby przesłuchania nagrała w profesjonalnym studio w Nowym Jorku na taśmie pierwsze demo z coverem niezrealizowanej piosenki Toni Braxton, której treść przesłał jej Larry Rudolph, agent rozrywkowy. Lynne skontaktowała się z nim przed castingiem w celu omówienia przygotowań córki. Demo zostało odrzucone przez przedstawicieli wytwórni płytowej Jive Records, polecano jej nagrać nowe demo z piosenką Whitney Houston, „I Have Nothing”. Po krótkim czasie podpisała kontrakt z ową wytwórnią i rozpoczęła prace nad swoim debiutanckim albumem ...Baby One More Time.

  Sir Mick Jagger, właśc. Michael Philip Jagger (ur. 26 lipca 1943, Dartford, Anglia) – brytyjski wokalista i współzałożyciel zespołu rockowego The Rolling Stones. Jagger jest współtwórcą większości repertuaru grupy (wraz z gitarzystą Keithem Richardsem).Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.

  1998–99: ...Baby One More Time[]

  Uniform Britney Spears z planu do teledysku „(You Drive Me) Crazy” w muzeum The Sydney Hard Rock Cafe w Sydney w Australii.

  Pod koniec 1998 roku pojawił się pierwszy singiel Spears, zatytułowany „...Baby One More Time”, gdzie dwa tygodnie później stacja MTV wyemitowała teledysk do piosenki. Utwór jest największym sukcesem Britney w historii jej kariery, wspiął się na szczyty list przebojów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Japonii i Europie. Singiel znalazł się na liście najlepiej sprzedających się singli wszech czasów. Sprzedał się w liczbie ponad 10 milionów kopii na całym świecie. Jest także jednym z najlepiej sprzedających się singli w Stanach Zjednoczonych i najlepiej sprzedającym się singlem ostatnich dwudziestu pięciu lat w Wielkiej Brytanii. Kilka miesięcy później w sklepach pojawiła się debiutancka płyta ...Baby One More Time, która zajęła pierwsze miejsce listy Billboard 200 w styczniu 1999 roku. Krążek zdobył status podwójnej platynowej płyty, zaledwie po pierwszym miesiącu sprzedaży, ostatecznie uzyskując status diamentowej w Stanach Zjednoczonych. W przeciągu pierwszego roku, na terenie samych Stanów Zjednoczonych, sprzedano ponad 10 milionów kopii albumu, co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się albumów w Ameryce Północnej, w przeciągu ostatnich trzech dekad. Do tej pory w Stanach Zjednoczonych sprzedano 14 milionów albumu, zaś na całym świecie ponad 37 milionów kopii albumu. Jest on trzynastym z najlepiej sprzedających się albumów w historii muzyki. Album promowały światowe single: „...Baby One More Time”, „(You Drive Me) Crazy”, „Born to Make You Happy” oraz „Sometimes” i „From the Bottom of My Broken Heart”. Britney promowała album na koncertach z cyklu Hair Zone Mall Tour, ...Baby One More Time Tour i Crazy 2K Tour. W kwietniu 1999 roku Spears w wieku siedemnastu lat, zapozowała dla magazynu Rolling Stone. Fotografem był David LaChapelle. Okładka przedstawiała półnagą piosenkarkę, która leżała na różowym prześcieradle w wyzywającej pozie, w ręku trzymając maskotkę Teletubisia (Tinky Winky). Niepełnoletnia piosenkarka została oskarżona przez media o demoralizowanie amerykańskiej młodzieży.

  Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.Toni Braxton, właściwie Toni Michelle Braxton (ur. 7 października 1967 w Severn, USA) – amerykańska aktorka i piosenkarka.

  2000: Oops!... I Did It Again[]

  Gwiazda Britney Spears w Hollywood Walk of Fame.

  3 maja 2000 roku pojawiła się druga płyta Spears, zatytułowana Oops!... I Did It Again. Album zadebiutował na pierwszym miejscu Billboard 200. W pierwszym tygodniu sprzedano ponad milion kopii krążka, zaś w pozostałych krajach 4 miliony egzemplarzy. Ostatecznie w samych Stanach Zjednoczonych nakład płyty przekroczył ponad 10 milionów. W celu promocji albumu, piosenkarka wyruszyła w światową trasę Oops!... I Did It Again World Tour. W czasie jej trwania zatrzymała się w Nowym Jorku, by wystąpić na MTV Video Music Awards 2000. Podczas występu Spears zerwała czarny garnitur, aby odsłonić prowokacyjny strój w kolorze skóry z kryształkami, który spowodował sporo kontrowersji. Britney zdobyła dwie nagrody Billboard Music Awards za drugą płytę. Album promowały single: „Oops!... I Did It Again”, „Lucky”, „Stronger” i „Don't Let Me Be the Last to Know”. Do utworu „When Your Eyes Say It” nakręcono teledysk, jednak ostatecznie piosenki nie wydano jako singiel i zdecydowano o zakończeniu promocji krążka. Do tej pory sprzedano ponad 25 milionów egzemplarzy albumu Oops!... I Did It Again. Tytułowy singiel sprzedał się w nakładzie 5 milionów egzemolarzy w 2000 roku.

  "If U Seek Amy" – trzeci singel amerykańskiej piosenkarki Britney Spears pochodzący z jej szóstego studyjnego albumu Circus. Utwór został napisany przez Maksa Martina – autora dwóch innych dzieł piosenkarki, m.in. "...Baby One More Time" i "Oops!... I Did It Again". Piosenka została wybrana na trzeci singiel promujący nową płytę dzięki głosom fanów – 26% w ankiecie zorganizowanej na oficjalnej stronie piosenkarki.Stronger – trzeci singel z drugiego albumu Oops!... I Did It Again amerykańskiej piosenkarki muzyki Pop Britney Spears

  2001–02: Britney, Crossroads[]

  Britney 19 czerwca 2002 roku podczas koncertu na trasie Dream Within a Dream Tour.

  Trzeci studyjny album wokalistki, Britney trafił na półki sklepowe w listopadzie 2001 roku. Album zadebiutował na pierwszej pozycji Billboard 200, sprzedając się w nakładzie ponad 700 tysięcy kopii w trakcie pierwszego tygodnia w samych Stanach Zjednoczonych. Sukces ten sprawił, że Spears jako pierwsza artystka w historii muzyki osiągnęła sukces trzech albumów, które debiutowały na pierwszym miejscu listy Billboard. W celu promocji kolejnego wydawnictwa, Spears wyruszyła w światową trasę Dream Within a Dream Tour w listopadzie 2001. Pierwszym singlem z płyty była utrzymana w klimacie R&B piosenka „I'm a Slave 4 U”, która znacznie różniła się od dotychczasowych nagrań piosenkarki. Krążek promowały również takie utwory jak: „Overprotected”, „I'm Not a Girl, Not Yet a Woman”, „I Love Rock 'n' Roll”, „Anticipating”, „Boys” oraz „That's Where You Take Me”. Album sprzedał się w ponad 15 milionów egzemplarzy. W 2002 roku Spears zagrała główną rolę w filmie Crossroads, w którym wcieliła się w postać absolwentki szkoły średniej, która postanawia odnaleźć zaginioną matkę. Za grę w filmie Britney Spears otrzymała Złotą Malinę dla Najgorszej Aktorki, niemniej film zarobił ponad 37 milionów dolarów. Dotychczasowy sukces zawodowy Spears został doceniony przez magazyn Forbes, który umieścił piosenkarkę na pierwszym miejscu w rankingu najpotężniejszych sław świata.

  Jamie Lynn Marie Spears (ur. 4 kwietnia 1991 w McComb w stanie Missisipi) - amerykańska aktorka niezawodowa, piosenkarka oraz celebrytka, młodsza siostra Britney Spears. Zadebiutowała w programie rozrywkowo-młodzieżowym All That. Zagrała też małą rolę u boku siostry Britney w Crossroads. Wystąpiła w paru reklamach, grała główna rolę w młodzieżowym serialu Zoey 101. Mieszka w USA, w stanie Luizjana, w Kentwood. Uczęszcza do prywatnej szkoły w McComb w Mississippi: Parklane Academy. Nagrała: Follow Me (na potrzeby serialu Zoey101), Tangled up in me, Diamond oraz Hey Now (Girls just wanna have fun).In the Zone – czwarty studyjny album amerykańskiej wokalistki popowej Britney Spears. Wydany został 18 listopada 2003 roku przez Jive Records. Album ten jest pierwszym, na którym znaczący wpływ na kształt nagrań miała sama wokalistka, współpracując m.in. z R. Kellym, duetem producenckim Bloodshy & Avant, Mobym oraz P. Diddym.
  Występ z „Me Against the Music” nagranym w duecie z Madonną na NFL Kickoff Live 2003.

  2003–04: In the Zone[]

  Britney Spears razem z Christiną Aguilerą otworzyły galę MTV Video Music Awards 2003 piosenką „Like a Virgin”. W połowie występu dołączyła do nich Madonna. Pod koniec wykonywania utworu doszło do pocałunku wokalistek z „Królową popu”, co wywołało ogromny skandal. Wydarzenie to zaliczane jest do najważniejszych momentów w historii VMA.

  Victoria Dawn Justice (ur. 19 lutego 1993 w Hollywood na Florydzie) – amerykańska aktorka i piosenkarka. Najbardziej znana jest z roli Loli Martinez w serialu Zoey 101 oraz Tori Vegi z serialu Victoria znaczy zwycięstwo.Planet Hollywood Resort and Casino, znany wcześniej jako The Aladdin – luksusowy hotel i kasyno, położony przy bulwarze Las Vegas Strip w Paradise, w stanie Nevada. Stanowi własność korporacji Caesars Entertainment Corp.
  W 2004 roku podczas występu na trasie The Onyx Hotel.

  18 listopada 2003 roku pojawił się czwarty album piosenkarki, zatytułowany In the Zone. Album In the Zone znacznie różnił się od wcześniejszych nagrań Britney, określany był jako bardziej dojrzały, przesiąknięty erotyzmem. Zdaniem krytyków na tym albumie zrezygnowała ze „słodkiego popu” na rzecz dance-popu, elektroniki i R&B. Album promowany był singlem „Me Against the Music”, który artystka wykonywała wspólnie z Madonną. Piosenka pozwoliła powrócić Spears na szczyty list przebojów po umiarkowanym sukcesie singli z jej poprzedniego krążka. Piosenkarka współtworzyła prawie wszystkie utwory, które znajdują się na płycie. Drugim utworem promującym krążek był – „Toxic”. Singiel osiągnął sukces na całym świecie, docierając do pierwszej piątki w piętnastu krajach, a na szczycie list w Australii, Kanadzie, na Węgrzech, w Irlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Piosenkarka za „Toxic” otrzymała nagrodę Grammy. Magazyn Rolling Stone umieścił utwór na czterdziestej czwartej pozycji najlepszych piosenek dekady. Jako trzeci singiel zostaje wydana ballada „Everytime”, będąca odpowiedzią na utwór „Cry Me a River” Justina Timberlake'a. Teledysk wzbudził kontrowersje jeszcze przed emisją w telewizji, gdyż piosenkarka na końcu klipu odbiera sobie życie. Ze względu na fale krytyki, klip zmontowano ponownie. Czwartym singlem promującym In the Zone miała zostać piosenka „Outrageous”, jednak podczas kręcenia teledysku artystka doznała kontuzji kolana. W związku z zaistniałą sytuacją Spears zmuszona była również przerwać światową trasę koncertową The Onyx Hotel Tour promującą czwarty studyjny album piosenkarki. Odbyło się pięćdziesiąt pięciu koncertów na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy, a pięćdziesiąt pięć zostało odwołane. Zrezygnowano też z wydania kolejnych zaplanowanych singli – „Breathe on Me” i „(I Got That) Boom Boom”. Sprzedano ponad 16 milionów egzemplarzy In the Zone, w tym w samych Stanach, 4 miliony.

  McComb - miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Missisipi, administracyjnie należące do hrabstwa Pike County. Położone jest około 200 km na południe od stolicy stanu - Jackson, przy autostradzie międzystanowej I-55.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  We wrześniu 2004 roku Britney Spears wyszła za Kevina Federline'a. Na początku listopada tegoż roku na rynku pojawiła się pierwsza składanka największych hitów Spears, Greatest Hits: My Prerogative. Krążek promowały single: „My Prerogative” i „Do Somethin”. Album okazał się ogromnym sukcesem. W pierwszym tygodniu sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy składanki, zaś całkowicie 10 milionów.

  World Music Award – nagroda muzyczna przyznawana od 1989 roku artystom muzycznym z całego świata, za największą liczbę sprzedanych płyt. Nagrody przyznawane są przez International Federation of the Phonographic Industry (IFPI).Sacramento – stolica amerykańskiego stanu Kalifornia, siedziba hrabstwa Sacramento. Za sprawą populacji liczącej 470 956 mieszkańców (2012), stanowi szóste pod względem wielkości miasto w Kalifornii. Sacramento jest gospodarczym i kulturalnym centrum obszaru metropolitalnego o tej samej nazwie, zamieszkiwanego przez 2 527 123 osób (2009) – czwartego ze względu na wielkość w stanie Kalifornia (ustępując Greater Los Angeles Area, San Francisco Bay Area i San Diego) i dwudziestego drugiego w całych Stanach Zjednoczonych. W 2002 roku magazyn Time uznał Sacramento za najbardziej zintegrowane etnicznie i rasowo miasto amerykańskie.

  2005–07: Original Doll & Blackout[]

  Wokalistka w 2005 roku rozpoczęła pracę nad albumem Original Doll, który nigdy nie ujrzał oficjalnie światła dziennego. Britney Spears, wbrew wytwórni, zaprezentowała pierwszy singiel z owej płyty pod tytułem „Mona Lisa” w radiu KISS.FM w Los Angeles. Później prace nad nim zostały przerwane, ponieważ Spears dowiedziała się, że jest w ciąży. Wokalistka wówczas zawiesiła swą karierę muzyczną oddając się macierzyństwu. 14 września 2005 roku urodziła swojego pierwszego syna, Seana Prestona Federline. 22 listopada tegoż roku, pojawiła się pierwsza składanka remiksowych wersji piosenek wokalistki, B in the Mix: The Remixes, który promowany był przez singel „And Then We Kiss”.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.
  Britney Spears zatrzymana przez radiowóz policyjny w 2007 roku.

  Następnie wystąpiła również w roli sekretarki Amber-Louise, w serialu Will & Grace. Dwa miesiące później pozowała nago w ciąży dla Harper's Bazaar. 12 września 2006 roku piosenkarka urodziła drugiego syna, Jaydena Jamesa Federline. 7 listopada 2006 złożyła pozew rozwodowy, podając za powód: „różnice nie do pogodzenia między małżonkami”. Rozwód został orzeczony w lipcu 2007. Britney Spears w międzyczasie przeżywała różne problemy osobiste,np. ogolenie głowy i atakowanie paparazzi z parasolką. W maju odbyła mini-trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych pod nazwą The House of Blues – The M+M's Tour. Pomimo że występy trwały zaledwie około dwudziestu minut, ceny biletów sięgały nawet pięćset dolarów.

  American Music Award (skrót AMA) – nagroda dla najlepszych artystów muzycznych przyznawana corocznie. Statuetka American Music Awards przyznawana jest w oparciu o „popularność” danego artysty, mierzone poprzez liczbę sprzedanych albumów/singli itp. Nagrodę ufundował w 1973 roku Dick Clark. Rozdawane w niedzielę, drugiego lub trzeciego tygodnia listopada.Artykuł przedstawia listę zwycięzców i nominowanych w kategorii Teledysk roku (Video of the Year) w plebiscycie MTV Video Music Awards organizowanym co roku od 1984 przez amerykańską telewizję MTV.

  30 sierpnia 2007 roku amerykańskie stacje radiowe wyemitowały pierwszy singel, „Gimme More”– zwiastował on nadchodzący piąty album. Singiel wkrótce stał się najczęściej pobieranym utworem muzycznym w sieci. 9 września wystąpiła na gali MTV Video Music Awards 2007. Występ na tej gali miał być powrotem Spears na scenę i wzbudził ogromne zainteresowanie, przez co oglądalność gali była największa w jej historii – ponad 7 milionów widzów. Nie spotkał się on, jednak z dobrym przyjęciem publiczności. 30 października 2007 roku Jive Records wydał piąty studyjny album Britney Spears, zatytułowany Blackout. Album zadebiutował na szczycie list przebojów w Kanadzie i Irlandii, pozycję drugą na listach: Billboard 200 w USA, Francji, Japonii, Meksyku i Wielkiej Brytanii oraz w pierwszej dziesiątce w Australii, Korei, Nowej Zelandii i wielu krajów europejskich. Zajęła ona również trzydzieste siódme miejsce najlepiej sprzedających się płyt w 2007 roku. Drugi singiel „Piece of Me” znalazł się na miejscu piętnastym notowania „Top 100” z najlepszych piosenek roku 2007 stworzonego przez pismo Rolling Stone. Ostatnim singlem została piosenka „Break the Ice”. Krążek pomimo braku promocji sprzedał się w ponad trzech milionach egzemplarzy. Billboard oraz francuski magazyn NRJ uznały Blackout albumem roku 2007. W grudniu 2007 zaczęła się spotykać z dziennikarzem, Adnanem Ghalibem.

  Frezja (Freesia Eckl. ex Klatt) – rodzaj bylin należący do rodziny kosaćcowatych. Należy do niego ok. 6 gatunków roślin pochodzących z południowej Afryki, z Przylądka Dobrej Nadziei. Nazwa naukowa nadana przez Friedricha Klatta i wywodząca się z niej nazwa zwyczajowa w języku polskim utworzona została od nazwiska Friedricha Freese – lekarza z zawodu i botanika z zamiłowania, choć bywa też błędnie uznawane za uhonorowanie Eliasa Magnusa Friesa.From the Bottom of My Broken Heart jest piątym i ostatnim singlem (czwartym w USA i Australii) piosenkarki pop Britney Spears z jej debiutanckiego albumu ...Baby One More Time (1999). Wyprodukowano go w 2000 roku.

  2008–09: Problemy osobiste, kuratela – Circus[]

  3 stycznia 2008 roku, Spears odmówiła oddania dzieci ich ojcu. Została hospitalizowana w Cedars-Sinai Medical Center po tym, jak przybyła do jej domu policja zauważyła, jakoby artystka była pod wpływem nielegalnej substancji. Następnego dnia zawieszono prawa rodzicielskie i przekazano wyłączną opiekę byłemu mężowi. 31 stycznia 2008 Spears trafiła na oddział psychiatryczny Ronald Reagan UCLA Medical Center i zatrzymana w celu rozpoznania psychiatrycznego. Sąd orzekł o ubezwłasnowolnieniu i tym samym tymczasowej kurateli nad piosenkarką. Kuratorami zostali ojciec Britney – Jamie Spears i prawnik Andrew Wallet. W wyniku orzeczenia sądowego mają oni prawa do rozporządzania majątkiem artystki. Britney Spears została wypuszczona z oddziału psychiatrycznego 6 lutego 2008 roku. Rodzice piosenkarki wyrazili zaniepokojenie w związku z tym.

  Nagroda Emmy (ang. Emmy Award) – amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną, między innymi dla najlepszego aktora i aktorki dramatycznego, komediowego, drugoplanowego, za najlepszy serial, film telewizyjny, scenariusz itp.Toxic – drugi studyjny singel amerykańskiej wokalistki Britney Spears. Wydawnictwo było drugim singlem promującym czwarty studyjny album zatytułowany In the Zone, wydane zostało w pierwszym kwartale 2004 roku nakładem wytwórni Jive Records. Utwór skomponowali Cathy Dennis, C. Karlsson, P. Winnberg, H. Jonback w produkcji Bloodshy & Avant.
  Britney w 2009 roku podczas trasy The Circus Starring.

  W następnym miesiącu Spears wystąpiła gościnnie w znanym amerykańskim serialu Jak poznałem waszą matkę, w roli sekretarki Abby. Otrzymała pozytywne recenzje, a jej występ w serialu sprawił, że osiągnął on najwyższy wynik oglądalności. W lipcu 2008 roku piosenkarka odzyskała część praw do opieki nad dziećmi, w porozumieniu z prawnikami. Prace nad szóstym studyjnym albumem Britney rozpoczęła w marcu, pół roku po wydaniu poprzedniego krążka. 7 września 2008 roku wygrała trzy statuetki MTV Video Music Awards w kategoriach: Best Female Video, Best Pop Video oraz w najważniejszej kategorii Video Of The Year za teledysk do piosenki „Piece of Me”.

  Lil Wayne, właściwie Dwayne Michael Carter, Jr. (ur. 27 września 1982 w Nowym Orleanie) – amerykański raper. Były członek Hot Boys – amerykańskiej grupy hiphopowej związanej z Cash Money Records.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  15 września wytwórnia Jive zapowiedziała, że szósty studyjny album piosenkarki będzie nosił nazwę Circus. 26 września 2008 odbyła się premiera singla „Womanizer”. Singiel niespełna kilka dni po premierze stał się numerem jeden m.in. w Australii, Kanadzie, Norwegii, Szwecji, Turcji oraz Polsce. Singiel ten jest pierwszym numerem jeden Britney Spears w Polsce od 2000 roku. 15 października 2008 roku „Womanizer” ustanowił nowy rekord na amerykańskiej liście przebojów Billboard Hot 100 – piosenka awansowała z dziewięćdziesiątej szóstej pozycji na miejsce pierwsze, gdzie utrzymała się przez tydzień. 6 listopada, Britney zdobyła dwie statuetki na gali MTV Europe Music Awards 2008 w najważniejszych kategoriach: Best Act 2008 oraz Album of the Year za płytę Blackout. Na przełomie listopada i grudnia Britney Spears dała serię występów w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Japonii w celu promocji albumu. 2 grudnia 2008 roku odbyła się premiera szóstego studyjnego albumu – Circus. Otrzymał pozytywne recenzje od krytyków i zadebiutował jako numer jeden w Kanadzie, Czechach i Stanach Zjednoczonych, który w pierwszym tygodniu rozszedł nakładzie 505 tysięcy kopii. Album zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce w wielu europejskich krajach. W Stanach Zjednoczonych, Spears została najmłodszą artystką, której pięć albumów debiutowało na miejscu pierwszym, w ten sposób została zapisana w księdze rekordów Guinnessa. Płytę promowały single: „Womanizer”, „Circus”, „If U Seek Amy”, „Radar”, „Unusual You” oraz „Out From Under”. Album był jednym z najszybciej sprzedających się albumów roku. Łączna sprzedaż albumu przekroczyła 6 mln egzemplarzy.

  „Gimme More” – pierwszy singel amerykańskiej piosenkarki Britney Spears z jej piątego studyjnego albumu Blackout. Jest to pierwszy singel artystki zilustrowany teledyskiem od 2005 roku. Produkcją piosenki zajął się Nate „Danjahandz” Hills.Lucky – piosenka i drugi singel piosenkarki pop Britney Spears, z jej drugiego albumu Oops!... I Did It Again. Piosenkę nagrywano na przełomie 1999 i 2000 roku, a wyprodukowano na singlu w 2000.

  3 marca 2009 r. rozpoczęła się trasa koncertowa The Circus Starring: Britney Spears. Objęła ona dziewięćdziesiąt siedem występów na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Europy oraz Australii. Trasa zarobiła ponad 130 milionów dolarów. 29 września 2009 roku został wydany singiel „3”, który promuje płytę The Singles Collection. Piosenka zadebiutowała na szczycie amerykańskiej listy Billboard Hot 100. The Singles Collection sprzedało się w milionowym nakładzie.

  „Make Me...” – singel amerykańskiej piosenkarki Britney Spears z nadchodzącego dziewiątego albumu. W piosence gościnnie wystąpił raper G-Eazy. Twórcami tekstu utworu są Britney Spears, Matthew Burns, Joe Janiak i Gerard Gillum, natomiast jego produkcją zajął się Burns. Singel swoją premierę miał 15 lipca 2016 roku. „Make Me...” pod względem muzycznym łączy w sobie przede wszystkim muzykę R&B. Piosenka otrzymała dobre recenzje od krytyków muzycznych, którzy chwalili wokal Spears oraz poprawę w jej najnowszych wydaniach.Britney – trzeci studyjny album wokalistki Britney Spears. Okazał się dużym sukcesem komercyjnym. Sprzedał się w liczbie ok. 16 milionów egzemplarzy na całym świecie. Britney promowała płytę trasą koncertową Dream Within a Dream Tour.

  2011–12: Femme Fatale, The X Factor[]

  Prace nad siódmym studyjnym albumem, zatytułowanym Femme Fatale rozpoczęły się jeszcze w trakcie trwania promocji poprzedniego albumu. Podczas europejskiej części trasy The Circus Starring: Britney Spears latem 2009 roku, artystka zawitała do studia nagraniowego w Szwecji, gdzie nagrała cztery utwory „3”, „Criminal”, „Up'n Down” i „He About To Lose Me”. Początkowo, według pomysłu Britney, płyta miała posiadać brzmienie poprockowe. Spears nagrała płytę w owej wersji, chciano ją wydać w sierpniu 2010 roku, jednakże wytwórnia płytowa Jive Records nie wyraziła zgody na wydanie płyty w owej formie. Artystka musiała zawitać do studia ponownie, aby nagrać płytę zgodną z wizją wytwórni. Nad jej ostatecznym brzmieniem pracowali m.in. Dr. Luke, Max Martin, The Outsyders oraz Xenomania. Premierę albumu poprzedziło wydanie pierwszego singla – „Hold It Against Me”, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100, stając się tym samym czwartym „numerem jeden” artystki w Stanach Zjednoczonych i czyniąc ją drugim w historii artystą po Mariah Carey, którego dwa kolejne single zdobyły szczyt tej listy.

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Przemysł rozrywkowy (show-biznes, szołbiznes; z ang. Show business, w skrócie Showbiz) – gałąź gospodarki, a konkretnie sfery usług zajmująca się dostarczaniem rozrywki.
  Britney Spears wykonująca „Till the World Ends” na trasie Femme Fatale Tour w 2011 roku w Kijowie.

  29 marca 2011 roku nastąpiła premiera albumu, Femme Fatale. Zdobył on szczyt listy sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii oraz znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się albumów w pozostałych krajach. W kwietniu 2011 roku, Britney Spears nagrała wraz z Rihanną remix piosenki „S&M”, który zdobył szczyt listy Billboard, będąc tym samym piątym „numerem jeden” artystki. W maju został wydany drugi singel z albumu, zatytułowany „Till the World Ends”. Utwór w ciągu tygodnia został odtworzony na stronie Billboard ponad 87 milionów razy, ustanawiając rekord liczby odtworzeń w całej dwunastoletniej karierze piosenkarki. W czerwcu miał swoją premierę trzeci singel z albumu, „I Wanna Go”. 4 marca 2011 roku Britney Spears potwierdziła, że latem zamierza odbyć pierwszą od dwóch lat trasę koncertową, promującą album Femme Fatale w Stanach Zjednoczonych. Początkowo poinformowano, że ma być to wspólna trasa artystki i Enrique'a Iglesiasa, informacja ta została jednak anulowana kilka godzin po jej opublikowaniu. Trasa rozpoczęła się 16 czerwca występem w Sacramento i zyskała pozytywne opinie. Krytycy docenili, że podczas trwającej trasy artystka ograniczyła używanie playbacku na rzecz śpiewania na żywo, podkreślono także, że poziom tańca piosenkarki jest porównywalny do tego z lat jej świetności. W ramach trasy koncertowej Femme Fatale Tour odbyło się blisko siedemdziesiąt występów w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji.

  "Piece of Me" – piosenka electropop stworzona przez Christiana Karlssona, Pontusa Winnberga i Klasa Åhlunda na piąty studyjny album amerykańskiej wokalistki pop Britney Spears, Blackout (2007). Wyprodukowany przez Bloodshy & Avant, utwór wydany został jako drugi singel promujący płytę dnia 7 stycznia 2008 roku w Wielkiej Brytanii.Artykuł przedstawia listę zwycięzców i nominowanych w kategorii Najlepszy teledysk żeński (Best Female Video) w plebiscycie MTV Video Music Awards organizowanym co roku od 1984 przez amerykańską telewizję MTV. Tylko w 2007 roku kategorię tę zastąpiono przez Wokalistka roku (Female Artist of the Year).

  15 czerwca 2011 roku magazyn Billboard podał informację o zamknięciu wytwórni Jive Records, dla której Spears nagrywała przez cały okres jej kariery. Związku z tym faktem wszyscy artyści z tej wytwórni przeszli pod opiekę RCA Records. 11 października został wydany drugi album Britney Spears zawierający remixy, B In The Mixes: The Remixes Vol.2. Czwartym singlem z płyty Femme Fatale został utwór „Criminal”, do którego teledysk wzbudził wiele kontrowersji za sprawą aktów przemocy oraz scen erotycznych. 14 maja 2012 roku oficjalnie ogłoszono, że piosenkarka została jedną z nowych jurorów wraz z Demi Lovato w drugim sezonie amerykańskiej edycji programu X Factor. 20 listopada miał premierę singel will.i.ama – „Scream & Shout”, w którym gościnnie wystąpiła Spears. Piosenka odniosła ogromny sukces komercyjny. Utwór zajął miejsce pierwsze na listach przebojów w: Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Dani, Finlandii, Francji, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce i innych 15 krajach. Pod koniec stycznia 2013 pojawił się oficjalny remix piosenki „Scream & Shout” z Lil Wayne'em, Waka Flocka Flame, Hit-Boyem i Diddym.

  Mariah Carey (ur. 27 marca 1970 r. w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 5 oktaw. Podczas koncertów jej głos osiąga najwyższe tony rejestru gwizdkowego."3" – pierwszy singel Britney Spears z jej drugiej kompilacji The Singles Collection. Utwór został wydany 29 września 2009 roku. Tego dnia miał swoją premierę w radiu Z100 New York. Jego producentem jest Max Martin, odpowiedzialny także za wcześniejsze utwory Britney, takie jak: "...Baby One More Time", "Oops!...I Did It Again", "Stronger" oraz "If U Seek Amy". Spears nagrała tę piosenkę w lipcu 2009 roku, podczas pobytu w Szwecji w trakcie swojej trasy koncertowej "The Circus Starring: Britney Spears" po Europie.

  Single „Hold It Against Me” i „Till the World Ends” są kolejnymi numerami jeden w Polsce po sukcesie singla „Womanizer” z 2008 roku, a singel „I Wanna Go” dotarł do pierwszej piątki.

  2013: Britney Jean, Britney: Piece of Me[]

  Britney wykonująca utwór „Gimme More” podczas rezydentury Piece of Me.

  Spears rozpoczęła pracę nad swoim ósmym albumem studyjnym, w grudniu 2012 roku. Piosenkarka nagrała utwór „Ooh La La”, jak przyznała sama zainteresowana, powstał z myślą o jej synkach, Seanie i Jaydenie, którzy (razem ze swą kuzynką i jednocześnie córką Jamie Lynn, Maddie Briann) wystąpili w teledysku. Utwór trafił na soundtrack do filmu animowanego Smerfy 2. 17 września 2013 roku, Britney Spears pojawiła się w programie Good Morning America, w którym obwieściła całemu światu m.in datę premiery albumu i tytuł jednej piosenki z albumu, „Perfume”. Oprócz tego zapowiedziała swoją rezydenturę w Las Vegas w Planet Hollywood. 4 października ukazał się album Miley Cyrus, zatytułowany Bangerz, na który Britney Spears wystąpiła gościnnie w piosence „SMS (Bangerz)”. 25 października na oficjalnej stronie został opublikowany list dla fanów, w którym piosenkarka ujawniła tytuł ósmego albumu oraz jego okładkę.

  Złota Malina (ang. Golden Raspberry Award, skr. Razzie) – "nagroda" przyznawana najgorszym filmom. Uzupełnia przyznawane co roku nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscary). Została wymyślona przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980 roku. Pierwsza ceremonia odbyła się 31 marca 1981 roku. Aktualnie nagrody te przyznaje GRAF (Golden Raspberry Award Foundation).Overprotected – drugi singel z płyty Britney amerykańskiej piosenkarki Britney Spears. Singel wydany na świecie poza USA. Producentami piosenki są Max Martin i Rami Yacoub.

  3 grudnia 2013 roku, na półki sklepowe trafił album, zatytułowany Britney Jean. Płyta zadebiutowała na czwartym miejscu amerykańskiej listy Billboard 200 z wynikiem sprzedaży za pierwszy tydzień wynoszącym 107 000 egzemplarzy. W ten sposób album okazał się być najgorzej sprzedającym się krążkiem w karierze Britney Spears. Wydawnictwo otrzymało mieszane recenzje od krytyków muzycznych. Album promowały single: „Work Bitch”, który w ciągu niecałych 48 godzin zdobyła pierwsze miejsce w iTunes w ponad czterdziestu krajach, „Perfume”, gdzie Spears w wywiadach podkreślała, że „ballada zajmuje szczególne miejsce w jej sercu”. W filmie dokumentalnym I am Britney Jean, piosenkarka potwierdziła, iż piosenka „Alien” na pewno zostanie trzecim singlem, iż z niewiadomych przyczyn tak się nie stało.

  "Criminal" to piosenka amerykańskiej piosenkarki Britney Spears. Utwór ma zostać wydany jako czwarty singiel z jej siódmego albumu studyjnego pt. Femme Fatale. "Criminal" została napisana przez Maxa Martina, Shellback i Tiffany Amber, a wyprodukowana przez Martina i Shellback. Spears opublikowana po raz pierwszy fragment piosenki 2 marca 2011. Na 2011 MTV Video Music Awardt wyjawiła również, że ​​piosenka została wybrana przez jej fanów na czwarty singel z albumu. Piosenka jest o tym, jak Spears zakochała się w przestępcy. "Criminal" otrzymała pozytywne recenzje od krytyków chwaląc jej odświeżony wygląd w porównaniu z resztą albumu.Rozwód – rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego przez sąd na żądanie jednego lub obojga małżonków. Rozwód oprócz owdowienia i unieważnienia małżeństwa jest jedną z okoliczności kończących małżeństwo. Wśród rozwodów możemy wyróżnić dwa typy:

  Począwszy od 27 grudnia 2013 piosenkarka daje koncerty w ramach show Britney: Piece Of Me. Cała rezydentura obejmuje sto koncertów, z czego pierwsza połowa przypada na rok 2014, a druga na 2015. Zawiera ona największe hity piosenkarki, jak również piosenki z najnowszego krążka.

  2014–obecnie: The Intimate Collection, nadchodzący album Glory[]

  Britney Spears w 2014 roku, podczas występu w Las Vegas.

  8 stycznia 2014 roku Spears zdobyła nagrodę podczas 40. People's Choice Award w kategorii Favorite Pop Artist. 26 lipca tegoż roku utwór „Alien” zadebiutował na ósmym miejscu Bubbling Under Hot 100 Singles (Billboard), mimo że nie był wydany jako singel z płyty. 9 września 2014 roku w Nowym Jorku miała miejsce premiera pierwszej linii odzieżowej Britney Spears. W skład kolekcji wchodzi głównie bielizna nocna oraz piżamy. Swoją kolekcję piosenkarka promowała w Nowym Jorku, Londynie, Polsce, Niemczech, Danii oraz Norwegii. W dniu 25 września artystka potwierdziła w programie Good Morning Britain o przedłużeniu kontraktu z The AXIS i Planet Hollywood Resort & Casino, aby kontynuować show Britney: Piece Of Me została przedłużona o kolejne dwa lata.Na początku 2015 roku został potwierdzony duet piosenkarki z Iggy Azaleą. Nagrały wspólnie utwór „Pretty Girls”. Premiera singla nastąpiła 4 maja. Utwór zadebiutował na dwudziestym dziewiątym miejscu amerykańskiej listy Billboard Hot 100. Piosenka została wykonana po raz pierwszy na żywo dnia 17 maja na gali Billboard Music Awards. 16 czerwca tegoż roku, Giorgio Moroder wydał swój album, zatytułowany Déjà Vu, na który Spears wystąpiła gościnnie w piosence „Tom's Diner”. 2 grudnia 2015 roku Związek Producentów Audio-Video przyznał singlowi „Pretty Girls” certyfikat złotej płyty w Polsce.

  Good Morning America (GMA) – poranny program amerykańskiej telewizji emitowany przez telewizje ABC od 3 listopada 1975. W dni powszednie program trwa dwie godziny, a na antenie ABC News Now od 2007 roku jest nadawana dłuższa wersja – trzygodzinna. Od 2004 jest emitowany jednogodzinny program w weekendy.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  23 maja 2016 roku Britney wystąpiła na gali Billboard Music Awards 2016 i odebrała statuetkę honorową Millennium Award za wpływ na przemysł muzyczny. Podczas gali wykonała medley utworów „Work Bitch”, „Womanizer”, „I Love Rock N Roll”, Toxic”, Breathe on Me” i I'm a Slave 4 U”.

  14 lipca 2016 roku wersja audio singla „Make Me...” z gościnnym udziałem rapera G-Eazy została opublikowana na kanale YouTube oraz w serwisie Tidal. 15 lipca 2016 roku odbyła się światowa premiera tegoż utworu. Został wydany w formacie digital download na iTunes Score. Singiel zadebiutował na 17. miejscu zestawienia Billboard 100 w Stanach Zjednoczonych i zdobył umiarkowany sukces w mediach. 25 lipca 2016 roku organizatorzy IHeartRadio Music Festival ogłosili, że Spears wystąpi na scenie T-Mobile podczas festiwalu, który zaplanowany jest na dni 23 i 24 września 2016 roku. 4 sierpnia 2016 roku Britney ogłosiła za pośrednictwem portalu Twitter, że premiera jej najnowszej płyty o tytyle Glory będzie miała miejsce 26 sierpnia 2016 roku. Zawiera w wersji standardowej dwanaście utworów, zaś w wersji deluxe siedemnaście.

  "Everytime" – trzeci singel amerykańskiej wokalistki Britney Spears promujący jej czwarty album studyjny pt. In The Zone. Tytułowy utwór Spears zrealizowała we współpracy z Annette Stamatelatos, w produkcji Guya Sigswortha. Singel osiągnął rekordową liczbę sprzedaży, na całym świecie sprzedał się bowiem w 4,2 mln nakładzie.Rihanna, właśc. Robyn Rihanna Fenty (ur. 20 lutego 1988 r. w Saint Michael) – barbadoska piosenkarka, aktorka i projektantka mody.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Keith Richards (ur. 18 grudnia 1943 w Dartford) – współzałożyciel i gitarzysta zespołu The Rolling Stones, autor tekstów, sporadycznie wokalista.
  Aerosmith - amerykański zespół rockowy grający w charakterystycznym stylu będącym mieszanką hard rocka i bluesa. Sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie.
  Sean John Combs (ur. 4 listopada 1969 w Harlemie, w Nowym Jorku) – amerykański producent muzyczny, aktor, raper. Ukończył Uniwersytet Howarda w Waszyngtonie, specjalizował się w biznesie. Ma siostrę Keishę, jego ojciec zginął tragicznie, gdy Sean miał tylko 2 lata. Ma dzieci: dwóch synów Justina (z Misą Hylton-Brim) i Christiana Caseya (z Kim Porter), oraz dwie córeczki, urodzone 21 grudnia 2006 roku.
  Protestantyzm – jedna z głównych gałęzi chrześcijaństwa, obok katolicyzmu i prawosławia, na którą składają się wyznania religijne powstałe na skutek ruchów reformacyjnych wewnątrz Kościoła rzymskokatolickiego rozpoczętych wystąpieniem Marcina Lutra w XVI wieku oraz ruchów przebudzeniowych w łonie macierzystych wyznań protestanckich w kolejnych stuleciach.
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Kentwood - miasto w stanie Luizjana, jednym z najbardziej na południe wysuniętych środkowych stanów USA. Kentwood liczy 2,400 mieszkańców. Miejscowość założył w 1891 roku osadnik Amos Kent i jest ona największą w parafii Tangipahoa. Z miasteczka pochodzi słynna artystka, Britney Spears.
  I Wanna Go – trzeci singel amerykańskiej piosenkarki Britney Spears promujący jej siódmy studyjny album, którego premiera odbyła się w marcu 2011 roku. Utwór napisali Shellback, Max Martin i Savan Kotecha, a wyprodukowali go Martin i Shellback.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.192 sek.