• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • British Rail Class 334

  Przeczytaj także...
  Birmingham – miasto (city) i dystrykt metropolitalny w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym West Midlands.First ScotRail - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę tras pasażerskich w Szkocji oraz nocnych połączeń między tą częścią Wielkiej Brytanii a Londynem. Okres koncesyjny rozpoczął się 17 października 2004 i potrwa do roku 2014. Firma jest częścią grupy transportowej FirstGroup, której centrala znajduje się w Aberdeen. Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 336 stacjach, z czego na 309 pełni on rolę administratora.
  British Rail Class 460 "Juniper" - typ elektrycznych zespołów trakcyjnych wyprodukowanych w roku 2000 przez koncern Alstom. Model ten należy do rodziny pociągów Juniper, obejmującej również składy typu British Rail Class 334 i British Rail Class 458. Dotychczas dostarczono 8 zestawów tej klasy. Wszystkie są eksploatowane na trasie łączącej lotnisko Gatwick z centrum Londynu. Operatorem tego połączenia jest aktualnie firma Southern.

  British Rail Class 334 "Juniper" - typ elektrycznych zespołów trakcyjnych wyprodukowanych w roku 2000 przez zakład koncernu Alstom w Birmingham. Ze względu na kłopoty techniczne, stała eksploatacja rozpoczęła się dopiero w roku 2002. Model ten należy do rodziny pociągów Juniper, obejmującej również składy typu British Rail Class 458 i British Rail Class 460. Dotychczas dostarczono 40 zestawów tej klasy. Obecnie jedynym użytkującym je przewoźnikiem jest First ScotRail, w barwach którego obsługują trasy podmiejskie na terenie Szkocji.

  Alstom (dawniej GEC Alsthom, początkowo Alsthom) – międzynarodowy koncern zajmujący się infrastrukturą energetyczną i transportową. Zgodnie z danymi ze strony firmy, w roku 2007/2008 Alstom osiągnął sprzedaż przekraczającą 20,9 mld € i zatrudniał ponad 93 500 pracowników w ponad 70 krajach. Siedziba koncernu znajduje się w Levallois-Perret w pobliżu Paryża. Obecnym prezesem jest Patrick Kron.Szkocja (gael. Alba, wym. [ˈalˠ̪apə]; sco. i ang. Scotland) – kraj stanowiący część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W przeszłości był niezależnym królestwem. Obejmuje północną część wyspy Wielkiej Brytanii oraz archipelagi: Hebrydy, Orkady i Szetlandy. Na południu graniczy z Anglią. Krajobraz w przeważającej części wyżynny i górski. Klimat umiarkowanie ciepły, wybitnie morski. Stolicą Szkocji jest Edynburg, a największym miastem Glasgow.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Class 334 w serwisie RailBritain.com (dostęp 27.08.2008)
 • Wnętrze pociągu
  British Rail Class 458 "Juniper" - typ elektrycznych zespołów trakcyjnych produkowanych w latach 1998 - 2000 przez zakład koncernu Alstom w Birmingham. Model ten należy do rodziny pociągów Juniper, obejmującej również składy typu British Rail Class 334 i British Rail Class 460. Obecnie jedynym przewoźnikiem eksploatującym pociągi tego typu jest firma South West Trains, w barwach której najczęściej kursują na trasie z Londynu do Reading. Dotychczas dostarczono 30 zestawów.Elektryczny zespół trakcyjny (EZT) – zespół trakcyjny o własnym napędzie elektrycznym, składający się z dwóch członów sterowniczych na obu końcach oraz ewentualnych członów pośrednich. Poszczególne człony nie mogą być rozłączane w warunkach eksploatacyjnych. Zwykle możliwe jest łączenie całych pojazdów tego samego typu w trakcję ukrotnioną.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.