• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Brit Awards 2002

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.British Phonographic Industry (BPI; pol. Brytyjski Przemysł Fonograficzny) – brytyjska organizacja non-profit reprezentująca interesy przemysłu muzycznego. Powstała w 1973 roku, jej siedziba znajduje się w Londynie w Wielkiej Brytanii. Główne zadanie BPI to reprezentowanie producentów oraz zwalczanie praktyk piractwa fonograficznego.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  22 ceremonia rozdania BRIT Awards, prestiżowych nagród wręczanych przez Brytyjski Przemysł Fonograficzny odbyła się 20 lutego 2002 roku. Wydarzenie to miało miejsce po raz piąty w Earls Court w Londynie w Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy wręczono nagrodę w kategorii "Najlepszy album międzynarodowy".

  Earls Court Exhibition Centre - zespół dwóch połączonych hal widowiskowo-wystawowych w Londynie, położonych na terenie Royal Borough of Kensington and Chelsea. W czasie Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 był miejscem rozgrywania męskiego i żeńskiego turnieju siatkarskiego.

  Nominacje i zwycięzcy[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. BRIT Awards 2002, 14 stycznia 2020.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.744 sek.