• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Brian Welch  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Bakersfield – miasto w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, w Kalifornii, w hrabstwie Kern, około 180 km na północny zachód od Los Angeles. Z tego miasta wywodzi sie znany zespół Korn.Reginald Arvizu, pseud. art. Fieldy (ur. 2 listopada 1969 w Bakersfield, Kalifornia) – amerykański gitarzysta basowy.

  Brian Philip „Head” Welch (ur. 19 czerwca 1970 w Torrance) – amerykański gitarzysta i wokalista. Członek zespołu numetalowego Korn w latach 1993-2005 i ponownie od 2013.

  W 2004 wraz z Jamesem „Munkym” Shafferem został sklasyfikowany na 26. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Torrance w Kalifornii jako syn Maryellen Welch i Phila Welcha. Dorastał w Bakersfiled. W wieku niespełna dziesięciu lat zaczął przejawiać zainteresowanie muzyką, początkowo pasjonowała go przede wszystkim perkusja, jednak jego ojciec zachęcił go do gry na gitarze. Jego największym idolem był Ozzy Osbourne. W latach szkolnych przyjaźnił się z Reginaldem Arvizu (znanym później jako Fieldy), który także był gitarzystą.

  Torrance - miasto w USA, w stanie Kalifornia, nad Oceanem Spokojnym, w zespole miejskim Los Angeles-Long Beach. Około 137,9 tys. mieszkańców.L.A.P.D. – zespół, który powstał w 1989 roku, w którego skład wchodzili przyszli członkowie grupy KoRn (oprócz wokalisty Jonathana Davisa). Nazwa jest skrótem od Love And Peace Dude.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Początkowo przyjaźnił się z muzykami formacji L.A.P.D., do której z czasem został przyjęty. Po przyłączeniu się Jonathana Davisa zespół zmienił nazwę na Korn. Welch był gitarzystą tej grupy do 22 lutego 2005, kiedy odszedł z zespołu z powodów narkotykowych i religijno-duchowych – nawrócił się na chrześcijaństwo i stał się baptystą. Przyjął chrzest nad rzeką Jordan na Bliskim Wschodzie.

  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.Blabbermouth.net – wortal internetowy poświęcony muzyce rockowej i metalowej. Serwis został utworzony 3 marca 2001 roku przez Borivoja Krgina. Na stronie, oprócz wiadomości muzycznych znajdują się recenzje płyt CD i DVD oraz forum dyskusyjne.

  Początkowo samodzielnie tworzył utwory oparte na elektronice (głównie za pomocą programu Garage Band). Później jednak stwierdził, że będzie nagrywał to, w czym jest najlepszy, czyli ściany ciężkich gitar. 1 lipca 2008 wydał autobiografię zatytułowaną "Save Me from Myself: How I Found God, Quit Korn, Kicked Drugs, and Lived to Tell My Story" (pol. dosł. Uratuj mnie ode mnie samego: jak znalazłem Boga, rzuciłem Korn, rzuciłem narkotyki, i żyłem by opowiedzieć swoją historię), w której opisał swoje nawrócenie na wiarę chrześcijańską. 9 września 2008 roku miała miejsce premiera jego debiutanckiego albumu solowego Save Me from Myself.

  The Paradigm Shift – jedenasty album studyjny nu-metalowego zespołu Korn, wydany 4 października 2013 roku. Album został nagrany z byłym gitarzystą Brianem Welchem, który po siedmiu latach nieobecności powrócił do zespołu. Współzałożyciel i gitarzysta Kornu James Shaffer wyjawił, że The Paradigm Shift będzie muzycznie połączeniem Issues i Untouchables - dwóch poprzednich albumów grupy wydanych odpowiednio w 1999 i 2002 roku. Standardowa edycja albumu zawiera 11 utworów, a edycja Deluxe dodatkowe dwie piosenki (w wydaniu japońskim dodatkowe trzy) i płytę DVD.Jonathan Houseman Davis (ur. 18 stycznia 1971 w Bakersfield, Kalifornia) - wokalista amerykańskiego zespołu numetalowego Korn. W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 16. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.

  Pierwszy solowy występ „Heada” w Polsce miał miejsce 20 czerwca 2010 (w warszawskim klubie „Progresja”). Podczas koncertu odbyła się premiera polskiego wydania książki Welcha zatytułowanej "Zbaw mnie ode mnie samego". 30 listopada wydano drugą książkę autorstwa Welch'a pt.: "Stronger: Forty Days Of Rock, Jesus, And Salvation" (pol. dosł. "Mocniejszy: Czterdzieści dni rocka, Jezusa, i zbawienia").

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Charytatywność – zbiór organizacji i działań mających na celu niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują, w sposób bezinteresowny, dobroczynny, filantropijny.

  4 października 2011, za pośrednictwem Headdog Music, opublikowano nowy singiel "Paralyzed", do którego nakręcono teledysk. Na początek 2012 Welch planował wydanie minialbumu EP. W 2012 muzyk stworzył nowy zespół muzyczny pod nazwą Love and Death ( Miłość i Śmierć ) Na początku kwietnia 2012 ukazał się pierwszy singiel nowej grupy zatytułowany „Chemicals”, zaś debiutancka płyta pod tym samym tytułem ukazała się 24 kwietnia 2012. 22 stycznia 2013 zespół wydał nową płytę pod nazwą Between Here & Lost. W lutym 2013 powrócił do składu grupy Korn. W tym samym roku wydał z grupą płytę The Paradigm Shift.

  Ibanez – marka gitar gitary elektryczne, akustyczne, klasyczne i basowe oraz sprzętu muzycznego (wzmacniacze, efekty, akcesoria), należąca do korporacji Hoshino Gakki Group. Siedziba firmy znajduje się w Nagoi w Japonii.Nu metal – gatunek muzyczny powstały na początku lat 90 XX wieku. Termin został wymyślony przez Jonathana Davisa w celu określenia gatunku muzyki granej przez zespół KoЯn. Gatunek ten jest pochodną takich stylów jak grunge, metal alternatywny, funk, thrash metal, groove metal oraz industrial metal.

  Instrumentarium[ | edytuj kod]

  W przeszłości muzyk grał na siedmiostrunowej gitarze elektrycznej własnego projektu (mostek U-bar), wyprodukowanej przez firmę Ibanez pod nazwą K7. Grając w zespole Love and Death używa sześciostrunowych gitar barytonowych także firmy Ibanez. W latach późniejszych firma Ibanez wprowadziła do produkcji, nową sygnowaną przez Welcha gitarę Komrad20RS.

  Adopcja (łac. adoptio), przysposobienie, usynowienie – forma przyjęcia do rodziny osoby obcej, stwarzająca stosunek podobny do pokrewieństwa. Jest to przybranie dziecka (często w wieku dziecięcym) za swoje.Przemysł rozrywkowy (show-biznes, szołbiznes; z ang. Show business, w skrócie Showbiz) – gałąź gospodarki, a konkretnie sfery usług zajmująca się dostarczaniem rozrywki.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Bliski Wschód (arab. الشرق الأوسط; hebr. המזרח התיכון; per. خاورمیانه, Xâvar-e Miyâne; przestarzałe Lewant) – region geograficzny leżący na styku Azji, Europy i Afryki.
  Ozzy Osbourne właściwie John Michael Osbourne (ur. 3 grudnia 1948 w Birmingham) – brytyjski wokalista, muzyk i autor tekstów. Wieloletni członek heavymetalowego zespołu Black Sabbath. Od 1980 roku prowadzi karierę solową. Do 2010 roku nagrał dziesięć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych przez krytyków muzycznych. Na początku XXI w. zyskał status celebryty dzięki udziałowi w reality show The Osbournes. W rankingu 100 Greatest Heavy Metal Vocalists of all time amerykańskiego magazynu muzycznego Hit Parader zajął 8. miejsce. Z kolei w 2009 roku został sklasyfikowany na 10. miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Love and Death – amerykańska grupa muzyczna wykonująca metal alternatywny. Była znana jako solowy projekt Briana Welcha po jego odejściu z Korna między 2005 a 2012. Grupa została ogłoszona w lutym 2012 jako odświeżenie projektu Welcha. Grupa łączy głos gitary siedmiostrunowej strojonej niżej z bardziej inspiracyjną wiadomością.
  Elements – jedenasty album studyjny niemieckiej grupy muzycznej Caliban, wydany 6 kwietnia 2018 nakładem Century Media Records.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  James "Munky" Shaffer (ur. 6 czerwca 1970 w Rosedale, Kalifornia) – amerykański gitarzysta, członek grupy Korn. Wcześniej Shaffer występował w zespole L.A.P.D.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.789 sek.