• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Brian Jones  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Białaczka (łac. leucaemia) – nazwa grupy chorób nowotworowych układu krwiotwórczego. Nazwa historycznie wywodzi się od białawego koloru próbki krwi chorego na ostrą białaczkę. Białaczka charakteryzuje się ilościowymi i jakościowymi zmianami leukocytów we krwi, szpiku i narządach wewnętrznych (śledzionie, węzłach chłonnych). Występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet w proporcji 3:2.The Rolling Stones Rock and Roll Circus – album The Rolling Stones nagrany w dniach 11-12 grudnia 1968, a wydany w 1996.

  Lewis Brian Hopkin Jones (ur. 28 lutego 1942, zm. 3 lipca 1969) – brytyjski muzyk, wokalista i kompozytor. Założyciel i pierwszy lider angielskiego zespołu The Rolling Stones, był również pomysłodawcą nazwy zespołu oraz autorem koncepcji muzycznej i dużej części dorobku grupy. Jones był multiinstrumentalistą: grał na gitarze, fortepianie, harmonijce ustnej, mandolinie, organach, klawesynie, sitarze, saksofonie, flecie, cytrze, oboju, klarnecie i różnych instrumentach perkusyjnych. Muzykowi poświęcono film Stoned z 2005 roku. Był przyjacielem Jimiego Hendriksa, Johna Lennona i Boba Dylana.

  Andrew Loog Oldham (ur. 28 stycznia 1944) – angielski producent muzyczny, od maja 1963 do sierpnia 1967 menedżer i producent grupy The Rolling Stones.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 1.1 Wczesne dzieciństwo 1942-1948
 • 1.2 Szkoła 1948-1959
 • 1.3 Rozstanie ze szkołą, praca i początek fascynacji bluesem 1959-1962
 • 1.4 The Ealing Club i narodziny The Rolling Stones 1962-1963
 • 1.5 Brian Jones - założyciel i lider The Rolling Stones 1963–1965
 • 1.6 Brian Jones – największe sukcesy i konflikt w zespole 1965-1967
 • 1.7 Izolowanie i usunięcie Briana Jonesa z The Rolling Stones 1967-1969
 • 2 Śmierć 1969
 • 3 Dorobek twórczy 1963-1969
 • 4 Przypisy
 • 5 Literaratura uzupełniająca
 • 6 Linki zewnętrzne
 • Chris Barber, właśc. Donald Christopher Barber (ur. 17 kwietnia 1930 w Welwyn Garden City) – angielski muzyk jazzowy, puzonista, saksofonista (tenor), basista i kierownik zespołu.Nanker Phelge – jest to pseudonim autorski, którym w latach 1963–1965 posługiwał się zespół The Rolling Stones.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sir Mick Jagger, właśc. Michael Philip Jagger (ur. 26 lipca 1943, Dartford, Anglia) – brytyjski wokalista i współzałożyciel zespołu rockowego The Rolling Stones. Jagger jest współtwórcą większości repertuaru grupy (wraz z gitarzystą Keithem Richardsem).
  Blues Incorporated – pierwszy brytyjski zespół R&B działający w latach 1961–1966, założony i prowadzony przez Alexisa Kornera. W różnych okresach w zespole grali tacy muzycy jak Jack Bruce, Charlie Watts, Terry Cox, Ginger Baker, Long John Baldry, Danny Thompson, Graham Bond, Cyril Davies, Malcolm Cecil i Dick Heckstall-Smith. Blues Incorporated nigdy nie odniósł dużego sukcesu komercyjnego, jednak miał bardzo duży wpływ na rozwój brytyjskiej muzyki rockowej w latach 60. XX wieku i później.
  Beggars Banquet – siódmy w Wielkiej Brytanii i dwunasty w Stanach Zjednoczonych album grupy The Rolling Stones. Był to ostatni album z udziałem Briana Jonesa przed jego śmiercią.
  Hyde Park – jeden z kilku królewskich parków w Londynie, położony na obszarze 390 akrów (ok. 159 ha). Podzielony na dwie części przez jezioro Serpentine.
  Out of Our Heads – trzeci w Wielkiej Brytanii i czwarty w Stanach Zjednoczonych album brytyjskiej grupy rockowej The Rolling Stones.
  Skandynawia – region północnej Europy, obejmujący kraje: Szwecję, Norwegię oraz Danię. Obejmuje część z krajów nordyckich.
  Harmonijka ustna to instrument muzyczny z grupy aerofonów. Dźwięk wydobywa się podczas ruchu powietrza w szczelinach, przy których znajdują się metalowe blaszki zwane stroikami (pot. języczkami), które wprawione w drgania wydają dźwięki zależne od ich długości. Harmonijka ustna była pierwszym instrumentem Jimiego Hendrixa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.132 sek.