• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Breakout Kings  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Pilot serialu lub odcinek pilotażowy – najczęściej pojedynczy, próbny odcinek serialu telewizyjnego, w który stacja telewizyjna zamierza zainwestować (najczęściej zostać jego producentem, a następnie go emitować).Matt Olmstead to amerykański scenarzysta i producent, znany głównie z seriali Nowojorscy gliniarze i Skazany na śmierć.
  Spis odcinków[ | edytuj kod]

  Produkcja[ | edytuj kod]

  Pierwsze informacje o planach powstania nowego serialu pojawiły się w krótkim artykule Variety 20 sierpnia 2009. Podano w nim fabułę oraz nazwiska producentów i reżysera pilota serialu, którym został Gavin Hood. Jest on także producentem wykonawczym. Miejscem akcji ma być Nowy Jork, nie wykluczono możliwości kręcenia zdjęć w innych miejscach.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  22 stycznia Variety podało, iż produkcja uzyskała zgodę telewizji Fox na dalszy rozwój nad pilotem serialu. 11 lutego doniesiono o pierwszym nazwisku w obsadzie: Laz Alonso wcieli się w postać lidera grupy, szeryfa federalnego imieniem Charlie DuChamp. 19 lutego producentami wykonawczymi zostali Peter Chernin i Katherine Pope. 22 lutego do obsady dołączył Malcom Goodwin rolą Seana „Shea” Danielsa, byłego członka gangu. Domenick Lombardozzi zagra postać policjanta, Grahama Westona, partnera Charliego DuChampa. Na początku marca do obsady dołączają aktorki: Nicole Steinwedell w roli Philomeny „Philly” Rotchliffer, byłej oszustki finansowej i Brooke Nevin w roli Julianne Simms, odpowiedzialnej za komunikację i przepływ informacji w zespole. Jak ostatni do głównej obsady dochodzi Jimmi Simpson w roli Lloyda Lowery’ego, byłego oszusta, który największe sukcesy odnosił w swoim młodym wieku.

  Gavin Hood (ur. 12 maja 1963 w Johannesburgu) – południowoafrykański reżyser. Autor scenariusza i reżyser ekranizacji powieści W pustyni i w puszczy z 2001.James Raymond (Jimmi) Simpson (ur. 21 listopada 1975 w Hackettstown) – amerykański aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Były mąż aktorki Melanie Lynskey.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Brooke Candice Nevin (ur. 22 grudnia 1982 roku w Toronto w prowincji Ontario, Kanada) – kanadyjska aktorka, występująca jako Rachel w telewizyjnym serialu Animorphs i jako Nikki Hudson w telewizyjnym show 4400.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.
  Variety - amerykański tygodnik rozrywkowy, wydawany od 1905 roku w Nowym Jorku. Magazyn założony został przez Sime Silvermana. Variety jest jednym z najpopularniejszych czasopism tego typu w USA.
  Laz Alonso (ur. 25 marca 1974 w Waszyngtonie) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Karierę rozpoczął w 2000 roku od niewielkiej roli w serialu TV - A.M. @ BET.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.713 sek.