Breakout Kings

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Breakout Kingsamerykański serial telewizyjny tworzony dla telewizji A&E, którego producentami i scenarzystami są Matt Olmstead i Nick Santora.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Fabuła[ | edytuj kod]

Specjalna grupa więźniów, pod przewodnictwem szeryfa federalnego zajmuje się poszukiwaniem osób, którym udało się zbiec z więzień.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Gavin Hood (ur. 12 maja 1963 w Johannesburgu) – południowoafrykański reżyser. Autor scenariusza i reżyser ekranizacji powieści W pustyni i w puszczy z 2001.
James Raymond (Jimmi) Simpson (ur. 21 listopada 1975 w Hackettstown) – amerykański aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Były mąż aktorki Melanie Lynskey.
Brooke Candice Nevin (ur. 22 grudnia 1982 roku w Toronto w prowincji Ontario, Kanada) – kanadyjska aktorka, występująca jako Rachel w telewizyjnym serialu Animorphs i jako Nikki Hudson w telewizyjnym show 4400.
Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.
Variety - amerykański tygodnik rozrywkowy, wydawany od 1905 roku w Nowym Jorku. Magazyn założony został przez Sime Silvermana. Variety jest jednym z najpopularniejszych czasopism tego typu w USA.
Laz Alonso (ur. 25 marca 1974 w Waszyngtonie) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Karierę rozpoczął w 2000 roku od niewielkiej roli w serialu TV - A.M. @ BET.

Reklama