• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Brantford

  Przeczytaj także...
  Grand (ang. Grand River) – rzeka w Kanadzie, w południowej części prowincji Ontario. Uchodzi do jeziora Erie. Długość wynosi 266 km. Sieć rzeczna ma układ równoległy dendrytyczny.Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.
  Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.

  Brantford – miasto (city) w południowym Ontario, w Kanadzie. Jest 26. pod względem wielkości miastem w Ontario i 49. w Kanadzie. Brantford otoczone jest obszarem miasta Brant, lecz nie jest jego częścią. Przez miasto przepływa rzeka Grand. Główną arterią transportu drogowego jest autostrada 403.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Liczba mieszkańców Brantford wynosi 90 192. Język angielski jest językiem ojczystym dla 86,2%, francuski dla 1,2% mieszkańców (2006).

  W mieście urodził się hokeista, powszechnie nazywany "najlepszym zawodnikiem wszech czasów" Wayne Gretzky

  Miastem partnerskim Brantford jest Ostrów Wielkopolski.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Wayne Douglas Gretzky (ur. 26 stycznia 1961 w Brantford w Ontario) – kanadyjski zawodowy hokeista na lodzie, kawaler Orderu Kanady.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Brant - samodzielne miasto w południowym Ontario, w Kanadzie. Miasto liczy 36 689 mieszkańców (2001) i zajmuje obszar 845,89 km². Średnia gęstość zaludnienia wynosi 43,7 os./km². Brant jest 49. pod względem wielkości miastem w Ontario i 132. w Kanadzie.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Ostrów Wielkopolski (dawniej Ostrowo, Ostrów Kaliski, w latach 1919–1920 Ostrów, łac. Ostrovia, niem. Ostrowo) – miasto w województwie wielkopolskim(dawniej województwo kaliskie), na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Ołobokiem, siedziba powiatu ostrowskiego i gminy Ostrów Wielkopolski.
  Autostrada 403 (ang. Highway 403) – autostrada w Kanadzie, w południowo-zachodniej części prowincji Ontario. Przebiega od Woodstock, przez Brantford, Hamilton, Burlington i Oakville do Mississauga. Na obu końcach łączy się z autostradą 401. Na 22 km odcinku ma podwójne oznakowanie: jako autostrada 403 i autostrada QEW. Długość wynosi 126 km. Budowę autostrady zakończono w 1997.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.