Bracknell Forest

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bracknell Forestdystrykt o statusie unitary authority w hrabstwie ceremonialnym Berkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 113 205 mieszkańców.

Brookside – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Bracknell Forest. Leży 21 km na wschód od centrum miasta Reading i 40 km na zachód od centrum Londynu.Popeswood – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Bracknell Forest. Leży 14 km na wschód od centrum miasta Reading i 47 km na zachód od centrum Londynu.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Bracknell
 • Crowthorne
 • Sandhurst
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Amen Corner, Billingbear, Brock Hill, Brookside, Bullbrook, Burleigh, Chavey Down, College Town, Cranbourne, Easthampstead, Harmans Water, Home Farm, Jealott's Hill, Lawrence Hill, Little Sandhurst, Maidens Green, Moss End, Nuptown, Owlsmoor, Popeswood, Priestwood, Quelm Park, Temple Park, The Warren, Whitegrove, Wick Hill, Wildridings, Winkfield, Wooden Hill, Woodside.

  Harmans Water – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Bracknell Forest. Leży 18 km na wschód od centrum miasta Reading i 44 km na zachód od centrum Londynu.Berkshire – hrabstwo ceremonialne w południowej Anglii, w regionie South East England, położone na zachód od Londynu, w dolinie Tamizy i rzeki Kennet, uznawane za jedno z tzw. Home Counties. Do 1998 roku Berkshire pełniło funkcję administracyjną jako hrabstwo niemetropolitalne.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area: Bracknell Forest (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-05-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-10)].
  Warto wiedzieć że... beta

  Owlsmoor – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Bracknell Forest. Leży 17 km na południowy wschód od centrum miasta Reading i 49 km na zachód od centrum Londynu.
  Wooden Hill – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Bracknell Forest. Leży 16 km na południowy wschód od centrum miasta Reading i 47 km na zachód od centrum Londynu.
  Wildridings – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Bracknell Forest. Leży 16 km na wschód od centrum miasta Reading i 46 km na zachód od centrum Londynu.
  Nuptown – osada w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Bracknell Forest. Leży 18 km na wschód od centrum miasta Reading i 42 km na zachód od centrum Londynu.
  Lawrence Hill – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Bracknell Forest. Leży 17 km na wschód od centrum miasta Reading i 44 km na zachód od centrum Londynu.
  Na potrzeby organizacji samorządów lokalnych w Anglii wyróżnia się nawet cztery poziomy podziału administracyjnego. Na niektórych poziomach różne uwarunkowania prawne doprowadziły do powstania różnych jednostek podziału.
  Quelm Park – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Berkshire, w dystrykcie (unitary authority) Bracknell Forest. Leży 16 km na wschód od centrum miasta Reading i 45 km na zachód od centrum Londynu.

  Reklama