• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bournemouth, Christchurch and Poole

  Przeczytaj także...
  Dorset – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone nad kanałem La Manche.Poole – dystrykt (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym Dorset w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 147 645 mieszkańców.
  Bournemouth – dystrykt (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym Dorset w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 183 491 mieszkańców.

  Bournemouth, Christchurch and Poole (BCP) – dystrykt typu unitary authority w hrabstwie ceremonialnym Dorset, w Anglii, obejmujący aglomerację miast Bournemouth, Christchurch oraz Poole.

  Utworzony został 1 kwietnia 2019 roku w wyniku połączenia dystryktów Bournemouth i Poole oraz dystryktu niemetropolitalnego Christchurch.

  Powierzchnia dystryktu wynosi 161,3 km², liczba ludności 379 338 (2011).

  Christchurch – miasto w południowej Anglii, położone w hrabstwie Dorset. W 2006 roku liczyło około 45 tysięcy mieszkańców.Poole - miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), w hrabstwie ceremonialnym Dorset, port pasażerski nad cieśniną La Manche, sąsiaduje z Bournemouth. Około 141 tys. mieszkańców.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. What is the new BCP Council and when does it start? (ang.). Bournemouth Echo, 2019-04-01. [dostęp 2019-05-06].
  2. Bournemouth Local Authority (ang.). Nomis. [dostęp 2019-05-06].
  3. Christchurch Local Authority (ang.). Nomis. [dostęp 2019-05-06].
  4. Poole Local Authority (ang.). Nomis. [dostęp 2019-05-06].
  Bournemouth – miasto i unitary authority w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Dorset, położone nad kanałem La Manche.Unitary authority - forma samorządu terytorialnego występująca przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, łącząca w sobie kompetencje gminy, dystryktu i hrabstwa. W pewnym uproszczeniu można ją przyrównać do polskiego miasta na prawach powiatu. Status taki otrzymują zazwyczaj miasta i dystrykty na tyle duże, by móc wypełniać we własnym zakresie zadania przypisane zwykle hrabstwom, a także hrabstwa na tyle małe, że niecelowe jest tworzenie w nich niższych szczebli samorządu. Każda z authorities przypisana jest do jednego z hrabstw ceremonialnych (o ile nie stanowi samodzielnego hrabstwa ceremonialnego).
  Warto wiedzieć że... beta

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.816 sek.