• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bottomless


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Ewa Kasprzyk, także Ewa Kasprzyk-Bernatowicz (ur. 1 stycznia 1957 w Stargardzie Szczecińskim) – polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa.Grażyna Szapołowska (ur. 19 września 1953 w Bydgoszczy) – polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, w latach 1977–1984 i 2004–2011 aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.
  Ewan Gordon McGregor (ur. 31 marca 1971 r. w miejscowości Crieff w Szkocji) - szkocki aktor. Popularność zdobył dzięki roli Marka Rentona – narkomana w filmie Trainspotting oraz Christiana w Moulin Rouge! Znany jest też z roli Obi-Wana Kenobiego w Gwiezdnych wojnach.
  No Pants Subway Ride

  Bottomless – strój składający się jedynie z górnej części, odwrotność topless. Nazwa została utworzona analogicznie do nazwy topless. Słowo w języku angielskim składa się z dwóch słów: bottom – dół, tył, grunt i less – bez, mniej, minus i oznacza również bez dna, niewyczerpany.

  Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (pol. Harold i Kumar uciekają z Guantanamo) – komedia amerykańskiej produkcji z 2008 roku. Film jest sequelem, a jego akcja rozpoczyna się parę minut po zakończeniu pierwszej części pt. O dwóch takich, co poszli w miasto.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Popularność[ | edytuj kod]

  Z uwagi na to, że strój bottomless odkrywa genitalia, jest on mniej popularny niż topless. Mimo, że w niektórych stanach USA dozwolone jest chodzenie topless, to bottomless pozostaje nielegalne. W związku z tym osoby bez dolnej części stroju najczęściej wybierają plaże dla naturystów.

  Cable News Network (CNN) – amerykańska telewizja informacyjna, założona w 1980 przez Teda Turnera i Reese Schonfelda. Metro w Nowym Jorku (ang. New York City Subway) – system podziemnej kolei miejskiej w Nowym Jorku. Ma najwięcej na świecie stacji – 468, a także najwięcej na świecie linii – 26. Ich łączna długość to 369 km i 1056 km długości toru. Dziennie przewozi ok. 5,2 mln osób (2008). Jest czwartą po szanghajskim, londyńskim i pekińskim metrze najdłuższą siecią metra na świecie, czwartą pod względem rocznej liczby przewożonych pasażerów (1,4 miliarda pasażerów w 2005) oraz drugą najstarszą w USA (starsze jest tylko metro w Bostonie).

  W nowojorskim metrze od 2002 roku organizowany jest No Pants Subway Ride, podczas którego uczestnicy jadą metrem bez spodni, mając jednak na sobie bieliznę (nie jest to więc całkowity strój bottomless i dla odróżnienia nazywany jest pantlessness).

  W popkulturze[ | edytuj kod]

  W filmie Harold i Kumar uciekają z Guantanamo została pokazana impreza bottomless.

  Zdarza się, że aktorzy pojawiają się bottomless w filmach, na przykład: Julianne Moore w filmie Na skróty, Monica Bellucci w filmie Noworoczny koniec świata, Amy Adams w filmie Psycho Beach Party, Ben Affleck w filmie Zaginiona dziewczyna, czy Ewan McGregor w filmie Trainspotting. Także niektórzy polscy aktorzy wystąpili w takim stroju w filmach, między innymi Grażyna Szapołowska w filmie Przez dotyk i Ewa Kasprzyk w filmie Kariera Nikosia Dyzmy.

  Julianne Moore, prawdziwe nazwisko Julie Anne Smith (ur. 3 grudnia 1960 w Fayetteville, w Północnej Karolinie) – amerykańska aktorka, czterokrotnie nominowana do Oscara.Genitalia – nieścisły termin biologiczny odnoszący się do męskich lub żeńskich narządów płciowych i związanych z nimi struktur anatomicznych.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • naturyzm
 • topless
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. bottomless. „www.thefreedictionary.com” (ang.). [dostęp 2015-11-09]. 
  2. Bottomless. www.pb.pl. [dostęp 2015-11-08].
  3. Richard L. Connor: Web interest in march: bottomless (ang.). Portland Press Herald, 11 kwietnia 2010.
  4. Bottomless (ang.). Bikini Science.
  5. The No Pants Subway Ride (ang.). Improv Everywhere.
  6. No Pants Subway Ride proves passengers need better underwear | CNN Travel (ang.). CNN. [dostęp 2015-11-08].
  7. Mark Berman. No pants, no problem: No Pants Subway Ride returns Sunday. „The Washington Post”, 2013-01-11. ISSN 0190-8286 (ang.). [dostęp 2015-11-08]. 
  8. 'No pants' day on New York subway (ang.). BBC News. [dostęp 2015-11-08].
  9. Parents Guide (ang.). IMDb.com.
  10. Naked humour. Toronto Star. 18 kwietnia 2008.
  11. Top 5 Hottest Bottomless Scenes (ang.). Mr.Skin, 26 listopada 2014.
  12. Bottomless, Nudografia.pl
  Amy Lou Adams (ur. 20 sierpnia 1974 w Vicenza, Włochy) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Córka Kathryn i Richarda Adamsa.Topless (ang. top – ‘górna część’; less – ‘bez’) porównaj culotte seule (fr.: culotte – ‘majteczki’; seule – ‘jedynie’: tylko majteczki) – określenie oznaczające odzież niezakrywającą piersi u dojrzałych płciowo kobiet. Jest używane jako nazwa kostiumu plażowego składającego się tylko z majtek lub pareo, a także w odniesieniu do lokali, w których damska obsługa pracuje z obnażonymi piersiami (bary topless, myjnie samochodowe topless, salony fryzjerskie topless itp.).
  Warto wiedzieć że... beta

  BBC News Channel (do 20 kwietnia 2008 BBC News 24) – brytyjski kanał informacyjny, dostępny tylko w przekazie cyfrowym (naziemnym i satelitarnym) oraz w sieciach kablowych i właściwie tylko na terenie Wielkiej Brytanii. Jednak jego odbiór w Polsce jest możliwy.
  The Washington Post – największa i najstarsza gazeta codzienna w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych. Istnieje od 1877 roku.
  Psycho Beach Party – film fabularny koprodukcji amerykańsko-australijskiej z 2000 roku na podstawie sztuki Charlesa Buscha.
  Naturyzm lub nudyzm – praktykowanie wspólnej nagości w miejscach specjalnie wydzielonych albo odosobnionych mające na celu zbliżenie się do życia bliższego naturze. Naturyści wypoczywają nago w warunkach, w których ubiór nie spełnia pozytywnej funkcji i przeszkadza, a więc podczas plażowania, kąpieli, korzystania z sauny i łaźni. Naturyzm ma stanowić wyraz szacunku wobec samego siebie, swojego ciała, innych ludzi i całej przyrody. Naturyści deklarują swoje proekologiczne zachowania. Zdaniem krytyków, naturyzm jest wyrazem odcięcia się od konserwatywnego spojrzenia na świat, nakładającego na ludzi normy w zakresie stroju, sposobu bycia, stosunku do nagości. Według nich naturyzm ustanawia swoje wartości dla tych podstawowych form zachowań społecznych.
  Ben Affleck, właściwie Benjamin Geza Affleck (ur. 15 sierpnia 1972 w Berkeley) – amerykański aktor, reżyser i scenarzysta.
  Zaginiona dziewczyna (ang. Gone Girl) − amerykański film, dreszczowiec w reżyserii Davida Finchera, wyprodukowany w 2014 roku . Jest to adaptacja powieści pod tym samym tytułem autorstwa Gillian Flynn, która również napisała scenariusz.
  Na skróty (ang. Short Cuts) – amerykański film z 1993 roku w reżyserii Roberta Altmana, ekranizacja prozy Raymonda Carvera.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.