• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Borne Sulinowo - gmina  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Województwo wielkopolskie – województwo utworzone w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje 3 447 441 osób (31 marca 2011); siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań.Kiełpino – (nazwa niem. Kölpin), wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo.

  Borne Sulinowo (do końca 1994 gmina Silnowo) – gmina miejsko-wiejska położona w południowej części powiatu szczecineckiego. Siedzibą gminy jest miasto Borne Sulinowo.

  Według danych z 30 czerwca 2010 r. gmina miała 9582 mieszkańców.

  Miejsce w województwie (na 114 gmin):
  powierzchnia 3., ludność 40.

  Czochryń – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Starowice.Grzywnik – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Kucharowo.

  Spis treści

 • 1 Położenie
 • 2 Demografia
 • 3 Miejscowości
 • 4 Podział administracyjny
 • 5 Przyroda i turystyka
 • 6 Komunikacja
 • 7 Historia
 • 8 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ciemino Małe – osada w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Ciemino.
  Nobliny – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo. Osada sąsiaduje z jeziorem Niewlino.
  Osiczyn – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Silnowo, 0,3 km na północ od drogi krajowej nr 20 ze Stargardu Szczecińskiego do Gdyni.
  Rakowo (niem. Rackow) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo, nad Jeziorem Komorze i Rakowo, 2 km na południe od drogi krajowej nr 20 ze Stargardu Szczecińskiego do Gdyni.
  Sołectwo – jednostka pomocnicza gminy we współczesnej Polsce, charakterystyczna dla obszarów wiejskich. Obszar, zakres działania sołectwa i jego organów określa rada gminy w statucie sołectwa.
  Jednostka pomocnicza gminy – lokalna wspólnota samorządowa mieszkańców części gminy w Polsce. Jednostki są ustanawiane przez radę gminy (miasta). Gmina może tworzyć jednostki pomocnicze: sołectwa, dzielnice, osiedla i inne (np. sioła, przysiółki, kolonie, okręgi, obwody, rejony, rewiry). Jednostki nie posiadają osobowości prawnej. Jednostka pomocnicza gminy stanowi strukturę społeczno-terytorialną, która przejmuje na swoim terytorium realizację zadań publicznych, ułatwiając gminie wykonywanie jej zadań. Szczególną kompetencją, przysługującą wyłącznie sołectwom, jest dysponowanie (od 2009 r.), funduszem sołeckim.
  Dąbrowica – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, w gminie Borne Sulinowo. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Silnowo. Jest to miejscowość turystyczna. Wieś graniczy z jeziorem Pile. W pobliskich lasach znajduje się wiele niemieckich bunkrów zbombardowanych po wojnie przez Rosjan. Zachowały się prawdopodobnie tylko dwa bunkry. Zapoznaj się również z: Dąbrowica

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.058 sek.