• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Boomerang - stacja telewizyjna  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Koko smoko (niem. Der Kleine Drache Kokosnuss, ang. Little Dragon Coconut, od 2015) – niemiecki serial animowany wyprodukowany przez wytwórnię Caligari Film- und Fernsehproduktions, powstały na podstawie filmu z 2014 roku pod tym samym tytułem. Leniuchowo (ang. LazyTown) – telewizyjny serial dla dzieci kręcony na Islandii (gdzie nosi tytuł Latibær), bardziej znana jest jednak wersja amerykańska – to właśnie ona jest premierową na całym świecie i podstawą dla zagranicznych wersji. Twórcy i aktorzy Leniuchowa to Islandczycy, Amerykanie i Brytyjczycy. Serial został stworzony przez islandzkiego gimnastyka Magnúsa Schevinga, który gra również jedną z ról w serialu. Oryginalna emisja odbywa się w stacjach Sjónvarpið (Islandia), Nick Jr oraz Noggin (USA) i BBC (UK). Ponadto emisją zajmowała się kiedyś amerykańska stacja CBS. Serial jest emitowany w ponad 100 krajach i w ponad 12 językach; w Polsce emitowany był w Jetix, jednak zdjęto go z anteny 18 września 2009. Od 1 września 2009 r. do 18 czerwca 2010 roku emitowany był na kanale Disney Channel w bloku Playhouse Disney. 1 września 2010 roku serial pojawił się na kanale Playhouse Disney. Od 25 lutego 2013 serial pojawił się na kanale Boomerang w bloku Cartoonito. Jest to drugi serial fabularny emitowany na polskim Boomerangu.

  Boomerang – kanał telewizyjny nadający programy dla dzieci powyżej 6 roku życia. Kanał dostępny jest m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Brazylii. W Polsce dostępny jest na platformach cyfrowych Cyfrowy Polsat, Orange TV, Canal+ oraz w niektórych sieciach kablowych. W Polsce jest również dostępny siostrzany kanał – Cartoon Network.

  Sylwester i Tweety na tropie (ang. The Sylvester & Tweety Mysteries) – serial animowany produkcji amerykańskiej. Główni bohaterowie: Babcia, Kot Sylwester i Kanarek Tweety – są to postacie znane z kreskówek z serii Zwariowane Melodie.Zwariowane melodie (oryginalny tytuł angielski: Looney Tunes lub Merrie Melodies, 1929-1969) – seria krótkich, animowanych filmów, produkowana przez wytwórnię Warner Bros. Kreskówki te opowiadają o przygodach królika Bugsa, kaczora Daffy’ego, kota Sylwestra, ptaszka Tweety’ego, myśliwego Elmera, Diabła Tasmańskiego Taza, Kojota i Strusia Pędziwiatra, Pirata Sama, Babci i innych postaci.

  Pierwotnie Boomerang miał za zadanie emisję zapomnianych, klasycznych seriali, które pochodzą ze studia Hanna-Barbera, Warner Bros., MGM. W kolejnych latach Boomerang zaczął dodawać coraz nowsze produkcję oraz blok dla przedszkolaków Cartoonito. Klasyki było coraz mniej, a przeważały nowości. Obecnie Boomerang nie emituje żadnego klasycznego serialu, chociaż powstał po to, żeby je emitować.

  Tom i Jerry i Sherlock Holmes (ang. Tom and Jerry Meet Sherlock Holmes) – amerykański film animowany z 2010 roku w reżyserii Spike’a Brandta, wyprodukowany przez Warner Bros. Jest to pierwszy film z Tomem i Jerrym, który został wyprodukowany przez tworców Williama Hannę i Josepha Barberę z okazji 70-lecia kreskówki.Scooby Doo i Cyberpościg (ang. Scooby-Doo and Cyber Chase) – dziewiąty film animowany z serii Scooby Doo, wyprodukowany w roku 2001.

  Wersja kanału, która jest emitowana w Polsce występuje również w innych krajach europejskich (m.in. Rumunia, Węgry, Rosja).

  Boomerang Polska[ | edytuj kod]

  Kanał rozpoczął w Polsce nadawanie 5 czerwca 2005 roku. Do 1 lutego 2008 roku prezentowano na nim zarówno kreskówki w oryginalnych wersjach językowych, jak i zaopatrzone w polski dubbing, które w większości były wcześniej emitowane przez CN Polska.

  Miś Paddington (ang. Paddington Bear, 1989) – amerykański serial animowany, który powstał na podstawie serii książek o misiu Paddingtonie autora Michaela Bonda.Inspektor Gadżet (ang. Inspector Gadget, od 2015) – kanadyjsko-amerykański serial animowany, wyprodukowany przez wytwórnię DHX Media oraz stworzony w technice trójwymiarowej CGI.

  Obecnie Boomerang nadaje 24 godziny na dobę w języku polskim, 4 kwietnia 2018 zmienił format emisji z 4:3 na 16:9, a od 17 kwietnia 2018 jest dostępny w wersji HD.

  Jest drugim, obok Cartoon Network, flagowym kanałem dziecięcym, należącym do Turner Broadcasting System(ang.).

  Czasem reklamowym kanału zarządzał Discovery Media Polska, dziś za sprzedaż reklam odpowiada Polsat Media.

  Pies Huckleberry (ang. The Huckleberry Hound Show ) – serial animowany wyprodukowany w 1958 roku przez studio Hanna-Barbera. Scooby-Doo! Wyprawa po mapę skarbów (ang. Scooby-Doo! Adventures: The Mystery Map) – film kukiełkowy z serii Scooby Doo z roku 2013.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Tex Avery przedstawia (ang. The Tex Avery Show) – amerykański serial animowany. Emitowany na kanale Boomerang w języku polskim.
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (ang. Cloudy with a Chance of Meatballs, tłumaczone również jako Cloudy: The Series, od 2017) – kanadyjsko-amerykański serial animowany wyprodukowany przez wytwórnię Sony Pictures Animation, Corus Entertainment i DHX Media, powstały na podstawie książki dla dzieci oraz filmu z 2009 roku pod tym samym tytułem. Jest to pierwszy serial animowany wyprodukowany przez studio Sony Pictures Animation.
  Całkiem nowe przygody Toma i Jerry’ego (ang. Tom and Jerry Tales) – amerykański serial animowany opowiadający o przygodach kota imieniem Tom i myszy imieniem Jerry. W Polsce nadawany był na kanale TV Puls od 1 marca 2010 roku w wersji lektorskiej, a od 29 października 2012 roku na kanale Boomerang w wersji dubbingowej.
  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.
  Scooby Doo na Wyspie Zombie (ang. Scooby-Doo on Zombie Island) – szósty film animowany z serii Scooby Doo, powstały w roku 1998.
  Heathcliff i Marmaduke (ang. Heatcliff and Marmaduke, 1981-1982) – serial animowany produkcji amerykańskiej z 1981 roku. Serial emitowany na kanale Boomerang w języku polskim. Zawiera 39 odcinków. W skład jednego odcinka wchodzą 4 epizody, w tym 3 z Marmadukiem, i jeden z Heathcliffem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.804 sek.