• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bomba odłamkowo-burząca

  Przeczytaj także...
  Bomba burząca – bomba lotnicza rażąca za pomocą swojej energii kinetycznej oraz fali podmuchu. Bomba burząca do niszczenia obiektów przemysłowych, węzłów komunikacyjnych, umocnień i fortyfikacji.Bomba lotnicza to rodzaj wybuchowej broni (bomby) zrzucanej z samolotu lub innego statku powietrznego, przeznaczonej do niszczenia celów naziemnych lub nawodnych.
  Bomba – broń w postaci ładunku materiału wybuchowego, zazwyczaj w specjalnej obudowie, wyposażonego w mechanizm detonujący (zapalnik). Służy przede wszystkim do niszczenia obiektów siłą energii wybuchu, rażąc odłamkami lub wywołując pożar. Bomby zaliczane do broni masowego rażenia zamiast materiału wybuchowego posiadają atomowy, biologiczny lub chemiczny ładunek bojowy.

  Bomba odłamkowo-burząca - bomba lotnicza o skorupie nieco grubszej niż w bombie burzącej. Używana jest do niszczenia wojsk, sprzętu i obiektów przeciwnika za pomocą odłamków rozerwanej skorupy bomby i fali podmuchu. Masa bomby odłamkowo-burzącej wynosi od kilku do kilkuset kilogramów.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.068 sek.