• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bobowo - gmina

  Przeczytaj także...
  Gmina Pelplin – to gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim.Sołectwo – jednostka pomocnicza gminy we współczesnej Polsce, charakterystyczna dla obszarów wiejskich. Obszar, zakres działania sołectwa i jego organów określa rada gminy w statucie sołectwa.
  Grabowo, (do 2009 Grabowo Bobowskie, kaszb. Grabòwa lub Grabòwò Bòbòwsczé) – wieś kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Bobowo.

  Bobowo to gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie gdańskim. Powstała w 1991 r. przez odłączenie pięciu wsi (nie istniało wówczas sołectwo Wysoka) z gminy wiejskiej Starogard Gdański na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 20 grudnia 1990 r.

  Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².Gmina Skórcz – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim.

  W skład gminy wchodzi 6 sołectw: Bobowo, Grabowiec, Grabowo, Jabłówko, Smoląg, Wysoka

  Siedziba gminy to Bobowo.

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 2838 osób.

  Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

  Według danych z roku 2002 gmina Bobowo ma obszar 51,67 km², w tym:

 • użytki rolne: 81%
 • użytki leśne: 12%
 • Gmina stanowi 3,84% powierzchni powiatu.

  Województwo gdańskie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975-1998, położone w północnej Polsce. W 1999 roku włączone zostało do województwa pomorskiego.Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.

  Demografia[ | edytuj kod]

  Dane z 31 grudnia 2009:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Bobowo w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Bobowo.png

  Sąsiednie gminy[ | edytuj kod]

  Lubichowo, Morzeszczyn, Pelplin, Skórcz, Starogard Gdański

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Grabowiec (kaszb. Grabòwc) – wieś kociewska – w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Bobowo.Bobowo (kaszb. Bòbòwò) – duża wieś kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, siedziba gminy Bobowo. Leży przy drodze wojewódzkiej nr 222 i na trasie (zawieszonej obecnie) linii kolejowej nr 243 Starogard Gdański-Skórcz.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.
  Gmina Lubichowo – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim.
  Gmina Morzeszczyn to kociewska gmina wiejska w województwie pomorskim w powiecie tczewskim. W latach 1975-1998 położona była w województwie gdańskim.
  Powiat starogardzki – powiat w Polsce (województwo pomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Starogard Gdański. Obejmuje tereny Kociewia. Na terenie powiatu znajduje się arboretum w Wirtach.
  Gmina Starogard Gdański – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim.
  Główny Urząd Statystyczny, GUS – centralny organ administracji państwowej podległy Prezesowi Rady Ministrów zajmujący się zbieraniem i udostępnianiem informacji statystycznych na temat większości dziedzin życia publicznego i niektórych stron życia prywatnego. Do przekazywania danych obligują odpowiednie przepisy prawa (ustawa o statystyce publicznej oraz ogłaszany corocznie Program Badań Statystycznych). Dane mogą być udostępniane tylko w formie zagregowanej (opracowanej), która uniemożliwia identyfikację pojedynczych respondentów (tajemnica statystyczna).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.