• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bobolec

  Przeczytaj także...
  Gmina Bobolice – gmina miejsko-wiejska w województwie zachodniopomorskim, w południowej części powiatu koszalińskiego. Siedzibą gminy jest miasto Bobolice.Pojezierze Drawskie (314.45, niem. Dramburger Seenplatte) – mezoregion fizycznogeograficzny w środkowej części Pojezierza Zachodniopomorskiego, między Drawskiem Pomorskim i jeziorem Lubie na południowym-zachodzie a środkowym biegiem Radwi na północnym-wschodzie.
  Drzewiany (niem. Drawehn) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Bobolice.

  Bobolec – wzniesienie o wysokości 174,1 m n.p.m. na Pojezierzu Drawskim, położone w województwie zachodniopomorskim, powiecie koszalińskim, gminie Bobolice. Bobolec znajduje się na północno-wschodnim krańcu Pojezierza Drawskiego.

  Ok. 1,3 km na północny wschód leży wieś Drzewiany, a ok. 5,5 km na południowy zachód leży miasto Bobolice. Ok. 0,4 km na południe przebiega droga wojewódzka nr 205.

  Nazwę Bobolec wprowadzono urzędowo w 1949 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę Bublitzer Berg.

  Droga wojewódzka nr 205 – droga wojewódzka w woj. zachodniopomorskim o długości 80,5 km łącząca Darłówko, Darłowo ze Sławnem i drogą krajową nr 6 oraz dalej z Bobolicami (droga krajowa nr 11, droga krajowa nr 25). Droga przebiega przez powiat sławieński i powiat koszaliński. Podlega pod Rejon Dróg Wojewódzkich Koszalin.Bobolice (niem. Bublitz) – miasto we wschodniej części woj. zachodniopomorskiego, w powiecie koszalińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Bobolice. Położone na Pojezierzu Bytowskim, nad rzeką Chociel, w pobliżu jeziora Chlewo.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Arkusz 1/2. Bobolickie Jeziora Lobeliowe (PLH320001) mapa w skali 1:50 000. Ministerstwo Środowiska/Techmex, 2006-04-14
  2. Rozporządzenie Ministra Administracji Publicznej z dnia 2 kwietnia 1949 r. o przywróceniu i ustaleniu nazw miejscowości (M.P. z 1949 r. nr 29, poz. 445, s. 13)
  3. Arkusz 2066 Gr Karzenburg. W: Topografische Karten (Meßtischblätter) 1:25 000. Das Reichsamt für Landesaufnahme, 1936.
  Powiat koszaliński – powiat w północno-zachodniej Polsce (województwo zachodniopomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Koszalin. Powiat położony jest na Wybrzeżu Słowińskim oraz na Równinie Białogardzkiej i Równinie Słupskiej. Powiat posiada dużą nadmorską bazę wypoczynkową (gm. Mielno), liczne gospodarstwa agroturystyczne, a w części południowej dominuje przemysł drzewny. Koszalin jest miastem na prawach powiatu i nie wchodzi w skład powiatu koszalińskiego.Województwo zachodniopomorskie – województwo położone w północno-zachodniej części Polski, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Graniczy na wschodzie z województwem pomorskim, na południu z województwami: wielkopolskim i lubuskim, a na zachodzie z niemieckimi krajami związkowymi: Brandenburgią i Meklemburgią-Pomorzem Przednim. Zajmuje obszar 22 892,48 km². Według danych z 31 grudnia 2011 r. miało 1,72 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Szczecin.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.817 sek.