• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bobbysocks

  Przeczytaj także...
  Storting (norw. Stortinget) – jednoizbowy parlament Królestwa Norwegii. Najwyższy organ władzy politycznej w Norwegii, ma władzę ustawodawczą oraz sprawuje kontrolę nad rządem. Wybierany co 4 lata, liczy 169 posłów (do 2005 r. - 165). W ciągu trwania kadencji Storting nie może zostać rozwiązany. Storting jest jednoizbowy. Jednak do 2009 r. na pierwszym posiedzeniu posłowie dzielili się na dwie grupy, pracujące nad projektami ustaw osobno. Były to Lagting (1/4 posłów) oraz Odelsting (3/4 posłów). Podział izby na dwie części został zniesiony 20 lutego 2007 r. Mandaty przydzielane są według systemu proporcjonalnego.Kopenhaga (duń. København [kʰøb̥m̩ˈhɑʊ̯ˀn], łac. Hafnia) – stolica i największe miasto Królestwa Danii. W 2014 r. odbył się tu 59 Festiwal Muzyki Europejskiej Eurowizja.
  30. Konkurs Piosenki Eurowizji 1985 odbył się 4 maja 1985 r. w Göteborgu (Szwecja). Prowadzącą festiwal została Lill Lindfors.

  Bobbysocksnorweski duet popowy, utworzony w 1983 roku przez Hanne Krogh oraz Elisabeth Andreassen.

  Debiutancki singel grupy to „I Do not Wanna Break My Heart” z 1984 roku, wydany w różowym kolorze winylu.

  Duet wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji 1985 w Göteborg z piosenką „La det swinge”, który był na szczycie w Norwegii i w Belgii. Singel zyskał popularność także w takich krajach jak Niemcy, Japonia i Australia.

  W 1985 Bobbysocks otrzymały wyróżnienie Peer Gynt, nagrodę przyznawaną przez Stortinget.

  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.

  Ich kolejny album Waiting for the Morning, ukazał się w kwietniu 1986 roku, poprzedzony był singlem o tym samym tytule.

  Bobbysocks rozwiązały się w 1988 roku po 4 latach. Jednak Krogh i Andreassen wciąż pojawiają się od czasu do czasu razem na scenie. Wystąpiły gościnnie z okazji 50. rocznicy Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze, gdzie był wybierany przebój wszech czasów konkursu.

  W maju 2010 roku, Bobbysocks zrobiły krótki powrót z okazji ich 25. rocznicy zwycięstwa w Konkursie Piosenki Eurowizji.

  Dyskografia[]

  Albumy[]

 • 1984: Bobbysocks (reedycja w 1985 roku)
 • 1986: Waiting for the Morning
 • 1987: Walkin' on Air • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.