• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bob Gunton  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  JFK – amerykański dramat z 1991 roku w reżyserii Olivera Stone’a. Scenariusz został napisany w oparciu o książki Jima Marrsa Crossfire: The Plot That Killed Kennedy oraz Jima Garrisona On the Trail of the Assasins.Prawo i porządek, znany także pod nazwą W obronie prawa oraz Prawo i bezprawie (oryg. Law & Order) – amerykański serial kryminalny autorstwa Dicka Wolfa. Serial ukazuje zbrodnie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami ukazane z dwóch punktów widzenia: policji prowadzącej śledztwo oraz sądu w którym prowadzona jest sprawa. Prawo i porządek produkowane było przez stację NBC nieprzerwanie od 1990 do 2010 roku, dając mu pierwsze miejsce wśród najdłużej emitowanych amerykańskich seriali w tzw. prime time, czyli wieczornej porze najwyższej oglądalności.

  Robert Patrick Gunton, Jr. (ur. 15 listopada 1945 w Santa Monica) – amerykański aktor filmowy i teatralny. Znany jest głównie z roli naczelnika Samuela Nortona w filmie Skazani na Shawshank.

  Uczęszczał na Uniwersytet Kalifornijski w Irvine.

  W latach 1969-1971 był żołnierzem w Armii Stanów Zjednoczonych. Otrzymał medal Brązową Gwiazdę za odwagę za służbę w Wietnamie.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Jak być sobą (oryg. tytuł I Heart Huckabees) – amerykańsko–brytyjsko–niemiecki dramatyczny film komediowy z 2004 roku w reżyserii Davida O. Russella.

  Spis treści

 • 1 Filmografia
 • 1.1 Filmy
 • 1.2 Serial
 • 2 Nagrody
 • 3 Bibliografia
 • 4 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Operacja Argo (ang. Argo) – amerykański thriller z 2012 roku w reżyserii Bena Afflecka. Wyprodukowany przez Warner Bros. Pictures.
  Chwała (w Polsce znany także jako Sława i Na polu chwały) – amerykański film wojenny z 1989 roku, powstały na podstawie listów Roberta Goulda Shawa oraz książek Lay This Laurel Lincolna Kirsteina i One Gallant Rush Petera Burcharda.
  Statek miłości (tytuł oryg. Boat Trip) – amerykańsko-niemiecki film komediowy z 2002 roku, wyreżyserowany przez Morta Nathana. Przedstawia on historię dwóch mężczyzn na zabój kochających kobiety, którzy – usiłując wybrać się w rejs po Karaibach – trafiają na statek pełen homoseksualistów. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że na promie znajdują się również piękne kobiety, a jedna z nich kradnie serce Jerry’ego (Cuba Gooding Jr.).
  Nagrody Tony (ang. Tony awards, oficjalnie, Antoinette Perry Award for Excellence in Theatre) – nagrody przyznawane corocznie twórcom teatralnym w USA. Pierwotnie nagrody honorowały twórców wystawiających na Broadwayu w Nowym Jorku.
  Urodzony 4 lipca (ang. Born on the Fourth of July) – amerykański film wojenny z 1989 roku w reżyserii Olivera Stone’a.
  Miguel Juan Sebastián Piñera Echenique (ur. 1 grudnia 1949 w Santiago) – chilijski polityk i biznesmen, członek prawicowej partii Odnowa Narodowa (Renovación Nacional). Kandydat w wyborach prezydenckich w 2005 oraz w 2009. Prezydent Chile od 11 marca 2010.
  Dopóki piłka w grze (ang. Trouble with the Curve) – amerykański film dramatyczny o tematyce sportowej w reżyserii Roberta Lorenza.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.