• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bob Dylan - album

  Przeczytaj także...
  Gospel Plow – tradycyjna piosenka gospelowa, zaaranżowana i nagrana przez Boba Dylana na jego pierwszym albumie Bob Dylan w listopadzie 1961 r. Inne tytuły tego utworu: "Hold On", "Keep Your Eyes on the Prize", "Keep Your Hand on the Plow".Pretty Peggy-O – tradycyjny, anonimowy utwór folkowy nagrany przez Boba Dylana na jego pierwszym albumie Bob Dylan w listopadzie 1961 r. Inne tytuły tego utworu: "Bonnie Lass O Fyvie", "The Bonnie Lass Fyvie-O", "Fennario", "The Maid of Fife-E-O", "Peggy-O", "Pretty Peggy of Derby".
  Baby, Let Me Follow You Down – tradycyjna piosenka folkowa zaadoptowana i przearanżowana przez Erica von Schmidta i nagrana przez Boba Dylana na jego pierwszym albumie Bob Dylan w listopadzie 1961 r.

  Bob Dylan – debiutancki album Boba Dylana, wydany w 1962 roku, gdy artysta miał 21 lat. Jest to płyta będąca obrazem młodzieńczych fascynacji autora, dość trudna w słuchaniu. Zawiera głównie tradycyjne ballady i utwory bluesowe, i tylko 2 kompozycje Dylana ("Talkin' New York" i "Song to Woody", będąca hołdem dla Woody’ego Guthrie). Utwory cechuje świetna technika wykonawcza Dylana. Album został wydany przez Columbia Records w formie płyty gramofonowej. Producentem był John Hammond.

  Columbia Records – najstarsza na świecie wciąż działająca firma fonograficzna, założona w 1888 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest częścią koncernu Sony Music – jednak płyty pod szyldem Columbia Records nadal są wydawane.Płyta gramofonowa – zwykle okrągła płyta o średnicy do 30 cm z zapisanym spiralnie w postaci rowka analogowym nagraniem dźwiękowym.

  Lista utworów[]

  Strona pierwsza
  1. You're No Good
  2. Talkin' New York
  3. In My Time of Dyin'
  4. Man of Constant Sorrow
  5. Fixin' to Die
  6. Pretty Peggy-O
  7. Highway 51
  Strona druga
  1. Gospel Plow
  2. Baby, Let Me Follow You Down
  3. House of the Risin’ Sun
  4. Freight Train Blues
  5. Song to Woody
  6. See That My Grave Is Kept Clean

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).Woody Guthrie, właśc. Woodrow Wilson Guthrie (ur. 14 lipca 1912 w Okemah, Oklahoma, zm. 3 października 1967 w Nowym Jorku) – amerykański pieśniarz folk, gawędziarz. W 1988 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Autor wielu piosenek z lat wielkiego kryzysu i II wojny światowej, i m.in. "This Land is Your Land". Najsłynniejszy przedstawiciel subkultury hobo. Ojciec Arlo Guthriego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Freight Train Blues – tradycyjna piosenka folkowa, która zawdzięcza swoją formę Johnowi Liarowi. Została adoptowana i przearanżowana przez Boba Dylana i nagrana przez niego na pierwszym albumie Bob Dylan w listopadzie 1961 r.
  Bob Dylan, właśc. Robert Allen Zimmerman (ur. 24 maja 1941 w Duluth) – amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta.
  See That My Grave Is Kept Clean – utwór skomponowany przez Blind Lemona Jeffersona i nagrany przez Boba Dylana na pierwszym albumie Bob Dylan w listopadzie 1961 r. Inne tytuły: One Kind Favor, See That My Grave Is Kept Green, Six White Horses, Two White Horses in a Line.
  Blues (ang. smutek, rozpacz) – gatunek muzyczny wywodzący się ze śpiewów Afroamerykanów z południa USA, z pewnymi wpływami muzyki folk.
  Song to Woody – piosenka skomponowana przez Boba Dylana i nagrana przez niego na pierwszym albumie Bob Dylan w listopadzie 1961 r.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.