• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bloomsbury

  Przeczytaj także...
  Muzeum Brytyjskie (ang. British Museum) – jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej, mieszczące się w Londynie. London Borough of Camden – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego północno-zachodniej części. Wraz z 11 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Wewnętrznego. Jej nazwa pochodzi od Camden Town. Władzę stanowi Rada Gminy Camden (ang. Camden Council).
  Grupa Bloomsbury (ang. Bloomsbury Group, Bloomsbury Set lub po prostu Bloomsbury) – angielska grupa intelektualistów i artystów, działająca od 1905 roku do II wojny światowej.

  Bloomsbury – dzielnica centralnego Londynu w położona w gminie London Borough of Camden. Charakterystycznymi punktami dzielnicy są liczne instytucje naukowe (np. siedziba University of London) oraz Muzeum Brytyjskie. Niegdyś znajdowała się tam Brytyjska Biblioteka Narodowa (the British Library).

  Bloomsbury Market – angielski country-dance skomponowany w 1703 roku. Wesołe rytmy tego tańca opiewają bogactwo i dostatek handlowej dzielnicy Londynu Bloomsbury.Harry James Potter (ur. 31 lipca 1980) – postać fikcyjna, bohater serii książek fantastycznych Harry Potter, syn Jamesa i Lily Potterów. Jako pomysł narodził się w głowie autorki w pierwszej połowie lat 90. XX wieku.

  Dawniej był tutaj największy targ owocowo-warzywny w Londynie. Jeden z angielskich country-dances z XVIII wieku (1703 r.) nosi tytuł Bloomsbury Market.

  Nazwa dzielnicy użyta została przez grupę angielskich intelektualistów, którzy utworzyli tzw. Grupę Bloomsbury (ang. Bloomsbury Group); również jako nazwa wydawnictwa znanego z wydania serii o Harrym Potterze.

  Uniwersytet Londyński (ang. University of London) – federacja uczelni i instytutów utworzona w 1836 roku. Większość jednostek jest rozrzucona po Wielkim Londynie, kilka znajduje się jednak także w hrabstwie Kent, Szkocji i w Paryżu.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.631 sek.