• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Blink - silnik

  Przeczytaj także...
  Fork – sytuacja, w której rozwój projektu nie prowadzi już jedną drogą, ale rozwidla się na dwie lub więcej gałęzi. Microsoft Edge (pierwotnie opracowany pod kryptonimem Project Spartan) – przeglądarka internetowa firmy Microsoft, aktualnie w fazie rozwoju. Oficjalnie zaprezentowana 21 stycznia 2015 roku, a pierwszy raz wydana w wersji testowej 30 marca 2015 roku. Pierwszy raz pojawi się w systemie Windows 10, którego premiera zaplanowana jest na 29 lipca 2015 roku. Microsoft Edge będzie domyślną przeglądarką nowego systemu, zastąpi Internet Explorer 11 i będzie obsługiwana przez komputery PC, smartfony i tablety.
  Chromium – otwarty projekt przeglądarki internetowej, z którego Google Chrome, Opera, Vivialdi i SlimJet czerpią kod źródłowy.

  Blinksilnik przeglądarki internetowej opracowany przez Google jako część projektu Chromium, zaprezentowany w kwietniu 2013 roku. Jest to fork komponentu WebCore silnika WebKit (od rewizji 147503). Wykorzystywany jest m.in. w przeglądarce Chrome (od wersji 28), Opera (od wersji 15), Vivaldi, Yandex Browser(ang.) i Microsoft Edge (od wersji 79).

  Google Inc. NASDAQ: GOOG – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.WebKit jest silnikiem przeglądarki internetowej rozwijanym na zasadach otwartego oprogramowania i umożliwiającym wyświetlanie stron internetowych. Był wykorzystywany pierwotnie w przeglądarce internetowej Safari firmy Apple. WebKit jest również nazwą specjalnej wersji tego silnika dostępnej w postaci systemowej aplikacji szkieletowej w Mac OS X wykorzystywanej przez Safari, Dashboard, Mail i wiele innych aplikacji systemu Mac OS X. Najpopularniejszymi programami korzystającymi z silnika WebKit są przeglądarki internetowe Maxthon, Safari, Google Chrome (do wersji 27) oraz Opera (do wersji 14).

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • V8 (silnik JavaScript)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  V8 - silnik JavaScript na licencji open source opracowany przez Google dla przeglądarki Google Chrome. Głównym programistą jest Lars Bak.Silnik przeglądarki internetowej (ang. layout engine lub rendering engine) — silnik wyświetlania (tzw. renderowania) stron internetowych wykorzystywany głównie przez przeglądarki internetowe. Jest oprogramowaniem odpowiadającym za przetwarzanie zawartości stron internetowych (kod HTML, XHTML, grafika, skrypty) oraz ich elementów formatujących (arkusze CSS i XSL), a następnie renderowanie rezultatu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Google Chrome (wymowa: [ɡuːɡəl krəʊm]) – darmowa przeglądarka internetowa rozwijana przez Google. Jej kod został napisany w oparciu o rozwiązania open source częściowo oparte na innych aplikacjach (m.in. WebKit i Mozilla), z wyjątkiem wersji na iOS. Od wydania wersji 28 przeglądarka wykorzystuje silnik Blink. Przeglądarkę tę charakteryzuje oszczędność miejsca, jakie zajmuje interfejs.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.