• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bitwa pod Maidstone

  Przeczytaj także...
  Gravesend – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Kent, położone na południowym brzegu Tamizy, naprzeciwko miasta Tilbury w hrabstwie Essex.Thomas Fairfax, Thomas Fairfax, 3rd Lord Fairfax of Cameron (ur. 17 stycznia 1612, zm. 12 listopada 1671) – generał i naczelny dowódca podczas angielskiej wojny domowej.
  Maidstone – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), ośrodek administracyjny hrabstwa Kent, w dystrykcie Maidstone, nad rzeką Medway. W 2001 roku miasto liczyło 69 684 mieszkańców. Maidstone jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Meddestane.

  Bitwa pod Maidstone – starcie zbrojne, które miało miejsce 24 czerwca 1648 podczas angielskiej wojny domowej (1642–1651).

  Kent – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowo-wschodniej Anglii, w regionie South East England, leżące nad Cieśniną Kaletańską i Morzem Północnym. Położone w bezpośredniej bliskości Londynu i zaliczane do tzw. Home Counties, jest zarazem hrabstwem położonym najbliżej kontynentalnej Europy.Angielska wojna domowa, (rewolucja angielska lub wojna domowa w Anglii – ang. The English Civil War) – seria trzech wojen domowych oraz ciąg politycznych machinacji, które miały miejsce pomiędzy parlamentarzystami i rojalistami od 1642 do 1651. Parlamentarzyści buntowali się przeciwko królowi Karolowi I i Karolowi II. W tym czasie Oliver Cromwell zniósł ustrój monarchiczny.

  W czerwcu wybuchło powstanie Rojalistów w Kent. Rosjaliści zdobyli Gravesend i Maidstone. Lord Fairfax maszerował na Maidstone i odzyskał miasto. Siły Rojalistów zaatakowały wojska Parlamentu pod Maidstone 24 czerwca. Bitwa zakończyła się zwycięstwem wojsk Parlamentu, kończąc niedawno wybuchły bunt. Rojaliści stracili w bitwie ponad 800 zabitych.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.