Bisztynek (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bisztynekgmina miejsko-wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim.

Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.Unikowo (niem. Glockstein) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim, w gminie Bisztynek.W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa olsztyńskiego.

Siedziba gminy to Bisztynek.

Według Narodowego Spisu Powszechnego 31 marca 2011 gminę zamieszkiwało 6829 mieszkańców, z czego 2554 w mieście Bisztynek, a 4275 – na obszarach wiejskich gminy. Natomiast według danych z 31 grudnia 2019 roku gminę zamieszkiwało 6299 osób.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z roku 2002 gmina Bisztynek ma obszar 203,55 km², w tym:

Gmina Reszel – gmina miejsko-wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie kętrzyńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim.Pomnik przyrody – prawnie chroniony twór przyrody, szczególnie cenny ze względów naukowych, zabytkowych, kulturowych i innych.
 • użytki rolne: 80%
 • użytki leśne: 10%
 • Gmina stanowi 15,56% powierzchni powiatu.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Warmiany – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim, w gminie Bisztynek.
  Gmina Bartoszyce to gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim.
  Województwo olsztyńskie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975-1998 ze stolicą w Olsztynie. Największe województwo w Polsce.
  Grzęda (Bomgarby, Grzęda Reszelska, niem. Sturmhübel) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim, w gminie Bisztynek. Do 1954 roku siedziba gminy Grzęda. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa olsztyńskiego.
  Sątopy-Samulewo (niem. Santoppen - Bischdorf) – osada w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim, w gminie Bisztynek.
  Bisztynek-Kolonia – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim, w gminie Bisztynek.
  Księżno (niem. Fürstenau) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim, w gminie Bisztynek.

  Reklama