• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Biskupi kamienieccy

  Przeczytaj także...
  Diecezja kamieniecka (łac. Dioecesis Camenecensis) – diecezja rzymskokatolicka na Ukrainie. Wchodzi w skład metropolii lwowskiej. Od 1991 r. używana jest też nazwa: diecezja kamieniecko-podolska.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.
  Polski Słownik Biograficzny (PSB) – wielotomowa publikacja mająca na celu gromadzenie biografii zasłużonych, nieżyjących już osób związanych z Polską (również z Wielkim Księstwem Litewskim, z Rzecząpospolitą Obojga Narodów i ich lennami), mieszkających czy działających w kraju i za granicą – od czasów legendarnego Popiela począwszy, aż do roku 2000.

  Biskupi kamienieccy (1386-1933 i od 1991).

  Biskup (łac. episcopus z gr. ἐπίσκοπος episkopos: nadzorca, opiekun) – w Kościołach chrześcijańskich duchowny o najwyższych święceniach. Urząd kościelny w Kościele katolickim i w kościołach prawosławnych uznawany za najwyższy stopień sakramentu kapłaństwa.Kazimierz Piwarski (ur. 19 lutego 1903, zm. 21 lipca 1968) – polski historyk, badacz dziejów nowożytnych i najnowszych, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel Marksistowskiego Zrzeszenia Historyków, redaktor Kwartalnika Historycznego.

  Zobacz też[]

 • Polscy biskupi katoliccy
 • Diecezja kamieniecka
 • Przypisy

  1. Kazimierz Piwarski, Jerzy Albrecht Denhoff, w: Polski Słownik Biograficzny, Kraków 1939-1946 t. V, s. 113-114.
  2. Jan Perdenia, Jan Chryzostom Benedykt Gniński, w: Polski Słownik Biograficzny, 1959-1960, t. VIII, s. 152-153.
  Polscy biskupi katoliccy – kapłani katoliccy posiadający święcenia biskupie i sprawujący posługę w Polsce, tzn. kardynałowie, biskupi tytularni, seniorzy, polowi, ordynariusze i biskupi pomocniczy diecezji poszczególnych obrządków według podziału administracyjnego Kościoła katolickiego w Polsce od 2004:  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.