• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bindi Irwin

  Przeczytaj także...
  Russell Crowe (ur. 7 kwietnia 1964 w Wellington, Nowa Zelandia) – urodzony w Nowej Zelandii australijski aktor filmowy.Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Bindi Irwin w 2013 roku

  Bindi Sue Irwin (ur. 24 lipca 1998 w Nambour w australijskim stanie Queensland) – córka Terri Irwin zd. Raines i Stevena Irwina. Próbowała sił w aktorstwie, śpiewie, tańcu i rapowaniu. Stała się rozpoznawalna także dzięki wygraniu 21. sezonu programu Dancing with the Stars.

  DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  Jej imię pochodzi od imienia ulubionej samicy krokodyla jej ojca zamieszkującej w australijskim zoo w Queensland, a jej drugie imię pochodzi od nazwy psa Sui (Bindi w języku aborygenów oznacza mała dziewczynka).

  Kariera[ | edytuj kod]

  Bindi i Terri w Edwards USAFB podczas kręcenia filmu Bindi the Jungle Girl.

  Bindi Irwin zaczęła pojawiać się w telewizji już w wieku dwóch lat. Pojawiała się regularnie w programach telewizyjnych jej ojca, w tym w programie The Crocodile Hunter Diaries, pojawiła się także w filmie z 2000 roku pt. The Wiggles: Wiggly Safari.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Dancing with the Stars – amerykańska wersja formatu Dancing with the Stars realizowanego na licencji BBC Worldwide opartej na brytyjskim programie Strictly Come Dancing.

  Bindi Irwin była prezenterką 26-częściowego dokumentalnego programu przyrodniczego dla dzieci „Show Bindi the Jungle Girl”, wyprodukowanego dla sieci telewizyjnych Discovery Kids. Jej ojciec występował w wielu początkowych programach przed śmiercią w 2006 r. Po jego śmierci produkcja została tymczasowo zawieszona. Serial miał swoją premierę w czerwcu 2007 r. w Discovery Kids. O swoim ojcu mówiła „My Daddy Crocodile Hunter”. Wystąpiła również w nazwie fitness DVD, w którym śpiewała i tańczyła w grupie Bindi Kidfitness. Nagrała także album hip-hop pod tytułem „Trouble In The Jungle, na którym Bindi i Crocmen śpiewali „Trouble In The Jungle” w The Today Show w listopadzie 2007. Bindi uczy się grać na pianinie.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Krokodyle (Crocodilia) – rząd gadów, jedynych oprócz ptaków współczesnych przedstawicieli archozaurów (Archosauria) oraz jedynych żyjących przedstawicieli kladu Crurotarsi. Obecnie reprezentowany jest przez trzy rodziny: krokodylowatych, aligatorowatych oraz gawiali. Poszczególne rodziny różnią się między sobą kształtem pyska oraz liczbą i układem zębów. Żyją w strefie tropikalnej, subtropikalnej i umiarkowanej na wszystkich kontynentach oprócz Europy i Antarktydy.

  We wrześniu 2006, w wieku 8 lat, Bindi Irwin pojawiła się na okładce australijskiego magazynu New Idea, będąc najmłodszą osobą, w 104-letniej historii magazynu.

  Na początku stycznia 2007 roku ukazała się na The Ellen DeGeneres Show. W tym czasie miała także zaplanowane występy na Late Show z Davidem Lettermanem i na dużej kolacji z Russellem Crowe. Była na promocji jej nowego filmu, Bindi Kidfitness, spełniając swoją rolę jako nowo mianowany „ambasador turystyki” w Australii.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  11 stycznia 2007 roku Irwin pojawiła się w programie Larry King Live. Powiedziała, że kreatywne pisanie to jej ulubiony przedmiot, a najmniej lubi matematykę. Powiedziała także, że cieszy się z nauki w domu, ponieważ ona i jej nauczyciele byli dobrymi przyjaciółmi.

  Filmografia[ | edytuj kod]

 • 2004: Łowca krokodyli jako ona sama
 • 20072009: Świat według Bindi jako ona sama
 • 2010: Uwolnić orkę 4: Ucieczka z Zatoki Piratów jako Kirra
 • 2013: Powrót na wyspę Nim (Return to Nim’s Island) jako Nim
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Bindi: The Jungle Girl – Interview.
  2. Celebrity Babies Blog – Welcoming the little bundles born to be stars!, www.celebritybabies.info [dostęp 2017-11-22] (ang.).
  3. shamozzle.com – Ce site est en vente! – Portail d’informations, www.shamozzle.com [dostęp 2017-12-03].
  4. Glenis Green, Mantle passes to Bindi, [w:] The Courier-Mail [online], 9 września 2006.
  5. Cowning, Emma: I have no fear of losing my life.. W: The Scotsman [on-line]. 5 września 2006.
  6. Bindi to fill her dad’s big shoes, [w:] Sydney Morning Herald [online], 10 września 2006.
  7. Laine Clark, Daughter destined to follow in Irwin’s footsteps, 4 września 2006.
  8. Bindi Irwin Nature Series on Hold for a Year. Reuters, 20 października 2006.
  9. Peta Hellard, Bindi Irwin to make US TV debut, [w:] The Sunday Times [online], 2007.
  10. Maddison: Steve Irwin’s Daughter Bindi Filming Own Show. W: Time [on-line]. 16 października 2006. [dostęp 16 października 2006].
  11. Terri Irwin '20/20' interview transcript excerpts, [w:] USA Today [online], 2006.
  12. Bindi set for stardom, [w:] Sydney Morning Herald [online], 26 września 2006 [dostęp 2010-12-27].
  13. Masters, Kim: Say It Ain’t So, Dakota!: Paging Jodie Foster. W: Newsweek [on-line]. 12 stycznia 2007. [dostęp 27 grudnia 2010].
  Discovery Kids – amerykański kanał dokumentalno-naukowy dla dzieci z grupy kanałów Discovery. Kanał początkowo był dostępny tylko na platformie ITV Digital, później stopniowo rozpowszechnił się na cały kraj. Został zamknięty 28 lutego 2007 i zastąpiony kanałem Discovery Turbo.Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Warto wiedzieć że... beta

  Aborygeni (z łac. ab origine - "od początku", czyli "ci, którzy byli tu od początku") - rdzenni mieszkańcy Australii.
  Queensland (QLD) – jeden z sześciu stanów Związku Australijskiego, położony w północno-wschodniej części kraju.
  Steve Irwin, właśc. Stephen Robert Irwin, znany też jako Crocodile Hunter (ang. Łowca krokodyli) (ur. 22 lutego 1962 w Melbourne w stanie Wiktoria, zm. 4 września 2006 w Port Douglas w stanie Queensland) – australijski przyrodnik, prezenter telewizyjny, a od 1991 również dyrektor Australia Zoo w Beerwah w stanie Queensland w Australii. Był zagorzałym działaczem na rzecz ochrony środowiska. Odkrył żółwia Irwina, którego nazwano na cześć Steve’a. Na świecie zasłynął m.in. dzięki występom w programach na Animal Planet oraz Discovery Channel. Zmarł w Port Douglas w Australii w wyniku przebicia serca przez kolec jadowy płaszczki.
  Rap lub rapowanie (melorecytacja) – rodzaj ekspresji wokalnej polegający na rytmicznym i ekspresyjnym wypowiadaniu słów i ich rymowaniu do zapętlonego podkładu instrumentalnego. Element kultury hip-hopowej. Rap często zamiennie z wyrażeniem hip-hop określany jest jako odrębny gatunek muzyczny powstały we wczesnych latach 70 XX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki wśród czarnych mieszkańców. Chociaż rap powszechnie uważany jest za muzykę, to wielu naukowców wskazuje na jego bliskie pokrewieństwo z poezją.
  Łowca krokodyli (oryg. The Crocodile Hunter, 1997-2004) – dokumentalny program popularnonaukowy, którego gospodarzem był Steve Irwin waz z żoną Terri i córką Bindi. Program stał się bardzo popularny, na jego podstawie nakręcono film oraz dwa spin-offy: The Crocodile Hunter Diaries (pol. Pamiętniki łowcy krokodyli) i Croc Files. Na podstawie programu powstał film – Łowca krokodyli. Emitowany na Animal Planet i Discovery Channel program ten stał się międzynarodowym konsorcjum w sieciach na całym świecie.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  David Michael Letterman (ur. 12 kwietnia 1947 roku w Indianapolis) – amerykański prezenter telewizyjny, gospodarz talk show, komik, producent telewizyjny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.839 sek.