Billy Talent

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Billy Talentkanadyjski zespół grający szeroko pojętą muzykę rockową. Zespół został założony w 1993 w składzie: wokalista Ben Kowalewicz, gitarzysta Ian D'Sa, basista Jonathan Gallant i perkusista Aaron Solowoniuk.

Jon Gallant właśc. Jonathan Gallant (ur. 23 lipca 1976 r.) – kanadyjski muzyk, basista kanadyjskiego zespołu alt rockowego Billy Talent. Gra na gitarze od 12 roku życia. Na początku swojej kariery grał w zespole "To Each His Own", gdzie grał też Ben Kowalewicz – wokalista BT. Dorastał w Streetsville w Ontario .Razem z Benem i Aaronem uczęszczał do katolickiej szkoły Our Lady of Mount Carmel Catholic Secondary School, a następnie do Humber College, gdzie studiował jazz bass. Ma żonę-Alexis i synka-Xaviera.Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.

Historia[ | edytuj kod]

Zespół powstał w 1993 roku w Mississauga, w Ontario i istniał niemal dekadę zanim osiągnął sukces medialny. Jego członkowie spotkali się w szkole średniej Our Lady of Mount Carmel i założyli swoją pierwszą kapelę „The Other One”, późniejszy „Pezz”. Pod nazwą „The Other One” nagrali swoje pierwsze płyty, w tym „Watoosh!”. Ostatecznie, w 2001 roku, zespół przemianowano na „Billy Talent”. Zmiana ta wynikała z problemów prawnych dotyczących wcześniejszej nazwy.

Turn your Back jest to singiel zespołu Billy Talent, który został wydany 21 września. Poprzedza on album, który wyjdzie 13 lipca 2009 roku. Gościnie gra zespoł Anti-Flag piosenka powstała dla akcji Czerwonego Krzyża. Co ciekawe piosenka ma charakter polityczny.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Kontakt Kowalewicza z pracownikiem oddziału A&R w Warner Music Canada zapewnił grupie umowę na nagranie nowej płyty, która osiągnęła błyskawiczny sukces. Zespół zyskał w Kanadzie potrójną platynową płytę i kontynuował propagowanie swojej muzyki za oceanem, odbywając 20 miesięczną trasę koncertową promującą ich trzeci album. „Billy Talent III” pojawił się na rynku 14 lipca 2009 roku, a czwarty album – „Dead Silence” – 4 września, 2012 roku. Wydaniu tego ostatniego towarzyszyła trasa koncertowa trwająca od października do listopada 2012 roku i obejmująca swym zasięgiem całą Wielką Brytanię.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Nazwa „Billy Talent” pochodzi z filmu „Hard Core Logo”, który opowiada o zespole z lat 70. Spotyka się on po 20 latach i rusza w trasę koncertową. ”Uznaliśmy, że to dobra nazwa, ponieważ jest taka arogancka, zarozumiała. My w żadnym wypadku nie jesteśmy tacy, ale taka nazwa się wyróżnia, więc jest dobra” - powiedział Ian D'Sa w pierwszym wywiadzie dla polskich mediów - „Wiele osób sądzi, że Billy to Ben, ale jest już w tej kwestii coraz lepiej. Może robimy się bardziej znani i słuchacze nabierają świadomości, że w zespole nie ma żadnego Billy’ego? Wierzymy w sprawiedliwość dziejową, która sprawi, że kiedyś ludzie będą myśleć, że w „Pearl Jam” była jakaś Pearl.”

"Nothing to Lose" – utwór grupy Billy Talent pochodzący z albumu o tym samym tytule. Został on wydany jako czwarty singiel 16 listopada 2004. Opowiada o samobójstwie nastolatka. Wspomniana postać cierpi z powodu odrzucenia ze strony rówieśników i depresji.Billy Talent III – czwarty album rockowego zespołu Billy Talent, którego premiera zapowiedziana jest na 13 lipca 2009. Pierwszym singlem został utwór Turn Your Back, wydany z grupą Anti-Flag. Natomiast promujący album Kanadyjczyków singiel wydany 17 maja 2009 roku to Rusted From The Rain.

Muzycy w swojej karierze inspirowali się takimi zespołami jak The Clash, Rage Against the Machine i Jane’s Addiction.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
The Clash – brytyjski zespół z Londynu utworzony w 1976 roku. W początkowym okresie działalności muzycy przedstawiali repertuar punkrockowy, który w następnych latach stopniowo rozwijali, wzbogacając go innymi stylami muzycznymi, tj. reggae, ska, dub, funk, rap czy rockabilly. W czasach największej popularności The Clash tworzyli: Joe Strummer (wokalista, gitarzysta), Mick Jones (gitarzysta, wokalista), Paul Simonon (basista) i Nicky „Topper” Headon (perkusista).
Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
Mississauga – miasto w południowym Ontario, w regionie Peel, w części Golden Horseshoe oraz metropolii Toronto (GTA – Greater Toronto Area). Nazwa Mississauga pochodzi od nazwy plemienia Indiańskiego niegdyś zamieszkującego obecne tereny miasta. Mississauga graniczy od wschodu z Toronto, od północy z Brampton, od zachodu z Oakville i Milton. Południową granicę miasta tworzy wybrzeże jeziora Ontario. Mississauga jest szóstym co do wielkości miastem Kanady. Mississauga jest miastem młodym (prawa miejskie otrzymała w 1974), lecz najdynamiczniej rozwijającym się ośrodkiem miejskim w Kanadzie. W latach 1991–2004 ludność miasta rosła w tempie średnio 4% rocznie. W Mississauga mieszka duża liczba Kanadyjczyków polskiego pochodzenia, większość z emigracji końca XX wieku. Choć często Mississauga traktowana jest jako przedmieścia i "sypialnia" Toronto, ma ona olbrzymią bazę przemysłowa, opartą głównie na niewielkich przedsiębiorstwach, z których wiele działa na rynku wysokich technologii. Motto miasta: "Duma z naszej przeszłości, Wiara w naszą przyszłość" (Pride in our past, Faith in our future)
"Try Honesty" - debiutancki singiel kanadyjskiego zespołu Billy Talent z albumu o tym samym tytule,, który został wydany 1 września 2003 roku. Istnieją dwie wersje tego singla. Piosenka została wykorzystana w grze Tiger Woods PGA Tour 2004.
Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
Watoosh! – debiutancki album kanadyjskiego zespołu rockowego Billy Talent znanego wtedy pod nazwą Pezz. Grupa zmieniła nazwę pod groźbą pozwu innego kanadyjskiego zespołu pod tą samą nazwą.

Reklama