Bill Turner

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bill Turner (William Turner senior) − fikcyjna postać z filmów Disneya z serii Piraci z Karaibów, ojciec Willa Turnera. Został jedynie wspomniany w pierwszej części filmu, a pojawił się w „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka” i „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”. Odtwórcą roli jest Stellan Skarsgård.

Davy Jones – fikcyjna postać, oparta na marynarskich wierzeniach, czarny charakter filmów Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka i Piraci z Karaibów: Na krańcu świata. Jones jest kapitanem mitycznego statku - Latającego Holendra - odpowiedzialnym za przewożenie umarłych dusz z świata żywych do świata martwych.Karaiby (Wyspy Karaibskie; dawniej: Indie Zachodnie) – rejon pomiędzy kontynentami Ameryk. Nazwa pochodzi od Indian nazywanych Karaibami (Carib, Caraïbes), którzy niegdyś zamieszkiwali część Karaibów określaną dziś jako Małe Antyle.

Przezwiska[ | edytuj kod]

Przezwiska Billa Turnera (wer. ang. „Bootstrap Bill”) w zależności od ekranizacji i jej tłumaczenia: Sznurek, Pętelka, Rzemyk, Bucior, Cholewa.

Will Turner (William Turner junior) to fikcyjna postać pojawiająca się w filmach Disneya z serii Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003) Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006),oraz Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007), grany przez Orlando Blooma. Jest synem pirata Billa Turnera oraz narzeczonym i późniejszym mężem Elizabeth Swann.Kapitan Jack Sparrow – fikcyjny bohater, pirat i kapitan statku w serii filmów Piraci z Karaibów, stworzonej przez Teda Elliota i Terry’ego Rossio, grany przez Johnny’ego Deppa. Jego postać pojawia się we wszystkich dotychczasowych częściach serii – Klątwie Czarnej Perły (2003), Skrzyni umarlaka (2006), Na krańcu świata (2007) oraz Na nieznanych wodach (2011).

Życiorys[ | edytuj kod]

Bill Turner sprzed czasów przedstawionych w „ | edytuj kod]

William Turner senior był irlandzkim marynarzem, który porzucił żonę i syna w Anglii (Willa Turnera juniora) w poszukiwaniu skarbu Wysp Karaibskich. W niewyjaśnionych okolicznościach został piratem. Natomiast jego syn był przeświadczony, że ojciec był uczciwym człowiekiem, szanowanym kupcem marynarki handlowej. Bill służył na Czarnej Perle w czasie gdy statkiem dowodził Jack Sparrow. Turner był jedyną osobą z załogi, która nie przyłączyła do buntu wszczętego przez Hektora Barbossę, pierwszego oficera Czarnej Perły, ponieważ uważał, że jest to naruszenie kodeksu pirackiego. Gdy okazało się, że azteckie złoto jest przeklęte, William senior wysłał jedną z monet swojemu synowi do Anglii jako medalion, by ukarać załogę za zdradę Jacka i podtrzymać klątwę. W odwecie Barbossa przywiązał Billa (za ucha od butów – ang. bootstraps od czego wzięło się jego przezwisko) do armaty i wyrzucił za burtę. Niedługo po tym Barbossa odkrył, że do odczynienia klątwy potrzebne są wszystkie monety, które muszą zostać oddane i krew każdego kto zabrał azteckie złoto, a co za tym idzie krew Billa Turnera. Rozpoczęło się poszukiwanie brakującej monety i potomka, w którego żyłach płynie krew Turnera.

Hektor Barbossa – pirat, fikcyjna postać filmów z serii Piraci z Karaibów. W postać Barbossy wcielił się Geoffrey Rush. Występuje we wszystkich czterech częściach serii.

Bill Turner w „ | edytuj kod]

Bill Turner w „ | edytuj kod]

Bill („Sznurówka”, „Rzemyk”) Turner zaciągnął się na statek Davy’ego Jonesa, by jego syn, Will mógł uniknąć losu pirata. Jednakże nie uchroniło to Willa przed tym losem. Po śmierci Davy’ego Jonesa młody Turner został kapitanem Latającego Holendra.

Reklama