• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Big Stars

  Przeczytaj także...
  Maria Sadowska (ur. 27 czerwca 1976 roku w Warszawie) – polska scenarzystka i reżyser, a także piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Blue Café – polski zespół muzyczny, założony w 1998 roku w Łodzi przez Pawła Rurak-Sokala. Wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich.
  Patrycja Gola (ur. 29 grudnia 1976 w Sosnowcu) – polska wokalistka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Studia ukończyła z wyróżnieniem. W międzyczasie otrzymała stypendium Rhythmic Music Conservatory w Danii. Zdobyła kilka nagród i wyróżnień, m.in.: I miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Katowicach 1997, wyróżnienie na Festiwalu Fama w tym samym roku, nagrodę dla wyróżniającej się wokalistki Warsztatów Jazzowych w Puławach w 1996, w tym samym roku wyróżnienie dla Indywidualności Jazzowej na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach oraz wyróżnienie na Festiwalu „Gaude Fest” w Ustroniu. Jako muzyk sesyjny ma na koncie kilkadziesiąt produkcji, programów telewizyjnych i festiwali. Nagrała kilka teledysków. Współpracowała z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny. Patrycja Gola uświetniła swoim udziałem Festiwal Jedynki 2006, występując w grupie Big Stars wraz z dwiema innymi artystkami: Lorą Szafran, Beatą Bednarz. Trio Big Stars z piosenką Teraz my zajęło III miejsce w konkursie Festiwalu Jedynki o Przebój Lata.

  Big Stars – polski zespół muzyczny, w skład którego wchodzą trzy wokalistki: Lora Szafran, Beata Bednarz i Patrycja Gola. Trio powstało w 2005 roku. W tym samym roku zespół z piosenką Teraz My wziął udział w konkursie Festiwalu Jedynki o Przebój Lata, gdzie zajął trzecie miejsce, pokonując między innymi wokalistkę Marysię Sadowską oraz zespół Blue Cafe. Zespół został rozwiązany w 2010 roku.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.