• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Big Show  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Dalip Singh Rana (ur. 27 sierpnia 1972 w Indiach) – zawodowy zapaśnik, lepiej znany jako The Great Khali. Aktualnie związany jest z federacją World Wrestling Entertainment i walczy w rosterze SmackDown! Zanim został wrestlerem był oficerem policji w Indiach, mistrzem kulturystyki i zawodnikiem Pehlwan (rodzaj zapasów w Indiach).Dean Ambrose, właśc. Jonathan Good (ur. 7 grudnia 1985 w Cincinnati) – profesjonalny zapaśnik występujący w federacji WWE jako członek stajni The Shield. Good jest też znany z występów na wielu scenach niezależnych m.in. CHIKARA, Dragon Gate USA czy Combat Zone Wrestling przeważnie jako Jon Moxley. Obecnie Dean posiada tytuł United States Championship.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Paul Donald Wight II (ur. 8 lutego 1972 w Aiken) – amerykański profesjonalny wrestler i aktor, obecnie występujący w federacji WWE w brandzie SmackDown pod pseudonimem ringowym Big Show.

  Wight jest byłym siedmiokrotnym światowym mistrzem w wrestlingu, gdzie między innymi dwukrotnie posiadał WCW World Heavyweight Championship, dwukrotnie WWF/WWE Championship, dwukrotnie World Heavyweight Championship federacji WWE, a także ECW World Heavyweight Championship, dzięki czemu jest jedynym wrestlerem, który był w posiadaniu światowych mistrzostw WCW, WWE i ECW. Wight odniósł również sukces w dywizji tag team zdobywając między innymi World Tag Team Championship, WWE Tag Team Championship oraz WCW World Tag Team Championship z różnymi partnerami. Dzięki zdobyciu WWE Intercontinental Championship, WWE United States Championship i WWE Hardcore Championship stał się czternastym zwycięzcą Triple Crown Championship oraz dwunastym zwycięzcą Grand Slam Championship w historii WWE. Ponadto jest zwycięzcą 60-osobowego World War 3 matchu w 1996 oraz drugiego 30-osobowego André the Giant Memorial Battle Royalu na WrestleManii 31. Od 1995 brał udział w walkach wieczoru gal pay-per-view WCW oraz WWF/WWE, w tym WrestleManii 2000.

  World Tag-Team Championship to pasy drużynowe federacji WWE. Prawo walki o ten pas mają tylko zawodnicy z rostera RAW. Rekordzistą w ilości wygranych jest Edge - pas zdobywał 12 razy m.in. 7 razy z Christianem, 2 razy z Chrisem Benoit, raz z Hulkiem Hoganem, Randym Ortonem i Chrisem Jericho.Eric Arndt (ur. 8 grudnia 1986 w Hackensack w New Jersey) – amerykański wrestler występujący w WWE pod pseudonimem ringowym Enzo Amore.

  Poza prowadzeniem kariery wrestlingowej, Wight wystąpił w filmach oraz serialach telewizyjnych takich jak Świąteczna gorączka, Kariera frajera, Star Trek: Enterprise, Bananowy doktor, Świry oraz Tożsamość szpiega. W 2010 wystąpił w roli głównej w komediowym filmie Dobroduszny olbrzym produkcji WWE Studios.

  Spis treści

 • 1 Kariera profesjonalnego wrestlera
 • 1.1 Wczesna kariera
 • 1.2 World Championship Wrestling
 • 1.2.1 WCW World Heavyweight Champion (1995–1996)
 • 1.2.2 New World Order (1996–1999)
 • 1.3 World Wrestling Federation/Entertainment
 • 1.3.1 WWF Champion (1999–2000)
 • 1.3.2 Panowania mistrzowskie (2000–2003)
 • 1.3.3 United States Champion (2003–2004)
 • 1.3.4 Współpraca i rywalizacja z Kanem (2005–2006)
 • 1.3.5 ECW World Championship i zwolnienie (2006–2007)
 • 1.4 Memphis Wrestling (2007)
 • 1.5 Powrót do WWE
 • 1.5.1 Unified WWE Tag Team Champion (2008–2010)
 • 1.5.2 Powrót do współpracy z Kanem (2010–2011)
 • 1.5.3 World Heavyweight Champion (2011–2013)
 • 1.5.4 The Authority (2013–2015)
 • 1.5.5 Różne rywalizacje (od 2015)
 • 2 Inne media
 • 2.1 Gry komputerowe
 • 2.2 Filmografia
 • 3 Życie prywatne
 • 4 Styl walki
 • 5 Mistrzostwa i osiągnięcia
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Kariera profesjonalnego wrestlera[ | edytuj kod]

  Wczesna kariera[ | edytuj kod]

  Przed rozpoczęciem kariery wrestlera, Wight poznał Danny’ego Bonaduce'a, który przedstawił Wighta Hulkowi Hoganowi. Federacja World Championship Wrestling (WCW) prowadziła nieformalne mecze koszykówek jako część promocji swoich gal w Rosemont Horizon – brał w nich udział Wight. Hoganowi spodobało się zachwycanie publiki przez Wighta, przez co Hogan zaproponował wiceprezydentowi WCW Ericowi Bischoffowi zaprosić Wighta na zaplecze nadchodzącej gali. Wight spotkał się z Ricem Flairem, Arnem Andersonem i Paulem Orndorffem, a także Bischoffem, który zaproponował mu kontrakt z WCW. Wight próbował przyłączyć się do federacji WWF, jednakże władze federacji nie widziały w nim wielkiej gwiazdy.

  The Lucha Dragons jest tag-teamem w profesjonalnym wrestlingu, występującym w federacji WWE. Jego członkami są Kalisto i Sin Cara. Wcześniej występowali w rosterze rozwojowym federacji − NXT. Są byłymi posiadaczami pasów NXT Tag Team ChampionshipMC Eiht, właściwie Aaron Tyler (ur. 22 maja 1971 w Compton) – amerykański raper. Członek grupy Compton’s Most Wanted. Użyczył głos Ryderowi w grze GTA San Andreas.

  World Championship Wrestling[ | edytuj kod]

  WCW World Heavyweight Champion (1995–1996)[ | edytuj kod]

  W 1995 Wight podpisał kontrakt z WCW i zadebiutował podczas gali Slamboree. Na samym początku kariery był przedstawiany jako syn André the Gianta, lecz momentalnie porzucono ten projekt. Wight występował pod pseudonimem ringowym The Giant i dołączył do ugrupowania The Dungeon of Doom prowadzonej przez Kevina Sullivana. W ringu zadebiutował podczas gali Halloween Havoc i pokonał Hulka Hogana przez dyskwalifikację z powodu interwencji Jimmy’ego Harta. Pomimo dyskwalifikacji, The Giant stał się nowym posiadaczem WCW World Heavyweight Championship. Tydzień później odebrano mu tytuł z powodu kontrowersyjnego zakończenia meczu.

  Eduardo Gory Guerrero, znany jako Eddie Guerrero (ur. 9 października 1967 w El Paso, zm. 13 listopada 2005 w Minneapolis) – meksykański wrestler.Floyd Mayweather Jr. (ur. 24 lutego 1977 w Grand Rapids) – amerykański bokser, aktualny mistrz świata federacji WBC w wadze półśredniej (do 147 funtów), WBA w wadze junior średniej (do 154 funtów) oraz były zawodowy mistrz świata organizacji WBC w kategoriach junior lekkiej (do 130 funtów), lekkiej (do 135 funtów), junior półśredniej (do 140 funtów) i junior średniej (do 154 funtów) oraz organizacji IBF w kategorii półśredniej. Jest brązowym medalistą olimpijskim z Atlanty.

  Podczas gali World War 3 The Giant próbował odzyskać zawieszony tytuł próbując wygrać World War 3 match, jednakże wyeliminował siebie i Hogana, co pozwoliło Randy’emu Savage’owi zostać nowym mistrzem. The Giant i Ric Flair pokonali Hogana i Savage’a podczas gali Clash of the Champions XXXII, jednakże poniósł porażkę z Hoganem w cage matchu podczas gali SuperBrawl VI. Po odbyciu krótkiej rywalizacji z Loch Nessem, The Giant odzyskał światowy tytuł pokonując Flaira. Po tym jak Hogan utworzył ugrupowanie New World Order (nWo), lider zdołał pokonać The Gianta o tytuł podczas gali Hog Wild z powodu licznych interwencji ze strony Scotta Halla i Kevina Nasha.

  Jeffrey Nero "Jeff" Hardy (ur. 31 sierpnia 1977 w Cameron, Karolina Północna) – amerykański wrestler, występujący w federacji World Wrestling Federation / Entertainment w latach 1998–2003 oraz 2006–2009. W 2010 podpisał kontrakt z TNA.Randal Keith Orton, znany jako Randy Orton (ur. 1 kwietnia 1980 w Knoxville) – amerykański wrestler. Najbardziej znany z występów w World Wrestling Entertainment w brandzie WWE SmackDown!, którego członkiem był do 2013 roku. Należał do grup: „Evolution”, „Rated RKO” i „The Legacy”. Orton jest najmłodszym w historii zdobywcą tytułu WWE World Heavyweight Championship.

  New World Order (1996–1999)[ | edytuj kod]

  23 dni po utracie mistrzostwa, The Giant dołączył do grupy nWo, gdyż Ted DiBiase zaoferował mu sporą sumę pieniędzy. Rozpoczął rywalizację z Lex Lugerem i członkami grupy Four Horsemen. Po wygraniu battle royalu podczas gali World War 3, The Giant poprosił Hogana o walkę o jego tytuł. Z tego powodu The Giant został wyrzucony z grupy nWo w dniu 30 grudnia. W roli protagonisty walczył z członkami grupy nWo, zaś jednokrotnie ze Stingiem i jednokrotnie z Lugerem zdobył tytuły WCW World Tag Team Championship.

  Lista rodzajów walk w wrestlingu – rodzaje walk w wrestlingu mogą być definiowane ze względu na liczbę uczestniczących zawodników, dodatkowe zasady lub specjalne warunki zwycięstwa. Czasem walki mogą się zaliczać do więcej, niż jednej kategorii. Na przykład Tables, Ladders and Chairs match może być dodatkowo singles matchem jeśli biorą w nim udział dwie osoby lub triple threat matchem jeśli biorą w nim udział trzy osoby. W liście nie uwzględniono rodzajów walk, które miały miejsce tylko raz, chyba że w ramach przykładu lub uznania za prekursora innych rodzajów. Franklin Roberto Lashley, znany jako Bobby Lashley (ur. 16 lipca 1976) – amerykański zapaśnik, wrestler oraz zawodnik mieszanych sztuk walk (występy w Strikeforce).

  W 1997 rozpoczął rywalizację z Kevinem Nashem, który próbował uniknąć starcia z The Giantem, między innymi nie pojawiając się podczas zaplanowanej walki na gali Starrcade. W 1998 podczas gali Souled Out doszło do starcia, podczas którego Nash przypadkowo kontuzjował kark Gianta nieprawidłowo wykonując swój jackknife powerbomb. Prawdziwy błąd został później użyty podczas scenariusza, w którym twierdzono, że Nash specjalnie chciał złamać kark swojego przeciwnika. Kiedy Nash opuścił grupę nWo i utworzył formację nWo Wolfpac, The Giant ponownie dołączył do oryginalnego składu nWo i kontynuował rywalizację z Nashem i jego partnerami. W międzyczasie Giant ponownie zdobył WCW World Tag Team Championship, raz ze Stingiem oraz raz ze Scottem Hallem.

  Anthony Carelli (ur. 14 marca 1979) – kanadyjski wrestler pochodzenia włoskiego, bardziej znany jako Santino Marella. Aktualnie pracuje w World Wrestling Entertainment, walcząc w jego brandzie Raw. Prowadził tag team z Vladimirem Kozlovem.Francisco Pantoja Islas (ur. 3 grudnia 1973) to meksykański wrestler, lepiej znany jako Super Crazy. Do niedawna pracował w World Wrestling Entertainment występując w jego brandzie SmackDown!.

  12 października 1998 podczas odcinka tygodniówki Nitro Bill Goldberg pokonał The Gianta w no-disqualification matchu wykonując przeciwnikowi ruch Jackhammer. Po zjednoczeniu oryginalnego nWo z grupą nWo Wolfpac na początku stycznia 1999, Hogan zadeklarował, że jest jedynie jedno miejsce dla prawdziwego „giganta” w grupie – The Gianta lub Nasha. Kevin Nash pokonał Gianta po interwencji ze strony Scotta Halla i Erica Bischoffa, po czym został zaatakowany przez resztę członków. W późniejszych wywiadach emitowanych na WWE Network Wight stwierdził, że poprosił o podwyżkę, lecz prezydent WCW Eric Bischoff odmówił. W rezultacie Wight przeczekał do końca jego kontraktu i opuścił federację 8 lutego 1999 w swoje 27. urodziny.

  New World Order (nWo) – stajnia heelów, powstała w 1996 w organizacji World Championship Wrestling (WCW). Przypisuje się jej znaczące przyczynienie do wzrostu popularności WCW. Należało do niej ponad 50 różnych osób. José Alberto Rodríguez (ur. 25 maja 1977 w San Luis Potosí) – meksykański wrestler i zawodnik mieszanych sztuk walk. Obecnie zakontraktowany w federacji Impact Wrestling, gdzie pod pseudonimem Alberto El Patrón jest w pierwszym posiadaniu pasa GFW Global Championship.

  World Wrestling Federation/Entertainment[ | edytuj kod]

  WWF Champion (1999–2000)[ | edytuj kod]

  Big Show wychodzący do ringu podczas tygodniówki SmackDown! z 1999

  9 lutego 1999 Wight podpisał dziesięcioletni kontrakt z World Wrestling Federation i zadebiutował jako członek grupy The Corporation prowadzonej przez Vince’a McMahona. Po raz pierwszy pojawił się podczas gali St. Valentine's Day Massacre: In Your House i przerywając matę ringu pojawił się w środku klatki, w której odbywała się walka McMahona ze Stone Cold Stevem Austinem. Wight rzucił Austinem o ścianę klatki, lecz ta zniszczyła się i Austin upadł na podłogę, co oznaczało jego wygraną. McMahon chciał, aby członek grupy The Corporation i posiadacz WWF Championship The Rock obronił swój tytuł na WrestleManii XV i wyznaczył pojedynek Wighta z Mankindem o miano sędziego walki wieczoru. Wight został zdyskwalifikowany, po czym zdenerwowany McMahon go spoliczkował, zaś ten odpowiedział ciosem w twarz. Po WrestleManii zaczął występować jako „Big Show” Paul Wight, zaś później już jako Big Show. Zakończył rywalizację z Mankindem przegrywając z nim w Boiler Room Brawlu podczas kwietniowej gali Backlash. W maju wraz z Mankindem, Testem i Kenem Shamrockiem utworzył grupę The Union, która rywalizowała z The Corporation i późniejszym The Corporate Ministry. 7 czerwca podczas odcinka tygodniówki Raw is War, Big Show zawalczył z The Undertakerem o WWF Championship. Walka zakończyła się bez rezultatu, gdyż Big Show wykonał na tyle mocny ruch chokeslam, iż jego przeciwnik przebił się przez matę ringu. W kolejnych miesiącach Big Show ponownie stał się antagonistą i zawarł sojusz z The Undertakerem, z którym dwukrotnie zdobył tytuły WWF Tag Team Championship.

  Rycklon Stephens, znany jako Ezekiel Jackson (ur. 22 kwietnia 1978 w Linden (Gujana)) – urodzony w Gujanie amerykański kulturysta i wrestler, występuje w World Wrestling Entertainment.Menedżer (ang. manager) – w wrestlingu postać drugoplanowa, będąca częstym towarzyszem zawodnika lub zawodników. Na żeńskiego managera czasem mówi się valet (pl. giermek). Jeśli manager jest osobą kontrolującą wrestlera, który bez niego zachowywałby się zbyt gwałtownie i nieadekwatnie do sytuacji, to taką osobę nazywa się handler (pl. treser). W rzeczywistości nie musi być prawdziwym menedżerem, tylko odgrywać jego postać.

  Po tym, jak The Undertaker wziął przerwę od występów z powodu licznych kontuzji, Big Show stał się protagonistą i zaczął rywalizację z Big Boss Manem. Kiedy okazało się, że u ojca Big Showa wykryto nowotwór złośliwy (w rzeczywistości ojciec Wighta zmarł kilka lat wcześniej), Boss Man z pomocą przyjaciela z policji fałszywie poinformował Showa o śmierci jego ojca. Scenariusz z tą dwójką doprowadził do walki podczas gali Survivor Series, w której Big Show pokonał Big Boss Mana, Prince’a Alberta, Mideona i Viscerę w 4-on-1 elimination matchu. Tej samej nocy, Wight zastąpił kontuzjowanego Stone Cold Steve’a Austina w trzyosobowym pojedynku o WWF Championship, który wygrał pokonując The Rocka i Triple H’a, stając się nowym głównym mistrzem federacji. Miesiąc później podczas gali Armageddon, Show pokonał Big Boss Mana w singlowej walce o WWF Championship.

  April Jeanette Mendez (ur. 19 marca 1987 w Union City w stanie New Jersey) – amerykańska wrestlerka. Występuje w WWE, gdzie jest częścią rosteru SmackDown. W 2010 roku brała udział w trzecim sezonie NXT. Występuje również w rozwojówce WWE – Florida Championship Wrestling pod pseudonimem AJ.Sesugh Uhaa (ur. 22 sierpnia 1987 w Sacramento w Kalifornii) – amerykański wrestler występujący w federacji WWE w brandzie Raw pod pseudonimem ringowym Apollo Crews.

  3 stycznia 2000 podczas odcinka tygodniówki Raw Triple H pokonał Big Showa i odebrał mu WWF Championship. Show wziął udział w Royal Rumble matchu podczas gali Royal Rumble, który przegrał będąc wyeliminowanym jako ostatni przez The Rocka. Wight po raz kolejny stał się antagonistą podczas rywalizacji z The Rockiem; próbował udowodnić, że stopa jego rywala dotknęła podłogi i spowodowała eliminację. Otrzymał walkę z The Rockiem podczas gali No Way Out, którą wygrał i dzięki temu stał się pretendentem do tytułu WWF na WrestleManii 2000. 13 marca podczas odcinka Raw is War doszło do ich kolejnej walki, w której The Rock z Big Showem i dołączył jako trzecia osoba do składu walki. Big Show wystąpił w walce wieczoru WrestleManii 2000, gdzie jako pierwszy został wyeliminowany w Fatal 4-Way Elimination matchu, zaś tytuł obronił Triple H.

  Erick Rowan, właść. Joseph Ruud (ur. 28 listopada 1981 w Minneapolis) – amerykański wrestler norweskiego pochodzenia. Obecnie walczy w federacji WWE (World Wrestling Entertainment) do której dołączył w 2011 roku.WrestleMania 31 - trzydziesta pierwsza edycja gali wrestlingu w formacie PPV organizowanej przez WWE. Będzie to szósta edycja gali organizowana w Kalifornii. WrestleMania jest największą coroczną galą wrestlingu na świecie.

  Panowania mistrzowskie (2000–2003)[ | edytuj kod]

  W kwietniu 2000, Big Show zaczął występować w roli komicznego wrestlera, który imitował innych wrestlerów, między innymi występując jako Showkishi (parodia Rikishi'ego), Shonan the Barbarian (parodia The Berzerkera) i The Big Showbowski (parodia Val Venisa). Występując jako The Showster (parodia Hulka Hogana) pokonał Kurta Angle'a podczas gali Backlash. Komediowe aspekty doprowadziły do kolejnej przemiany Showa w protagonistę, po czym zaczął krótką rywalizację z Shanem McMahonem przegrywając z nim w Falls Count Anywhere matchu na gali Judgment Day. Show powrócił po dwumiesięcznej absencji, zaatakował The Undertakera i sprzymierzył się ponownie z Shanem. Krótkotrwała rywalizacja z Undertakerem została zakończona, gdy został wyrzucony z wysokości przez drewniany stół przez Undertakera. Big Show został wypisany ze scenariuszy do końca roku i wysłany do treningów w Ohio Valley Wrestling, federacji rozwojowej należącej do WWF.

  WWE Raw Tag Team Championship jest tytułem mistrzowskim dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu w federacji WWE. WWE Tag Team Championship jest trzecim światowym tytułem tag team i siódmym ogólnie wprowadzonym tytułem tag team, w 2002. Po tym jak WWE kupiło Extreme Championship Wrestling (ECW) i World Championship Wrestling (WCW), a także wycofało WCW Tag Team Championship, podzieliło roster na dwa brandy, Raw i SmackDown. W rezultacie, oryginalne World Tag Team Championship było ekskluzywne dla brandu Raw, pozostawiając SmackDown bez tytułu tag team. Niedługo potem, WWE Tag Team Championship zostało wprowadzone do brandu SmackDown.Hell in a Cell (wcześniej No Mercy) – doroczna gala wrestlingu federacji WWE, organizowana od 1999 roku. W trakcie gali odbywają się walki między zawodnikami rosterów WWE RAW i SmackDown!. W 2009 r. gala No Mercy została przemianowana na Hell in a Cell.
  Big Show wchodzący do ringu we wrześniu 2002

  Show powrócił w styczniu 2001 podczas gali Royal Rumble, lecz ponownie został wyeliminowany z walki przez The Rocka. Przed wyjściem z areny wykonał The Rockowi ruch chokeslam przez stół komentatorski. W lutym zaczął walczyć o tytuł WWF Hardcore Championship, między innymi przegrywając z Kanem i Ravenem na WrestleManii X-Seven. Po rozpoczęciu scenariusza związanego z inwazją wrestlerów zamkniętych federacji WCW i ECW („The Invasion”), Show pozostał lojalny wobec pracowników federacji WWF i stał się protagonistą. Podczas gali Backlash zawalczył z Shanem McMahonem (scenariuszowym właścicielem WCW) w Last Man Standing matchu, lecz przegrał z powodu interwencji Testa. Show był częścią drużyny WWF podczas gali Survivor Series, lecz został jako pierwszy wyeliminowany; ostatecznie jego drużyna wygrała pojedynek.

  Bananowy doktor (ang. Royal Pains, 2009) – amerykański serial komediowy nadawany przez stację USA Network od 4 czerwca 2009. W Polsce nadawany przez stacje TVP1 oraz Universal Channel. Serial wyprodukowany przez amerykańską firmę Universal Cable Productions. Bananowy doktor Sezon 4 jest emitowany w Polsce na kanale Universal Channel od 16 września 2013 roku.(WWE) United States Championship jest pasem mistrzowskim należącym do World Wrestling Entertainment. Pierwotnie tytuł należał do National Wrestling Alliance, a także World Championship Wrestling. Aktualnie jest to drugi co do wartości pas brandu Raw.
  Big Show (jako United States Champion) w ringu z Brockiem Lesnarem

  Krótko po WrestleManii X8 wprowadzono podział rosteru na brandy Raw i SmackDown, gdzie Big Show został dodany do rosteru Raw. Show kolejny raz stał się antagonistą odwracając się od Stone Cold Steve’a Austina i przyłączając się do zreformowanej grupy nWo wraz ze Scottem Hallem i X-Pacem. Podczas majowej gali Judgment Day, Big SHow i Ric Flair zostali pokonani przez Austina w 2-on-1 handicap matchu. Zespół nWo został rozwiązany po kontuzjowaniu Kevina Nasha. Do listopada Show występował w rywalizacjach z Jeffem Hardym, Bookerem T i The Dudley Boyz.

  Kenneth Wayne Shamrock (ur. 11 lutego 1964 w Macon) − amerykański wrestler oraz zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Zwycięzca turnieju King of Pancrase Tournament oraz pierwszy mistrz organizacji Pancrase z 1994 roku. Były mistrz UFC z 1995 roku. Jest członkiem Galerii Sław UFC. Jego młodszym przyrodnim bratem jest Frank Shamrock - również utytułowany zawodnik MMA. Jedna z legend i najbardziej rozpoznawanych postaci UFC. Posiada imponujące zwycięstwa m.in nad Basem Ruttenem"Show Stopper" to piosenka R&B stworzona przez Angelę Hunte, Krystal Oliver, Calvina Pucketta, Franka Romano, James Scheffer na debiutancki, studyjny album amerykańskiego girlsbandu Danity Kane, Danity Kane (2006). Utwór został wyprodukowany przez Jima Jonsina i wydany jako pierwszy, główny singel z krążka dnia 4 sierpnia 2006 w Stanach Zjednoczonych oraz 20 października 2006 w Europie. W piosence gościnny udział wziął raper Yung Joc.

  W listopadzie 2002, Big Show został przeniesiony do brandu SmackDown! i wyzwał Brocka Lesnara do walki o WWE Championship. Show zdołał go pokonać podczas gali Survivor Series, kiedy to od Lesnara odwrócił się jego menedżer Paul Heyman i rozpoczął sojusz ze Showem. Tytuł utracił miesiąc później na rzecz Kurta Angle'a podczas gali Armageddon. W styczniu 2003 podczas gali Royal Rumble przegrał w walce kwalifikacyjnej do Royal Rumble matchu z Lesnarem. W lutym wspólnie z A-Trainem zaczął rywalizację z The Undertakerem, która zakończyła się ich wspólną przegraną na WrestleManii XIX. Po WrestleManii wznowił rywalizację z Lesnarem o WWE Championship, lecz w maju (podczas gali Judgment Day, czerwcu i lipcu (podczas tygodniówek SmackDown!) nie zdołał zdobyć tego tytułu.

  ECW World Heavyweight Championship było tytułem mistrzowskim profesjonalnego wrestlingu promowanym przez federację Extreme Championship Wrestling (ECW) i World Wrestling Entertainment (WWE). Był on oryginalnym światowym tytułem dla promocji ECW, później używany jako światowy tytuł dla brandu ECW i jeden z trzech w WWE, wraz z WWE Championship i World Heavyweight Championship. Został zaprezentowany jako ECW Heavyweight Championship 25 kwietnia 1992. Oryginalnie był częścią Eastern Championship Wrestling, które dołączyło do National Wrestling Alliance (NWA) 18 września 1993. Mistrzostwo zostało uznane jako World Heavyweight Championship w 1994, kiedy ECW odcięło się od NWA. Nazwa federacji została zmieniona na Extreme Championship Wrestling i tytuł stał się ECW World Heavyweight Championship. Tytuł mistrzowski był aktywny do 11 kwietnia 2001, kiedy ECW zbankrutowało i World Wrestling Federation (ówczesne WWE) zakupiło majątek ECW. WWE przywróciło ECW jako swój trzeci brand w czerwcu 2006, gdzie tytuł stał się światowym i jedynym mistrzostwem w brandzie ECW. Brand został zamknięty 16 lutego 2010, a tytuł zdezaktywowany.Terrence Gene Bollea, znany jako Hulk Hogan (ur. 11 sierpnia 1953 w Augusta) – amerykański zawodowy zapaśnik oraz aktor. Jako wrestler występował w World Wrestling Entertainment, World Championship Wrestling, New Japan Pro Wrestling oraz American Wrestling Association, obecnie Total Nonstop Action Wrestling.

  United States Champion (2003–2004)[ | edytuj kod]

  W październiku podczas gali No Mercy, Big Show pokonał Eddiego Guerrero i zdobył WWE United States Championship, po czym uformował sojusz z antagonistycznym Brockiem Lesnarem. Został wyeliminowany przez Chrisa Benoita w Royal Rumble matchu podczas gali Royal Rumble. Na WrestleManii XX utracił swój tytuł na rzecz Johna Ceny. 15 kwietnia 2004 podczas odcinka SmackDown!, Big Show obiecał, że jeśli przegra z Eddiem Guerrero, to odejdzie z federacji. Show przegrał pojedynek, porwał Torrie Wilson i próbował zrzucić ją z pewnej wysokości, lecz powstrzymał go generalny menedżer brandu SmackDown! Kurt Angle, który przyjął rzut na sobie. Po tym wydarzeniu Show nie był przedstawiany w programach WWE przez kolejne miesiące, zaś 24 kwietnia przeszedł operację kolana.

  Royal Rumble 2014- gala PPV zorganizowana przez World Wrestling Entertainment, która odbyła się 26 stycznia 2014 roku w Consol Energy Center w Pittsburgh. Była to dwudziesta siódma gala Royal Rumble w historii i pierwsza gala PPV w 2014 roku w WWE. Royal Rumble 2014 było też pierwszą galą WWE w Pittsburgh od Bragging Rights 2009.Dwayne Douglas Johnson, znany też jako The Rock (ur. 2 maja 1972 w Hayward) – amerykański aktor i wrestler. Występuje w World Wrestling Entertainment, w brandzie RAW.
  Big Show podczas gali Tribute to the Troops w 2004

  W połowie 2004 został przywrócony do pracy przez nowego generalnego menedżera Theodore’a Longa. Zainterweniował w walce Guerrero z Anglem 9 września podczas epizodu SmackDown! – kiedy otrzymał wybór do walki z Guerrero lub Anglem podczas gali No Mercy, Show wybrał Angle'a. Pomimo przegranej z Anglem, Show ponownie stał się protagonistą w kolejnych scenariuszach. Na początku 2005 rozpoczął rywalizację z Johnem „Bradshaw” Layfieldem o WWE Championship; na gali No Way Out przegrał z nim o WWE Championship w pierwszym Barbed Wire Cage matchu. Na WrestleManii 21, Show zawalczył i przegrał z mistrzem Sumo Akebono w wyreżyserowanym sumo matchu; pojedynek miał podwyższyć sprzedać gali pay-per-view na rynku japońskim. Po WrestleManii zaczął rywalizację z Carlito Caribbean Cool i jego ochroniarzem Mattem Morganem. Show przegrał z Carlito w singlowej walce podczas majowej gali Judgment Day.

  Theodore Marvin DiBiase, Jr. (ur. 8 listopada 1982 w Clinton w stanie Missisipi) – były amerykański wrestler występujący w federacji WWE, w rosterze SmackDown.John Felix Anthony Cena (ur. 23 kwietnia 1977 w West Newbury) – amerykański wrestler, wokalista hip-hopowy oraz aktor. Członek federacji WWE (World Wrestling Entertainment).

  27 czerwca Big Show został przeniesiony do brandu Raw wskutek organizacji WWE Draft Lottery 2005. W połowie 2005 rywalizował z Genem Snitskym, który prześladował żeńskie reporterki na zapleczu. 29 sierpnia Snitsky uderzył gongiem w głowę Big Showa po ich walce. W rezultacie zawalczyli ponownie we wrześniu podczas gali Unforgiven, którą wygrał Big Show. 26 września ponownie pokonał Snitsky'ego w walce typu Street Fight wieńczącym ich rywalizację.

  The Nickelodeon Kids’ Choice Awards, w skrócie znany jako KCA, gala rozdania nagród. Gala odbywa się w corocznie w marcu lub w kwietniu, nagrody rozdawane są w kategoriach: telewizja, muzyka, sport oraz film. Główna gala odbywa się w USA ale niektóre państwa m.in. Wielka Brytania oraz Australia organizują własne gale w danym państwie. Głosowanie odbywa się przez internet na stronie międzynarodowej Nickelodeon.Kevin Steen (ur. 7 maja 1984 w Saint-Jean-sur-Richelieu) – kanadyjski wrestler. Występuje w WWE pod pseudonimem ringowym Kevin Owens. Jest byłym, dwukrotnym WWE Intercontinental Championem.

  Współpraca i rywalizacja z Kanem (2005–2006)[ | edytuj kod]

  17 października Big Show pokonał Edge’a i dołączył do głosowania internetowego, w którym fani mieli wybrać przeciwnika Johna Ceny i Kurta Angle'a o WWE Championship podczas gali Taboo Tuesday. Głosowanie wygrał Shawn Michaels, przez co Show i Kane zmierzyli się o World Tag Team Championship tej samej nocy. Duo pokonało Lance’a Cade'a i Trevora Murdocha o tytuły tag team.

  Ryan Reeves (ur. 10 listopada 1981) – amerykański zawodowy zapaśnik, występował w Florida Championship Wrestling, Ohio Valley Wrestling, oraz World Wrestling Entertainment w rosterze WWE SmackDown. Był członkiem grupy The Nexus. Miał półtoraroczną kontuzję do dnia 6 kwietnia 2012 roku. W tym też roku powrócił do WWE do brandu SmackDown jako Ryback.Obecnie występuje na RAWDan Bryan (ur. 1900 w Gowran, zm. 1985) – pułkownik irlandzkiej armii i dowódca G2 (irlandzkiego wywiadu wojskowego) uczestnik II wojny światowej.

  Big Show i Kane byli częścią scenariusza, w którym zawodnicy brandu Raw walczyli z zawodnikami brandu SmackDown!. Big Show, Kane i Edge zaatakowali Batistę 11 listopada podczas epizodu SmackDown!. 14 listopada na Raw pokonali posiadaczy WWE Tag Team Championship MNM (Johnny’ego Nitro i Joeya Mercury’ego). Podczas gali Survivor Series Show, Kane, Carlito, Chris Masters i kapitan Shawn Michaels przegrali z reprezentantami SmackDown!: JBL'em, Reyem Mysterio, Bobbym Lashleyem, Randym Ortonem i Batistą. 29 listopada podczas odcinka SmackDown!, Big Show zawalczył z Reyem Mysterio w singlowej walce, która zakończyła się bez rezultatu z powodu interwencji Kane’a. Show i Kane zmierzyli się z Batistą i Mysterio (nowymi posiadaczami WWE Tag Team Championship) w walce podczas grudniowej gali Armageddon, którą wygrali.

  WWE Raw Tag Team Championship jest tytułem światowym dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu stworzonym i promowanym przez federację WWE w brandzie Raw. Został wprowadzony jako drugie mistrzostwo tag team do WWE w 2002 jako odpowiednik do tytułu World Tag Team Championship. Oba tytuły zostały zunifikowane w 2009 i nowi mistrzowie byli ogłaszani jako "Unified WWE Tag Team Champions" do 2010, kiedy to formalnie World Tag Team Championship zostało wycofane. W 2016 mistrzostwo stało się ekskluzywne dla rosteru Raw (dodano do nazwy wyraz "Raw"), gdzie jego odpowiednikiem jest WWE SmackDown Tag Team Championship. Obecnymi mistrzami są The New Day, którzy są najdłużej panującymi mistrzami w historii.Amerykanie – pluralistyczna wspólnota narodowo-państwowa pochodzenia imigracyjnego, kształtująca się w Stanach Zjednoczonych, licząca około 300 mln osób. W związku ze specyficzną, migracyjną historią swojego powstania, posiada pochodzenie mieszane, przede wszystkim europejskie i afrykańskie. Mniejszość stanowią osoby pochodzenia azjatyckiego oraz rdzenni Amerykanie – Indianie Ameryki Północnej. Skutkiem tradycyjnej wielonarodowości Stanów Zjednoczonych jest fakt, że wielu Amerykanów identyfikuje się zarówno ze Stanami Zjednoczonymi, jak i – raczej sentymentalnie – z krajem pochodzenia swoich przodków (np. Amerykanie włoskiego czy irlandzkiego pochodzenia – Italian Americans, Irish Americans).

  12 grudnia podczas odcinka tygodniówki Raw, Big Show wziął udział w walce kwalifikacyjnej do Elimination Chamber matchu o WWE Championship na gali New Year’s Revolution; przegrał z Shawnem Michaelsem przez dyskwalifikację, gdyż został zaatakowany przez Triple H’a. W ramach zemsty, Big Show spowodował porażkę Triple H’a z Kanem w walce kwalifikacyjnej. Podczas gali New Year’s Revolution, Triple H pokonał Showa po uderzeniu go w głowę młotkiem. Big Show był jednym z uczestników turnieju „2006 Road to WrestleMania Tournament”, którego zwycięzca miał zawalczyć o ten tytuł na WrestleManii 22. 13 lutego podczas epizodu Raw, Big Show zawalczył z Triple H’em w półfinale, który zakończył się podwójnym wyliczeniem poza-ringowym. W rezultacie, tydzień później zawalczyli w trzyosobowej walce z Robem Van Damem w finale, który wygrał Triple H.

  Mark Jerrold Henry (ur. 12 czerwca 1971, Silsbee, Teksas) – amerykański zawodowy zapaśnik, sztangista, trójboista siłowy i strongman. Występuje w federacji World Wrestling Entertainment w brandzie Smackdown. Był mentorem Luckego Cannona w NXT. Jest zawodnikiem typu heel.Tarō Akebono (jap. 曙太郎, Akebono Tarō, właściwie Chad Haaheo Rowan, ur. 8 maja 1969 w Waimanalo na Hawajach) – sumita amerykańskiego pochodzenia.

  W marcu Big Show i Kane rozpoczęli rywalizację z Chrisem Mastersem i Carlito, co doprowadziło do obrony ich tytułów World Tag Team Championship na WrestleManii 22. Duo pokonało pretendentów, co było pierwszym zwycięstwem Big Showa na WrestleManii (był to jego siódmy występ na WrestleManii). Dzień później podczas epizodu Raw utracili tytuły na rzecz członków grupy The Spirit Squad, Kenny’ego i Mikeya. Tydzień później przegrali w rewanżu z powodu dyskwalifikacji, gdy wściekły Kane zaczął niszczyć wszystko w okolicach ringu, a także atakować członków Spirit Squad. Doszło do rywalizacji Big Showa z Kanem, która zakończyła się walką podczas gali Backlash, lecz nie wyłoniono zwycięzcy.

  Christopher Todd Mordetzky (ur. 8 stycznia 1983 w Santa Monica) – amerykański wrestler, polskiego pochodzenia, bardziej znany jako The Masterpiece Chris Masters. W World Wrestling Entertainment zadebiutował w 2005 roku. 5 sierpnia 2011 Chris Masters został zwolniony z roli Zawodnika WWESurvivor Series – gala wrestlingu, która odbyła się 24 listopada 2013r w TD Garden w Boston, Massachusetts po raz dwudziesty siódmy. 18 Listopada 2013, na Raw Big E Langston pokonał mistrza interkontynentalnego Curtisa Axela w singles title matchu - stając się nowym posiadaczem pasa. Dwa dni później Triple H poinformował Langstona, że będzie bronił tytułu w rematchu na SS 2013.

  ECW World Championship i zwolnienie (2006–2007)[ | edytuj kod]

  Big Show jako ECW World Champion

  Podczas specjalnej gali WWE vs. ECW Head to Head z 7 czerwca, Big Show został przeniesiony do nowo-wprowadzonego brandu ECW; zdjął koszulkę z logiem brandu Raw ukazując drugą z logiem ECW, po czym wygrał dwudziestoosobowy battle royal reprezentując wrestlerów ECW. Już w roli antagonisty, Big Show pojawił się podczas gali ECW One Night Stand, gdzie zaatakował Tajiri'ego, Super Crazy'ego i członków The Full Blooded Italians po ich walce.

  Justin Gabriel (ur. 3 marca 1981 w Kapsztadzie) – wrestler wywodzący się z RPA. Ma podpisany kontrakt z World Wrestling Entertainment i występuje w brandzie SmackDown. Uczestnik pierwszego sezonu WWE NXT, w którym zajął trzecie miejsce. Jest byłym członkiem grupy The Corre oraz The Nexus, w swojej kolekcji ma również pasy WWE Tag Team Championship wraz z Heathem Slaterem. Gabriel posiadał również pas Florida Heavyweight Champion w FCW.Pro Wrestling Illustrated (PWI) – amerykański magazyn o profesjonalnym wrestlingu, który został założony w 1972. PWI ma swoją siedzibę w Blue Bell w Pensylwanii i jest wydawany przez Kappa Publishing Group. Jest to najdłużej wydawany angielski magazyn o wrestlingu. PWI jest miesięcznikiem, zaś co roku wydawane są specjalne numery pisma takie jak "Alamanac and Book fo Facts".

  4 lipca podczas odcinka tygodniówki ECW on Sci Fi, Big Show (z pomocą generalnego menedżera brandu ECW Paula Heymana) pokonał Roba Van Dama i zdobył ECW World Heavyweight Championship. Heyman poinstruował Big Showa, aby wykonał chokeslam na Van Damie przez krzesło, po czym w roli sędziego odliczył do trzech. Miejscowi fani byli zdenerwowani wynikiem walki i rozpisania scenariusza jej końcówki, przez co zaczęli rzucać śmieciami w stronę ringu. Dzięki zwycięstwu stał się pierwszym wrestlerem w historii, który w swoim dorobku miał WWE Championship, WCW World Heavyweight Championship i ECW World Heavyweight Championship. Jest również pierwszym mistrzem ECW, który nie jest tzw. ECW Originalem (wrestlerem występującym w ECW przed bankructwem federacji w 2001). Przez kolejne tygodnie, Show pokonywał wrestlerów należących do brandów Raw i SmackDown, w tym Rica Flaira i Kane’a. Przegrał z The Undertakerem w pierwszym Punjabi Prison matchu podczas gali The Great American Bash; zastępował kontuzjowanego The Great Khali'ego w roli przeciwnika Undertakera. Prowadził również krótką rywalizację z Sabu, którego pokonał podczas gali SummerSlam. Tej samej nocy interweniował na rzecz Vince’a McMahona i Shane’a McMahona w ich walce z D-Generation X (Triple H’em i Shawnem Michaelsem). Będąc dodanym do trwającego scenariusza, Show wraz z Vincem i Shanem zmierzyli się z Triple H’em i Michaelsem w 3-on-2 handicap Hell in a Cell matchu podczas wrześniowej gali Unforgiven; pojedynek wygrali Michaels i Triple H.

  Futbol amerykański (ang. American football) – sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły. Najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych.TLC: Tables, Ladders & Chairs Match – typ meczu w zapasach zawodowych i odmiana Ladder matchu. Dozwolonymi przedmiotami jakich można używać są – zgodnie z nazwą – stoły, drabiny i krzesła. Celem walki, podobnie jak w Ladder matchach jest ściągnięcie przedmiotu zawieszonego nad ringiem.

  Podczas listopadowej gali Cyber Sunday, Show zawalczył z Johnem Ceną i King Bookerem w „Champion of Champions matchu”. Fani zagłosowali, że to Booker będzie bronił swojego World Heavyweight Championship, lecz wygrał pojedynek po interwencji Kevina Federline'a, który prowadził rywalizację z Ceną. Podczas gali Survivor Series, Cena i Big Show byli w przeciwnych drużynach w 10-osobowym Survivor Series tag team matchu, który wygrali Cena i Bobby Lashley. Show rozpoczął rywalizację z Lashleyem, który opuścił brand SmackDown! i przyłączył się do brandu ECW. W grudniu odbyła się gala ECW December to Dismember, podczas której zorganizowano Extreme Elimination Chamber match o ECW World Championship; pojedynek i tytuł wygrał Lashley. 6 grudnia Big Show przegrał w singlowym rewanżu z nowym mistrzem, po czym wziął przerwę od występów by wyleczyć kontuzje. 8 lutego 2007 wygasł jego kontrakt z federacją.

  Kevin Scott Nash (ur. 9 lipca 1959 w Detroit) – amerykański wrestler, koszykarz i aktor, znany głównie z występów w organizacji World Wrestling Federation, w której posługiwał się pseudonimem ringowym Diesel i był głównym mistrzem, a także z występów w World Championship Wrestling, gdzie przewodził stajnią New World Order i kilkukrotnie zdobył mistrzostwa główne oraz drużynowe, w 2015 został wprowadzony do galerii sławy WWE Hall of Fame. Royal Rumble (2017) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację WWE dla wrestlerów z brandów Raw i SmackDown. Odbyła się 29 stycznia 2017 w Alamodome w San Antonio w Teksasie. Emisja była przeprowadzana na żywo za pośrednictwem WWE Network oraz w systemie pay-per-view. Była to trzydziesta gala w chronologii cyklu Royal Rumble, a także czwarta wyprodukowana w Teksasie (po edycjach z lat 1989, 1997 i 2007). Po raz pierwszy w historii cyklu wydarzenie trwało cztery godziny.

  Memphis Wrestling (2007)[ | edytuj kod]

  Dwa miesiące po opuszczeniu WWE, Wight zastąpił Jerry’ego Lawlera w walce z Hulkiem Hoganem podczas gali PMG Clash of Legends z 27 kwietnia. Wight został przedstawiony jako Paul „The Great” Wight. Stwierdził, że nie chciał więcej używać pseudonimu „Big Show”. Pojedynek wygrał Hogan.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. WWE Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment. Jest on jednym z dwóch najważniejszych pasów WWE. Obecnym posiadaczem pasa jest Randy Orton, który na SummerSlam 2013 zdobył go, pokonując Daniela Bryana

  Powrót do WWE[ | edytuj kod]

  Unified WWE Tag Team Champion (2008–2010)[ | edytuj kod]

  Big Show kłócący się z sędzią Scottem Armstrongiem

  Wight powrócił do WWE w lutym 2008 podczas gali No Way Out. Próbował zaatakować Reya Mysterio po jego walce o World Heavyweight Championship, lecz na jego drodze stanął bokser Floyd Mayweather Jr., który wyszedł z publiczności w stronę ringu i wyzwał Big Showa do walki. Po chwili Mayweather wykonał cios, tym samym łamiąc nos jego rywala. Po organizacji gali, Big Show został przypisany do brandu SmackDown. Show przegrał z Mayweatherem na WrestleManii XXIV przez nokaut.

  Slammy Awards to nagrody wręczane przez World Wrestling Entertainment (WWE) (wcześniej World Wrestling Federation (WWF)). Nagrody te porównywalne są z nagrodami Grammy Awards (rozdawanymi muzykom), wręczane są profesjonalnym zapaśnikom (wrestlerom) i innym osobom z WWE (np. komentatorom, menadżerom). Do tej pory nagrody Slammy Awards zostały wręczane w siedmiu edycjach, pierwsze wręczenie nagród miało miejsce w 1986 roku, oraz w 1987 roku. Po dziewięciu lat przerwy, uroczystość została wznowiona w 1996 nagrody zostały rozdane również w 1997 roku. Uroczystość ponownie została wznowiona w roku 2008.WrestleMania 29 – coroczna gala pay-per-view organizowana przez World Wrestling Entertainment, która odbyła się 7 kwietnia 2013 roku na MetLife Stadium w East Rutherford, New Jersey. Na galę przybyło 80 676 fanów, co czyni ją drugim największym wydarzeniem w historii WWE zaraz po WrestleManii III.

  Podczas gali One Night Stand, Show pokonał CM Punka, Johna Morrisona, Chavo Guerrero i Tommy’ego Dreamera w Singapore Cane matchu. Dzięki wygranej zmierzył się z Kanem i Markiem Henrym podczas gali Night of Champions o ECW Championship, lecz walkę i tytuł wygrał Henry. Jesienią 2008 Big Show sprzymierzył się z Vickie Guerrero podczas trwającej rywalizacji z The Undertakerem: Show zaatakował go podczas gali Unforgiven i interweniował w przyszłych walkach podczas tygodniówek SmackDown. Ponadto pokonał go poprzez nokaut podczas październikowej gali No Mercy. Mimo tego Undertaker zrewanżował się wygrywając z nim dwie walki: Last Man Standing match podczas gali Cyber Sunday oraz Casket match podczas gali Survivor Series. Walką wieńczącą rywalizację był Steel Cage match, który Big Show przegrał podczas jednego z odcinków SmackDown.

  Randall Mario Poffo, znany jako "Macho Man" Randy Savage (ur. 15 listopada 1952 w Sarasota, Florida, zm. 20 maja 2011 Seminole, Florida ) – amerykański wrestler, który przyczynił się do rozwoju World Wrestling Federation, a później World Championship Wrestling.Przysadka mózgowa (łac. hypophysis) – gruczoł dokrewny o masie 0,7 g, którego funkcją jest wytwarzanie i wydzielanie hormonów.
  Big Show jest ośmiokrotnym mistrzem tag team w WWE – na zdjęciu ze zunifikowanymi tytułami WWE Tag Team Championship i World Tag Team Championship

  Na WrestleManii XXV brał udział w trzyosobowej walce o World Heavyweight Championship, gdzie John Cena pokonał niego oraz Edge’a. 13 kwietnia został przeniesiony do brandu Raw wskutek organizacji draftu. Podczas gali Backlash zainterweniował w walce Ceny i Edge’a w Last Man Standing matchu, gdzie zaatakował Cenę i wyrzucił z wysokości w rekwizyt, dając zwycięstwo i światowy tytuł Edge'owi. Big Show przegrał z Ceną podczas gali Judgment Day i w submission matchu podczas gali Extreme Rules, jednakże odniósł zwycięstwo 22 czerwca 2009 podczas epizodu Raw.

  Dedrick Rolison, lepiej znany jako Mack 10 (ur. 9 sierpnia 1971 roku w Inglewood, Kalifornia) – amerykański raper i aktor. Były członek hip-hopowej formacji Westside Connection.(WWE) Intercontinental Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment. Początkowo był to drugi pod względem ważności pas w federacji. Obecnie jest drugim co do ważności pasem brandu SmackDown!. Do 2009 roku był na RAW, ale po Drafcie Rey Mysterio został przeniesiony razem z pasem do rosteru SmackDown.
  Big Show i Chris Jericho (znani jako Jeri-Show) będący w posiadaniu Unified WWE Tag Team Championship

  Podczas gali Night of Champions, Big Show zastąpił kontuzjowanego Edge’a jako partnera Chrisa Jericho, po czym wspólnie pokonali The Legacy (Cody’ego Rhodesa i Teda DiBiasego) broniąc Unified WWE Tag Team Championship. Duo zaczęło występować jako drużyna „Jeri-Show”. Skutecznie bronili tytułów pokonując Cryme Tyme na gali SummerSlam, MVP'ego i Marka Henry’ego na gali Breaking Point oraz Reya Mysterio i Batistę na gali Hell in a Cell. Podczas gali Bragging Rights, Big Show reprezentował drużynę Raw, jednakże zdradził swoich kompanów i pozwolił zwyciężyć drużynie SmackDown. W nagrodę otrzymał szansę na walkę o World Heavyweight Championship. Podczas gali Survivor Series odbyła się trzyosobowa walka Big Showa, The Undertakera i Chrisa Jericho, jednakże tytuł obronił Undertaker.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Kofi Kingston, właściwie Kofi Sarkodie-Mensah (ur. 14 sierpnia 1981) – zawodnik wrestlingu pochodzący z Ghany. Jego pierwszą federacją była Millenium Wrestling Federation. Występuje w World Wrestling Entertainment, w rosterze WWE Raw!.

  Jeri-Show utraciło tytuły w grudniu podczas gali TLC: Tables, Ladders & Chairs na rzecz D-Generation X (Triple H’a i Shawna Michaelsa) w Tables, Ladders and Chairs matchu. Po porażce w rewanżu, Jericho i Show zaprzestali dalszej współpracy. 8 lutego podczas odcinka Raw, Show odzyskał tytuły od DX wraz z nowym partnerem The Mizem. 16 lutego podczas emisji ostatniej tygodniówki ECW on Syfy obronili tytuły pokonując Yoshi'ego Tatsu i Goldusta. 1 marca w epizodzie Raw pokonali DX w rewanżu o mistrzostwa. Na WrestleManii XXVI, Show i Miz pokonali Johna Morrisona i R-Trutha ponownie broniąc tytułów. 26 kwietnia 2010 podczas odcinka Raw utracili tytuły na rzecz pretendentów, The Hart Dynasty (Davida Hart Smitha i Tysona Kidda).

  Heath Miller, znany jako Heath Slater (ur. 15 lipca 1983 Pineville (Wirginia Zachodnia)– amerykański wrestler. Występuje w World Wrestling Entertainment.Joe Hennig, właśc. Joseph Curtis Hennig, ps. Curtis Axel (wcześniej Michael McGillicutty) (ur. 1 września 1979 w Champlin) – amerykański wrestler.

  Powrót do współpracy z Kanem (2010–2011)[ | edytuj kod]

  Big Show podczas gali Tribute to Troops w grudniu 2010

  Po utracie tytułów tag team, Big Show zaatakował THe Miza i na zapleczu pogodził się z Theodorem Longiem, przez co wrócił do odgrywania roli protagonisty. W kwietniu wskutek organizacji draftu został przeniesiony do brandu SmackDown. 30 kwietnia został wybrany pretendentem do tytułu World Heavyweight Championship będącego w posiadaniu przez Jacka Swaggera. Podczas rywalizacji obserwował pojedynki rywala, a także zniszczył różne puchary i trofea Swaggera. Big Show pokonał Swaggera przez dyskwalifikację podczas gali Over the Limit. 27 maja podczas epizodu SmackDown generalny menedżer Theodore Long ogłosił, że podczas gali WWE Fatal 4-Way odbędzie się czteroosobowa walka o tytuł Swaggera, zaś automatycznie zakwalifikowanym był Big Show; ostatecznie pojedynek i mistrzostwo wygrał Rey Mysterio. W lipcu rozpoczął rywalizację z CM Punkiem i jego grupą Straight Edge Society; na kilka dni przed galą Money in the Bank zdjął maskę Punka i pokazał całemu światu jego łysinę. Po przegranej w Money in the Bank ladder matchu o kontrakt Money in the Bank, Show zawalczył z zamaskowanym członkiem SES, którym po zdemaskowaniu okazał się Joey Mercury. Show pokonał Straight Edge Society w 3-on-1 handicap matchu podczas gali SummerSlam, a także samego CM Punka we wrześniu podczas gali Night of Champions. 8 października podczas tygodniówki SmackDown został wybrany kapitanem drużyny SmackDown na galę Bragging Rights. Podczas walki został wyeliminowany wraz z Sheamusem poprzez wyliczenie poza-ringowe, jednakże ostatecznie jego drużyna wygrała walkę z zespołem Raw. Miesiąc później był członkiem drużyny Reya Mysterio w 5-on-5 Survivor Series elimination matchu podczas gali Survivor Series; pojedynek wygrał Show i Mysterio. 26 listopada nie zakwalifikował się do turnieju King of the Ring z powodu interwencji ze strony personalnego konferansjera Alberto Del Rio, Ricardo Rodrigueza.

  SummerSlam (2015) było galą pay-per-view profesjonalnego wrestlingu wyprodukowaną przez WWE. Event miał miejsce 23 sierpnia 2015 w Barclays Center w Brooklynie, w Nowym Jorku. Była to dwudziesta ósma gala z cyklu SummerSlam i pierwsza, która miała miejsce poza Los Angeles w Staples Cente. To ósme SummerSlam mające miejsce w obszarze metropolitalnym Nowego Jorku, tuż po edycjach z 1988, 1989, 1991, 1997, 1998, 2002 i 2007 roku. Gala miała się oryginalnie odbyć w Izod Center, lecz poprzez zamknięcie tego ośrodka w kwietniu 2015, została przeniesiona do Barclays Center. Jako pierwsza z cyklu SummerSlam, trwała cztery godziny, co ówcześnie było zarezerwowane tylko dla WrestleManii.Naofumi Yamamoto (jap. 山本尚史, Yamamoto Naofumi, znany jako Yoshi Tatsu) − wrestler występujący w WWE w brandzie SmackDown.

  7 stycznia 2011 podczas epizodu SmackDown, Big Show wziął udział w czteroosobowej walce o miano pretendenta do World Heavyweight Championship, jednakże przegrał z powodu interwencji Wade’a Barretta. W przyszłym tygodniu Show zawalczył z Barrettem i wygrał przez dyskwalifikację, lecz został zaatakowany przez byłych członków grupy Nexus – Heatha Slatera i Justina Gabriela. Na jego ratunek miał przybyć Ezekiel Jackson, jednakże również i przez niego został zaatakowany. Czwórka założyła grupę The Corre i przez kolejne tygodnie atakowali Showa. W lutym podczas gali Elimination Chamber brał udział w Elimination Chamber matchu, w którym wyeliminował Barretta, lecz sam został wyeliminowany przez Kane’a. 4 marca podczas edycji SmackDown, Big Show zawalczył z Kanem, lecz na pomoc Kane'owi przybyło The Corre. Z powodu nieporozumienia, Kane odwrócił się od antagonistycznej grupy i ponowił współpracę z Big Showem. Na WrestleManii XXVII, Big Show i Kane wraz z Santino Marellą i Kofim Kingstonem pokonali The Corre. 22 kwietnia duo pokonało Justina Gabriela i Heatha Slatera zdobywając WWE Tag Team Championship. W kwietniu wskutek zorganizowania draftu, Big Show został przeniesiony do brandu Raw. On i Kane rozpoczęli rywalizację z drużyną New Nexus. Po pokonaniu w walkach mistrzowskich Wade’a Barretta i Ezekiela Jacksona na gali Extreme Rules, a także CM Punka i Masona Ryana na gali Over the Limit, Kane i Big Show utracili swoje tytuły na rzecz Davida Otungi i Michaela McGilligutty'ego 23 maja podczas edycji Raw. Show rozpoczął rywalizację z Albertem Del Rio, gdyż wedle scenariusza został potrącony samochodem przez jego konferansjera Ricardo Rodrigueza. Do telewizji powrócił miesiąc później, gdzie podczas walki Kane’a i Del Rio zaatakował Rodrigueza i jego pracodawcę. W czerwcu skonfrontował się z Markiem Henrym, który po zmianie charakteru w antagonistę szukał wyzwania w postaci większych przeciwników. Henry spowodował porażkę Big Showa z Del Rio podczas gali WWE Capitol Punishment. W lipcu podczas gali Money in the Bank, Henry pokonał Big Showa w singlowej walce. Po walce Henry (wedle scenariusza) złamał kość strzałkową Showa, przez co kontuzjowany nie występował w telewizji przez trzy miesiące.

  Yoshihiro Tajiri (jap. 田尻義博, Tajiri Yoshihiro, ur. 29 września 1970) – japoński wrestler. Najbardziej znany z występów w federacji World Wrestling Entertainment i Extreme Championship Wrestling pod pseudonimem Tajiri. Obecnie zawodnik New Japan Pro Wrestling.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  World Heavyweight Champion (2011–2013)[ | edytuj kod]

  7 października 2011 podczas epizodu SmackDown, Big Show powrócił i natychmiastowo stał się pretendentem do tytułu World Heavyweight Championship po tym jak zaatakował Marka Henry’ego i wykonał mu ruch chokeslam przez stół komentatorski. Podczas gali Vengeance zmierzyli się w pojedynku, który zakończył się bez rezultatu; po wykonywaniu superplexu z trzeciej liny zniszczył się ring, co miało również miejsce podczas walki Big Showa z Brockiem Lesnarem w 2003. Duo zmierzyło się w rewanżu w listopadzie podczas gali Survivor Series, lecz pojedynek zakończył się dyskwalifikacją po tym jak Henry wykonał pretendentowi cios w krocze. 18 grudnia podczas gali TLC: Tables, Ladders & Chairs, Big Show pokonał Henry’ego o World Heavyweight Championship w chairs matchu. Po walce Henry znokautował Big Showa, zaś do ringu wkroczył Daniel Bryan, który wykorzystał swój kontrakt Money in the Bank, przypiął Showa i odebrał mu tytuł. W rezultacie panowanie Showa trwało rekordowe 45 sekund.

  Victoria Anne Wilson (ur. 24 lipca 1975) – amerykańska modelka i wrestlerka. Jest najbardziej znana z występów dla World Championship Wrestling (WCW) i World Wrestling Entertainment (WWE), gdzie występowała pod pseudonimem Torrie Wilson. Pracowała w ciągu ośmiu lat zarówno w brandach SmackDown i Raw.Bill Goldberg, właściwie William Scott Goldberg (ur. 27 grudnia 1966 w Tulsa, Oklahoma w USA) – wrestler w latach 1997-2004, były zawodnik futbolu amerykańskiego, aktor.

  Show wyzwał Bryana do walki o jego tytuł 6 stycznia 2012 podczas odcinka SmackDown, jednakże Bryan obronił tytuł przez dyskwalifikację po interwencji Henry’ego. Tydzień później Bryan obronił tytuł w rewanżu zakończonym bez rezultatu, gdyż Show przypadkowo wbiegł w AJ (scenariuszową dziewczynę Bryana) i ją kontuzjował. Na gali Royal Rumble doszło do trzyosobowej walki w klatce o światowy tytuł, którą wygrał Bryan. W lutym podczas gali Elimination Chamber, Show był częścią Elimination Chamber matchu o tenże tytuł, lecz został wyeliminowany z walki przez Cody’ego Rhodesa.

  Thomas James Laughlin, znany jako Tommy Dreamer (ur. 14 lutego 1971 w Yonkers) – amerykański wrestler. Występował w federacji World Wrestling Entertainment w brandzie Extreme Championship Wrestling. Występuje w TNA.Claudio Castagnoli (ur. 27 grudnia 1980), bardziej znany jako Antonio Cesaro i występujący aktualnie jako Cesaro - szwajcarski wrestler. Castagnoli jest związany kontraktem z WWE od września 2011 roku. Wcześniej znany był ze swojej pracy (pod prawdziwym nazwiskiem) w Ring of Honor (ROH), różnych federacjach niezależnych, a także w japońskim Pro Wrestling Noah.
  Show z tytułem Intercontinental Championship na WrestleManii XXVIII

  W marcu 2012 Show rozpoczął rywalizację z Rhodesem, który przedstawiał widzom najgorsze momenty na WrestleManiach w karierze Showa. Na WrestleManii XXVIII, Big Show pokonał Rhodesa i zdobył Intercontinental Championship. Dzięki zwycięstwu stał się dwudziestym czwartym zdobywcą osiągnięcia Triple Crown Championship, a także dwunastym Grand Slam Championem w WWE. Mimo tego cztery tygodnie później podczas gali Extreme Rules, Show utracił tytuł na rzecz byłego mistrza w tables matchu. Kolejny rewanż odbył się podczas tygodniówki Raw z 7 maja, gdzie Rhodes wygrał poprzez wyliczenie poza-ringowe. Tydzień później Big Show został zwolniony przez generalnego menedżera Johna Laurinaitisa.

  Fastlane (2017) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację WWE dla wrestlerów z brandu Raw. Odbyła się 5 marca 2017 w Bradley Center w Milwaukee w Wisconsin. Emisja była przeprowadzana na żywo za pośrednictwem WWE Network oraz w systemie pay-per-view. Była to trzecia gala w chronologii cyklu WWE Fastlane. WWE Championship jest światowym tytułem mistrzowskim w federacji WWE i od 19 lipca 2016 należy do brandu SmackDown. Obecnym mistrzem jest Brock Lesnar, dla którego jest to piąte panowanie. Pokonał on poprzedniego mistrza Kofiego Kingstona na SmackDown 4 października 2019.

  Sześć dni później podczas majowej gali Over the Limit, Show pojawił się na arenie i zaatakował Johna Cenę podczas jego walki z Laurinaitisem, przez co ponownie wcielił się w rolę antagonisty. Dzień później podczas epizodu Raw wyjaśnił swój atak tym, że potrzebował dalej pracować w WWE, więc dzięki ataku Laurinaitis podpisał z nim „żelazny kontrakt”; dodał również, że nikt z fanów nie przejął się jego zwolnieniem kilka dni wcześniej. Podczas gali No Way Out zmierzył się z Ceną w steel cage matchu ze stypulacją, że jeśli przegra, to Laurinaitis zostanie zwolniony; ostatecznie pojedynek wygrał Cena. W lipcu brał udział w Money in the Bank ladder matchu o kontrakt na tytuł WWE Championship, lecz Cena pokonał jego, Kane’a, Chrisa Jericho i The Miza. 23 lipca podczas specjalnego epizodu Raw 1000, Big Show zaatakował Cenę podczas jego walki o WWE Championship z CM Punkiem w walce wieczoru, powodując dyskwalifikację; na ratunek Cenie przybył The Rock. Tydzień później walka Showa i Ceny o miano pretendenta zakończyła się bez rezultatu z powodu ataku Punka na zawodników. Podczas gali SummerSlam doszło do trzyosobowej walki o tytuł, którą wygrał Punk.

  Stephanie McMahon Levesque (ur. jako Stephanie Marie McMahon 24 września 1976) – amerykańska biznesmenka, wrestlerka, właścicielka mniejszościowa i Chief Brand Officer (CBO) federacji wrestingu WWE.Money in the Bank ladder match – rodzaj walki w profesjonalnym wrestlingu, który jest odmianą ladder matchu i jest organizowany jedynie w federacji WWE. Nagrodą w walce jest walizka z kontraktem na walkę o światowe mistrzostwo, które może być wykorzystane w dowolnym momencie przed kolejnych 365 dni.

  Show powrócił do telewizji 24 września 2012 podczas epizodu Raw atakując Brodusa Claya i Tensai'a. Cztery dni późnej na tygodniówce SmackDown pokonał Randy’ego Ortona i stał się ponownie pretendentem do World Heavyweight Championship. Show zawalczył z Sheamusem 28 października podczas gali Hell in a Cell, gdzie stał się po raz drugi posiadaczem tegoż mistrzostwa. W listopadzie podczas gali Survivor Series odbył się rewanż, który Show przegrał przez dyskwalifikację, aczkolwiek obronił mistrzostwo. Miesiąc później podczas gali TLC: Tables, Ladders & Chairs, Big Show pokonał Sheamusa w kolejnym rewanżu i obronił tytuł. 24 grudnia podczas epizodu Raw został pokonany przez Sheamusa w lumberjack matchu. Cztery dni później w odcinku SmackDown bronił tytułu w walce z Albertem Del Rio, lecz zainterweniował Sheamus, który zaatakował mistrza. 8 stycznia 2013 podczas epizodu SmackDown (wyemitowanego 11 stycznia), Show utracił World Heavyweight Championship na rzecz Del Rio w Last Man Standing matchu. W tym samym rodzaju pojedynku przegrał z Del Rio podczas gali Royal Rumble. 17 lutego 2013 na gali Elimination Chamber, Del Rio po raz kolejny obronił tytuł, tym samym kończąc rywalizację.

  Akromegalia (łac. acromegalia, ang. acromegaly) – choroba spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu (somatotropiny) przez hormonalnie czynnego gruczolaka komórek kwasochłonnych przedniego płata przysadki mózgowej. Akromegalia występuje u osób dorosłych, u których skończony został proces wzrastania kości, a nasady kości długich uległy mineralizacji i zrośnięciu. U dzieci i młodzieży nadmiar hormonu wzrostu powoduje gigantyzm, odróżniający się od akromegalii nadmiernym wzrostem kości długich.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  1 marca 2013 podczas odcinka tygodniówki SmackDown, Big Show rozpoczął rywalizację z Romanem Reignsem (członkiem grupy The Shield) wykonując mu ruch KO Punch po tym, jak Reigns go zaczepił podczas ataku na Randym Ortonie i Sheamusie. 4 marca po zakończeniu emisji Raw, Show został zaatakowany przez całą grupę The Shield. Na najbliższej gali SmackDown asystował ku boku Sheamusa i Ortona, lecz mimo tego zaatakował Sheamusa i otrzymał RKO od Ortona. 11 marca w epizodzie Raw, Show pokonał członka The Shield Setha Rollinsa przez dyskwalifikację. Orton i Sheamus mogli wybrać partnera do walki z The Shield w six-man tag team matchu na WrestleManii 29 i oryginalnie wybrali Rybacka. Ostatecznie Ryback zaczął solową rywalizację z Markiem Henrym, wskutek czego 22 marca jako partnera wybrali Big Showa. Na WrestleManii 29, Show, Orton i Sheamus przegrali walkę z The Shield, a po walce Show znokautował swoich partnerów. Doszło do rywalizacji Showa z Ortonem, która zakończyła się Extreme Rules matchem podczas majowej gali Extreme Rules, który wygrał Orton.

  David Michael Bautista (ur. 18 stycznia 1969 w Arlington) − amerykański wrestler znany z występów w World Wrestling Entertainment jako Dave Batista.D-Generation X - nieistniejący już tag team w wrestlingu, występujący w federacji World Wrestling Entertainment w latach 1997-2010. W skład teamu wchodziło 2 zapaśników - Triple H oraz Shawn Michaels, a dawniej członkami byli także: Chyna, Rick Rude (manager), Billy Gunn, John Cena, X-Pac, Road Dogg, a do końca istnienia teamu Hornswoggle jako maskotka DX.

  The Authority (2013–2015)[ | edytuj kod]

   Zapoznaj się również z: The Authority.

  Show powrócił do WWE 12 sierpnia 2013 podczas epizodu Raw, gdzie pomógł Markowi Henry’emu i Robowi Van Damowi odeprzeć atak ze strony The Shield. Cztery dni później podczas epizodu SmackDown pokonali The Shield w six-man tag team matchu. 19 sierpnia podczas odcinka Raw, Show przeciwstawił się żądaniom dyrektora generalnego WWE Triple H’a, przez co musiał zawalczyć w 3-on-1 handicap tornado tag team matchu w grupą The Shield, który przegrał. Liderzy grupy The Authority (Triple H i Stephanie McMahon) wymusili na Big Showie, aby w celu zachowania pracy zaatakował swoich przyjaciół, między innymi Daniela Bryana, Dusty'ego Rhodesa i The Miza. Kiedy Show zrezygnował z kolejnego ataku 30 września podczas emisji Raw, został niemalże aresztowany za próbę ataku na Triple H’u. Podczas październikowej gali Battleground zainterweniował w walce Bryana z Ortonem o WWE Championship nokautując ich obu. W listopadzie zaczął rywalizację z Ortonem (członkiem The Authority) o jego mistrzostwo, lecz nie zdołał odebrać mu tytułu podczas gali Survivor Series.

  WrestleMania 33 – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację WWE. Była to trzydziesta trzecia gala z cyklu gal WrestleManii. Odbyła się 2 kwietnia 2017 w Camping World Stadium w Orlando na Florydzie. Była drugą galą z cyklu zorganizowaną na tym stadionie (po WrestleManii XXIV z 2008), a także trzecią w tym stanie. Na WrestleManii 33 wystąpili wrestlerzy z brandów Raw i SmackDown. Była to pierwsza WrestleMania od edycji z 2011, na której promowano pojedynki obu rosterów z powodu zakończenia podziału na brandy w sierpniu 2011.Kariera frajera – (ang. "The Waterboy") amerykański film komediowy z 1998 roku. Opowiada historię nieudacznika który dostaje szansę zrobienie kariery sportowej.

  Podczas gali TLC: Tables, Ladders & Chairs w 2013, Show i Rey Mysterio przegrali z Codym Rhodesem i Goldustem, RybAxel (Rybackiem i Curtisem Axelem oraz The Real Americans (Antoniem Cesaro i Jackiem Swaggerem) o WWE Tag Team Championship. 6 stycznia podczas odcinka Raw skonfrontował się z Brockiem Lesnarem, który wcześniej zaatakował Marka Henry’ego. Ostatecznie duo zmierzyło się w walce na gali Royal Rumble, gdzie Show przegrał z Lesnarem w krótkiej walce. Big Show brał udział w André the Giant Memorial Battle Royalu na WrestleManii XXX, lecz został wyeliminowany przez zwycięzcę Cesaro. Do telewizji powrócił 8 sierpnia; wraz z Markiem Henrym wgrał z RybAxel (Rybackiem i Curtisem Axelem). 26 października podczas edycji SmackDown zaczął rywalizację z Rusevem, którego pokonał przez dyskwalifikację. W październiku na gali Hell in a Cell został przez niego pokonany poprzez submission. Następnego dnia podczas odcinka gali Raw, Henry odwrócił się od niego podczas walki z posiadaczami WWE Tag Team Championship, Goldustem i Stardustem. Tydzień później pokonał Henry’ego przez dyskwalifikację.

  Allstate Arena (oryginalnie zwana Rosemont Horizon) - arena sportowa w amerykańskim mieście Rosemont w stanie Illinois. Stanowi domową arenę klubu hokejowego Chicago Wolves, męskiej drużyny koszykarskiej DePaul University oraz drużyny arena footballowej Chicago Rush. Znajduje się nieopodal przecięcia autostrad U.S. Route 45 i autostrady międzystanowej nr 90, sąsiadujących z portem lotniczym Chicago-O’Hare. Otwarcie Allstate Arena nastąpiło 2 lipca 1980 roku.Lista gal wrestlingu federacji WWE – poniższa lista przedstawia wszystkie gale zapasów zawodowych zorganizowane przez organizację World Wrestling Entertainment w pozycji chronologicznej.
  Big Show z trofeum André the Giant Memorial Battle Royal

  Podczas gali Survivor Series w 2013, Show był częścią drużyny Johna Ceny w pojedynku z drużyną The Authority. Podczas walki Show znokautował Cenę, po czym uścisnął dłoń Triple H’a i opuścił arenę – dzięki zabiegowi powrócił do odgrywania roli antagonisty. Dobę później podczas odcinka Raw wyjaśnił swoją zdradę tym, że grupa The Authority daje mu możliwość pracy i jednocześnie zapewnienie rodzinie dobrych warunków bytowych, za co oddaje im szacunek. Jego przemówienie zostało przerwane przez Ericka Rowana, z którym przez miesiąc rywalizował. Obaj zmierzyli się w pierwszym w historii Steel Stairs matchu podczas gali TLC: Tables, Ladders & Chairs, który wygrał Show. Tej samej nocy zaatakował Cenę podczas walki z Sethem Rollinsem, lecz skonfrontował się z Romanem Reignsem. 25 stycznia podczas gali Royal Rumble wziął udział w Royal Rumble matchu jako 29. uczestnik i wspólnie z Kanem wyeliminował pięciu zawodników; ostatecznie zostali wyeliminowani przez zwycięzcę, Romana Reignsa. Podczas gali Fastlane, Big Show, Seth Rollins i Kane pokonali Dolpha Zigglera, Ericka Rowana i Rybacka. Na WrestleManii 31, Big Show wygrał drugi coroczny André the Giant Memorial Battle Royal. W kwietniu kontynuował rywalizację z Reignsem, z którym przegrał w Last Man Standing matchu podczas gali Extreme Rules.

  Nicholas Theodore "Nick" Nemeth, pseud. Dolph Ziggler (ur. 27 lipca 1980 w Cleveland) – amerykański wrestler występujący w WWE w rosterze RAWEric Bischoff (ur. 27 maja 1955 w Detroit) – amerykański przedsiębiorca i producent telewizyjny, były prezes organizacji wrestlingu World Championship Wrestling (WCW). W czasie jego prezesury WCW prowadziło z konkurencyjnym World Wrestling Federation (WWF) rywalizację, która przeszła do historii jako Monday Night Wars. Oprócz tego odgrywał rolę osoby zarządzającej w programach telewizyjnych organizacji wrestlingu WCW, World Wrestling Entertainment (WWE) i Total Nonstop Action (TNA).

  Różne rywalizacje (od 2015)[ | edytuj kod]

  1 czerwca 2015 podczas odcinka tygodniówki Raw, Big Show znokautował The Miza i skonfrontował się z posiadaczem WWE Intercontinental Championship Rybackiem. W międzyczasie Big Show bez wyjaśnienia odłączył się od grupy The Authority. Podczas gali Money in the Bank wygrał z Rybackiem przez dyskwalifikację z powodu interwencji The Miza. Miesiąc później na gali Battleground miał odbyć się triple threat match o tytuł, lecz Ryback odniósł kontuzję, przez co produkcję walki przesunięto na galę SummerSlam, gdzie Ryback obronił tytuł. 31 sierpnia podczas epizodu Raw przegrał z Rybackiem w singlowym rewanżu. 3 października podczas gali Live from Madison Square Garden, Big Show został ponownie pokonany przez Brocka Lesnara w krótkiej walce. 9 listopada w odcinku Raw wziął udział w 16-osobowym turnieju koronującym nowego posiadacza WWE World Heavyweight Championship, lecz w pierwszej rundzie przegrał z Romanem Reignsem.

  Kevin Federline (ur. 21 marca 1978 we Fresno, w stanie Kalifornia) – amerykański zawodowy tancerz, model, aktor i raper. Były partner życiowy aktorki Shar Jackson, stał się znany ze swojego dwuletniego małżeństwa z piosenkarką pop Britney Spears, z którą ma dwóch synów: Seana Prestona i Jaydena Jamesa. Para złożyła papiery rozwodowe w 2007 roku. W styczniu 2008 roku, Federline otrzymał wyłączną opiekę nad dziećmi.Michael Shawn Hickenbottom, znany jako Shawn Michaels (ur. 22 lipca 1965 w Chandler) – amerykański były profesjonalny wrestler. Należał do federacji World Wrestling Entertainment (WWE).

  Podczas styczniowej gali Royal Rumble w 2016 brał udział w Royal Rumble matchu jako 15. zawodnik i wyeliminował Rybacka oraz Titusa O’Neila, lecz z ringu został wyrzucony przez Brauna Strowmana. 28 stycznia w odcinku SmackDown pomógł Reignsowi, Deanowi Ambrose'owi i Chrisowi Jericho przegonić członków The Wyatt Family. W lutym na gali Fastlane on, Kane i Ryback pokonali ich w six-man tag team matchu. 4 lipca podczas epizodu Raw, Big Show był częścią „drużyny USA” w walce z „drużyną międzynarodową”, gdzie on, Kane, Apollo Crews, Mark Henry, Zack Ryder, Jack Swagger i The Dudley Boyz (Bubba Ray Dudley i D-Von Dudley) pokonali Kevina Owensa, Chrisa Jericho, Sami'ego Zayna, Cesaro, Sheamusa, Alberta Del Rio i The Lucha Dragons (Kalisto i Sin Carę). Wskutek przywrócenia podziału WWE na brandy i zorganizowania draftu, Big Show został wybrany członkiem rosteru Raw. 5 grudnia podczas odcinka Raw powrócił jako przeciwnik Setha Rollinsa, gdyż został wybranym przez Kevina Owensa. Podczas walki Owens interweniował w walce, przez co wkurzony Big Show wykonał na nim ruch chokeslam i wyszedł z ringu rezygnując z walki.

  WWE Hardcore Championship był pasem mistrzowskim organizacji World Wrestling Entertainment, (dawniej WWF). Podczas walk o tytuł obowiązywały tzw. "Hardcore rules".Unforgiven – doroczna gala wrestlingu z federacji WWE organizowana od 1998. W trakcie gali odbywają się walki wykorzystujące feudy pomiędzy zawodnikami z rosterów WWE RAW, SmackDown! i ECW. Od 2006 WWE współorganizuje walki z ECW. W 2009 roku galę przemianowano na Breaking Point i skupiono wokół walk Submission Match i ich odmian.

  Big Show wziął po raz kolejny udział w Royal Rumble matchu podczas gali Royal Rumble w 2017, lecz ponownie został wyeliminowany przez Strowmana. 20 lutego podczas epizodu Raw przegrał ze Strowmanem w walce wieczoru. Na gali Fastlane zdołał pokonać Ruseva. Podczas pre-show WrestleManii 33, Big Show był częścią kolejnego André the Giant Memorial Battle Royalu, w którym ponownie został wyrzucony z ringu przez Brauna Strowmana. 17 kwietnia w walce wieczoru odcinka Raw zawalczył ze Strowmanem, jednakże po wykonaniu superplexu został zniszczony ring.

  Nelson Frazier Jr (ur. 14 lutego 1972) – amerykański zawodowy zapaśnik. Lepiej znany ze swych ringowych pseudonimów Mabel, Viscera, Big Daddy V, i King V. Najbardziej znany jest ze współpracy z World Wrestling Federation / Entertainment (WWF / WWE). Obecnie należy do All Japan Pro Wrestling.The Legacy – team w wrestlingu , występujący w WWE w brandzie Raw od stycznia 2009 do lutego 2010. W jego skład wchodzili Ted DiBiase, Cody Rhodes oraz Randy Orton.

  Po tym, jak Big Cass został zaatakowany na zapleczu przez nieznanego sprawcę, 5 czerwca 2017 w odcinku Raw zastąpił go jako partnera Enzo Amorego w walce z Lukem Gallowsem i Karlem Andersonem. Początkowo Show był podejrzanym, aczkolwiek ostatecznie okazało się, że Cass atakował Amorego na zapleczu i fałszował swoje wypadki; spowodowało to rozpad drużyny Enzo Amorego i Big Cassa. Big Show zaczął występować w roli sojusznika Amorego i walczył z Cassem podczas gali SummerSlam, lecz przegrał pojedynek. 4 września w epizodzie Raw, Big Show po raz kolejny przegrał z Braunem Strowmanem w steel cage matchu, po czym po walce został wyrzucony przez ścianę klatki na zewnątrz. Kilka dni później przeszedł operację biodra. Powrócił na 999 epizod SmackDown Live, gdzie zmierzył się z Randym Ortonem. Przegrał tą walkę. Przez krótki okres trzymał się z tag team The Bar.

  King of the Ring jest turniejem wrestlingowym prowadzonym przez organizację World Wrestling Entertainment. Turniej odbywał się regularnie (raz w roku) w latach 1985 - 2002 (pomijając rok 1992). W latach 1993 - 2002 turniej był organizowany na specjalnej gali Pay-per-view (PPV).WrestleMania XXIV - profesjonalna gala PPV. To największa gala wyprodukowana przez WWE. Odbyła się 30 marca 2008 na Citrus Bowl w Orlando na Florydzie. W Wrestlemani XXIV brały udział 3 rostery: RAW, SmackDown!, ECW.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  WrestleMania – coroczna gala Pay-per-view organizowana w marcu bądź kwietniu przez World Wrestling Entertainment (WWE) (dawniej znane jako World Wrestling Federation). Jest uznawana za najważniejszą imprezę w kalendarzu WWE. WrestleMania jest największą i najdłużej organizowaną galą wrestlingową na świecie. WrestleMania zwana jest również "The Grandaddy of Them All", "The Grandest Stage of Them All" i "The Showcase of the Immortals". Pierwsza gala odbyła się w roku 1985, natomiast do tej pory zorganizowano 29 edycji tej imprezy.
  Paul Heyman (ur. 11 września 1965 w Scarsdale) – amerykański promotor wrestlingu, menadżer, komentator i dziennikarz, okazjonalnie również aktor. Znany z występów w federacji World Wrestling Entertainment w brandzie ECW. W swej karierze występował (oprócz WWE) w takich federacjach jak: World Championship Wrestling oraz American Wrestling Association. Jako aktor zagrał w filmie Rollerball z roku 2002 rolę komentatora sportowego.
  WrestleMania X-Seven – 17. edycja WrestleManii, która odbyła się 1 kwietnia 2001 w hali Reliant Astrodome w Houston (stan Teksas).
  Fastlane (2016) było galą profesjonalnego wrestlingu wyprodukowaną przez federację WWE, którą emitowano w systemie pay-per-view (PPV) i na WWE Network. Odbyła się ona 21 lutego w Quicken Loans Arena w Cleveland, Ohio. Była to druga gala w chronologii Fastlane.
  WWE Intercontinental Championship jest tytułem mistrzowskim profesjonalnego wrestlingu w federacji WWE. Tytuł został wprowadzony do WWF w 1979, które było wtedy znane jako World Wrestling Federation (WWF). Pat Patterson, posiadacz WWF North American Heavyweight Championship, otrzymał ten tytuł (z powodu wygrania fikcyjnego turnieju w Rio de Janeiro).
  WWE SmackDown! – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE), a emitowany w stacji SciFi w Stanach Zjednoczonych (od 2010 roku). Nazwa „Smackdown” jest ponadto używana do określenia brandu federacji WWE. Innym brandem World Wrestling Entertainment jest Raw. Walki oraz wszelkiego rodzaju segmenty oraz backstage’e nagrywane są na tzw. „tapingach” w nocy z wtorku na środę, które wyemitowane zostają w piątki.
  WWE Tribute to the Troops - coroczna gala WWE (organizowana od roku 2003), odbywająca się na początku w Święta Bożego Narodzenia, a później w jego okolicach, specjalnie dla żołnierzy wojsk amerykańskich stacjonujących m.in. w Iraku i Afganistanie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.312 sek.