Bez pardonu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bez pardonu (ang. The District) – amerykański kryminalny serial telewizyjny stacji CBS, liczący 89 odcinków. Pierwszy odcinek wyemitowano 7 października 2000 roku, a ostatni 1 maja 2004 roku. Został zainspirowany życiem Jacka Maple'a, zastępcy komisarza policji w Nowym Jorku.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Waszyngton, D.C., formalnie Dystrykt Kolumbii (ang. Washington, D.C. /ˈwɒʃɪŋtən ˌdiːˈsiː/, District of Columbia), potocznie nazywany Waszyngtonem lub D.C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych.

W Polsce po raz pierwszy został wyemitowany przez TVP1, w późniejszym czasie pokazywany był również przez takie stacje jak AXN i Universal Channel. Fabuła serialu skupia się na pracy i życiu osobistym Jacka Manniona, szefa policji w Waszyngtonie.

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Sean Patrick Thomas urodził się 17 grudnia 1970 roku w Wilmington. Amerykański aktor. Syn imigrantów z Gujany. 22 kwietnia 2006 ożenił się z aktorką Aoniką Laurent. Mają córkę Lolę Jolie (ur.16 maja 2008).

Obsada[ | edytuj kod]

 • Craig T. Nelson – Jack Mannion
 • Lynne Thigpen – Ella Mae Farmer (2000–2003)
 • Roger Aaron Brown – Joe Noland
 • Sean Patrick Thomas – detektyw Temple Page
 • Elizabeth Marvel – oficer Nancy Parras
 • Wayne Duvall – sierżant Phil Brander
 • Jonathan LaPaglia – detektyw Kevin Debreno (2001–2004)
 • Christopher B. Duncan – sierżant Ray Cutter (2001–2004)
 • Justin Theroux – Nick Pierce (2000–2002)
 • David O’Hara – detektyw Danny McGregor (2000–2001)
 • Jayne Brook – zastępca burmistrza Mary Ann Mitchell (2000–2001)
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Bez pardonu w bazie IMDb (ang.)
 • Bez pardonu w bazie Filmweb
 • Craig Richard Nelson (ur. 4 kwietnia 1944 w Spokane w stanie Waszyngton) – amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Laureat nagrody Primetime Emmy w kategorii „Wybitny aktor pierwszoplanowy - serial komediowy” za rolę trenera Haydena Foxa w sitcomie ABC Świat pana trenera. Jego ojciec był perkusistą w zespole Binga Crosby’ego. Ukończył Central Washington University w Ellensburg, Yakima Valley Community College w Yakima i Uniwersytet Arizony (1969). Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Warto wiedzieć że... beta

  Justin Paul Theroux (ur. 10 sierpnia 1971 roku w Waszyngtonie, w Dystrykcie Kolumbii) – amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny.
  Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.
  TVP1 (Program Pierwszy Telewizji Polskiej, potocznie Jedynka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP1) – polska publiczna stacja telewizyjna i zarazem najstarsza polska stacja telewizyjna, utworzona 25 października 1952, która regularną emisję programu rozpoczęła 23 stycznia 1953 (rok po utworzeniu w Warszawie eksperymentalnego studia telewizyjnego).
  Universal Channel to kanał telewizyjny należący do koncernu NBCUniversal, nadający w Ameryce Południowej i Europie Środkowej. Dostępny był na platformie n i CYFRA+ i Polsat Cyfrowy oraz w sieciach kablowych UPC Polska, Multimedia Polska, Cyfrowa Vectra i Toya. Po fuzji platformy n oraz CYFRY+ do nc+ został usunięty z oferty nowej platformy. W Cyfrowym Polsacie dostępny jest także w wersji nadawanej w wysokiej rozdzielczości.
  Serial kryminalny – gatunek serialu telewizyjnego, którego tematyką jest śledztwo zmierzające do wykrycia sprawcy zbrodni. W tym gatunku serialu przedstawia się działalność detektywów, śledczych, specjalnych agentów, prawników i policji zmierzającą do rozwikłania zbrodni i aresztowania sprawcy, zbierane są dowody, poszukuje się motywów przestępstwa, prowadzone są przesłuchania świadków i podejrzanych. Często siły policyjne mają do dyspozycji najnowsze zdobycze techniki laboratoryjnej.

  Reklama