• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bettina Rheims  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Rudolfinum – audytorium muzyczne w Pradze, w Czechach. Jest to jeden z najważniejszych neorenesansowych budynków w mieście i znajduje się na placu Jana Palacha na brzegu rzeki Wełtawy, na Starym Mieście.Osaka (jap. 大阪市, Ōsaka-shi) - trzecie co do wielkości miasto w Japonii. Leży w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu w regionie Kinki (Kansai) nad zatoką Osaka na styku Morza Wewnętrznego i Oceanu Spokojnego, u ujścia rzeki Yodo. Jest stolicą prefektury o tej samej nazwie i częścią obszaru metropolitalnego Keihanshin zamieszkiwanego przez około 18 mln osób.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Bettina (Caroline Germaine) Rheims (ur. 18 grudnia 1952 w Neuilly-sur-Seine) – francuska fotografik.

  Twórczość[ | edytuj kod]

  Bettina Rheims rozpoczęła karierę w 1978 roku, tworząc swoją pierwszą serię aktów striptizerek i akrobatek, co skutkuje jej pierwszymi wystawami indywidualnymi w Centrum Pompidou i w galerii Texbraun w Paryżu. Po sukcesie obu wystaw pracowała nad serią zdjęć wypchanych zwierząt Animal, wystawioną w Paryżu i Nowym Jorku.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Praga (czes. i słow. Praha, niem. Prag) – stolica i największe miasto Czech, położone w środkowej części kraju, nad Wełtawą. Jest miastem wydzielonym na prawach kraju, będąc jednocześnie stolicą kraju środkowoczeskiego.

  Równolegle realizowała portrety dla periodyków mody na całym świecie, okładki płyt i plakaty filmowe, zaś w 1986 roku nakręciła swój pierwszy film reklamowy. Realizując jednocześnie karierę komercyjną i artystyczną, w 1989 roku wydała album Female Trouble – zbiór kobiecych portretów wykonanych przez ostatnie 10 lat.

  Vence – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie.Sydney (wym. [ˈsɪdni]) – największe miasto Australii i Oceanii z liczbą ludności wynoszącą ponad 5,3 mln mieszkańców, także stolica stanu Nowa Południowa Walia. Założone w 1788 roku, Sydney jest znaczącym centrum finansowym, handlowym, transportowym, kulturalnym i turystycznym, mając status metropolii o znaczeniu globalnym. Metropolia jest także dużym węzłem komunikacyjnym z największym międzynarodowym lotniskiem w Australii, które obsłużyło prawie 42 milionów pasażerów w 2016 roku, i rozbudowaną siecią drogową i kolejową. Położone jest na wschodnim wybrzeżu nad Oceanem Spokojnym.

  Od 1990 do 1992 roku wraz z Sergem Bramly tworzyła serię Chambre Close. Album wystawy jest regularnie wznawianym światowym bestsellerem. W Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych odbywały się retrospektywy poświęcone twórczości artystki.

  Rheims stworzyła w 1999 roku - wspólnie z Sergem Bramly - serię zdjęć I.N.R.I., przedstawiającą główne sceny z Biblii i z życia Chrystusa. Publikacja towarzyszącej jej książki wywołała we Francji ostrą polemikę, co nie przeszkodziło w wystawianiu serii na całym świecie.

  Bettina Rheims stara się nie upiększać swoich modeli, prezentując prymitywną kobiecość oraz wydobywając z modelek ich emocje i intymność, przykładem czego może być seria zdjęć Just like a woman (2008). Jej sposób fotografowania odsłania charyzmę, zmysłowość, kobiecość i wrażliwość modeli.

  Perpignan (katal. Perpinyà, oksyt. Perpinhan, kastyl. Perpiñán) – miasto i gmina w południowej Francji (Langwedocja-Roussillon), na wybrzeżu Morza Śródziemnego, ośrodek administracyjny departamentu Pireneje Wschodnie, główne miasto historycznej krainy Roussillon, dawna stolica Królestwa Majorki.Bijbels Museum (Muzeum Biblii) – jedyne w Europie muzeum Biblii, z siedzibą w Amsterdamie przy kanale Herengracht 366. Budynek był siedzibą Holenderskiego Towarzystwa Biblijnego od 1852 roku do 1975 roku. Od 1975 roku mieści się tu muzeum.

  Artystka za pomocą obiektywu stara się wprowadzić bliskość między widzem i kobietą poprzez odsłonienie jej życia wewnętrznego.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Bruksela (fr. Bruxelles, nid. Brussel, niem. Brüssel) – miasto i stolica Belgii oraz Unii Europejskiej, położone w środkowej części kraju nad rzeką Senne.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Amsterdam – największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze.
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Torgau – miasto powiatowe we wschodnich Niemczech, w kraju związkowym Saksonia, siedziba powiatu Nordsachsen oraz wspólnoty administracyjnej Torgau, port nad Łabą, liczy ok. 21,4 tys. mieszkańców. Do 29 lutego 2012 należało do okręgu administracyjnego Lipsk.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.099 sek.