• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Best Film

  Przeczytaj także...
  Kobieta w czerni (ang. The Woman in Black) – kanadyjsko-brytyjsko-szwedzki horror z 2012 roku w reżyserii Jamesa Watkinsa. Wyprodukowany przez Hammer Film Productions. Film powstał na podstawie powieści Susan Hill pod tym samym tytułem.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Plac Zbawiciela – polski film fabularny (dramat społeczny) z 2006 roku w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego.

  Best Film Co Sp. z o.o.polski dystrybutor filmowy działający od 1995 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją filmów i programów do kin, VOD czy na DVD. Firma jest również współproducentem, m.in. filmów Chłopaki nie płaczą czy Poranek kojota.

  Best Film jest dystrybutorem m.in.:

  Wideo na życzenie (skrót VoD lub VOD; ang. Video on Demand - wideo na żądanie), pot. także oglądanie na żądanie — usługa zezwalająca na oglądanie nadawanego materiału filmowego lub słuchanie nadawanego nagrania dźwiękowego w wybranym przez kogoś czasie, późniejszym niż czas emisji. Nadawana (także "na żywo") audycja może być dzięki temu przesunięta w odbiorze dla pojedynczego widza i słuchacza.Sherlock – brytyjski serial telewizyjny emitowany przez BBC One od 25 lipca 2010 roku, stworzony przez Stevena Moffata i Marka Gatissa. Jest uwspółcześnioną interpretacją opowiadań Arthura Conana Doyle’a o detektywie Sherlocku Holmesie. Tytułową rolę odtwarza Benedict Cumberbatch, a rolę doktora Watsona odgrywa Martin Freeman.
 • seriali – Co ludzie powiedzą?, Sherlock;
 • filmów – Plac Zbawiciela, Nie lubię poniedziałku, Kobieta w czerni, Żelazna Dama.
 • Siedziba przedsiębiorstwa mieści się przy ulicy Czerniakowskiej 73/79 w Warszawie.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Źródło: O Best Film
  2. Data rozpoczęcia działalności według Bazy Internetowej Regon

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Best Film - oficjalna strona internetowa Best Film
 • Warto wiedzieć że... beta

  Chłopaki nie płaczą – polski film fabularny, komedia z elementami filmu sensacyjnego w reżyserii Olafa Lubaszenki, wyprodukowany w 1999. Okres zdjęciowy: 9 czerwca–14 lipca 1999. Plenery: Warszawa, Jelenia Góra.
  Nie lubię poniedziałku – polska komedia z 1971 roku. W pewien wrześniowy poniedziałek (a dokładnie 15 września) grupa mieszkańców oraz przybyszów walczy z przeciwnościami losu. Mimo lekkiej krytyki polskiej rzeczywistości wyrażonej w typowy dla reżysera Tadeusza Chmielewskiego surrealistyczny sposób, film jest laurką dla Warszawy, pełen optymizmu, pokazujący jej najpiękniejsze miejsca.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Żelazna Dama (ang. The Iron Lady, 2011) − brytyjski dramat biograficzny w reżyserii Phyllidy Lloyd, przedstawiający dojście do władzy oraz rządy Margaret Thatcher, trzykrotnej premier Wielkiej Brytanii. W roli głównej wystąpiła Meryl Streep.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.801 sek.