• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bert Remsen  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Elvis Aaron Presley (ur. 8 stycznia 1935 r. w Tupelo, zm. 16 sierpnia 1977 r. w Memphis) – amerykański piosenkarz i aktor.Starsky i Hutch – amerykański serial kryminalny z lat 70., który opowiada o przygodach dwójki policjantów, Davida Starsky’ego i Kena Hutcha. Serial był emitowany przez cztery sezony w latach 1975 – 1979, w telewizji ABC. W tym czasie powstały 92 odcinki i jeden 90 minutowy odcinek pilotowy.

  Bert Remsen, właśc. Herbert Birchell Remsen (ur. 25 lutego 1925 w Glen Cove, zm. 22 kwietnia 1999 w Sherman Oaks) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Glen Cove na Long Island jako syn Helen (z domu Birchell) i Winfreda Herberta Remsena. Uczęszczał do Ithaca College. Podczas II wojny światowej służył w United States Navy i otrzymał Medal Purpurowe Serce.

  Podróż przedślubna (tytuł oryginalny Forces of Nature) - amerykański film fabularny (komedia romantyczna) w reżyserii Bronwen Hughes.Dzień weselny – amerykański film fabularny z 1978 roku, w reżyserii Roberta Altmana. Film kręcono w Waukegan, Chicago, Oak Park oraz Lake Bluff, w stanie Illinois.

  Uczył się aktorstwa w nowojorskim Neighborhood Playhouse pod kierunkiem Sanforda Meisnera. Grał na scenie Broadwayu w spektaklach: Diamond Lil z Mae West i Zaklinacz deszczu z Geraldine Page. Po przeprowadzce do Hollywood, występował w niewielkich rolach w filmie muzycznym Kid Galahad (1962) z Elvisem Presleyem i Gig Young, a także gościnnie w serialach, m.in.: Rawhide, Alfred Hitchcock przedstawia, Doktor Kildare i Oferma w armii (No Time for Sergeants, 1964).

  Knots Landing to spin-off serialu Dallas, emitowany od 27 grudnia 1979 do 13 maja 1993 roku. Centrum akcji były fikcyjne przedmieścia Los Angeles. Za stworzenie programu odpowiadał David Jacobs. Serial doczekał się 344 odcinków. Był emitowany na kanale CBS.Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.

  W latach 1949-1950 był żonaty z Katherine MacGregor. W 1958 roku poznał Barbarę Joyce Dodd, z którą się ożenił 2 maja 1959. Mieli dwie córki: Kerry i Ann.

  Zmarł 22 kwietnia 1999 w Sherman Oaks, dzielnicy Los Angeles w stanie Kalifornia w wieku 74 lat.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gracz – amerykańska tragikomedia z 1992 roku na podstawie powieści Michaela Tolkina pod tym samym tytułem. Film jest satyrą na Hollywood.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Kid Galahad – film muzyczny z 1962 r. z Elvisem Presleyem w roli głównej. To dziesiąty obraz w jego aktorskiej karierze i w opinii większości krytyków jeden z najlepszych. W momencie wejścia do kin film uplasował się na 9 pozycji amerykańskiego box office’u, a w rankingu magazynu Variety zajął 37. miejsce na liście najlepszych filmów 1962 roku.
  Sierżant Anderson (ang. Police Woman, 1974-1978) – amerykański serial kryminalny stworzony przez Roberta E. Collinsa.
  Teoria spisku – amerykański film akcji z 1997 w reżyserii Richarda Donnera. Scenariusz został napisany przez Briana Helgelanda koncentruje się wokół kierowcy taksówki, który uważa, iż rządowe agencje mają wpływ na wiele wydarzeń we współczesnym świecie.
  II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza większością państw europejskich i ich koloniami, brały w niej udział państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz Azji. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi.
  Dallas – amerykański serial telewizyjny emitowany na kanale CBS od 1978 do 1991 roku. Jego akcja skupiała się na zamożnej rodzinie Ewing. Wyemitowano 357 odcinków. Twórcą programu był David Jacobs. Dallas osiągnął duży sukces na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.