• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bernhard Rapkay

  Przeczytaj także...
  Posłowie VII kadencji do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani w wyborach przeprowadzonych w 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej pomiędzy 4 a 7 czerwca 2009.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Nadrenia Północna-Westfalia (niem. Nordrhein-Westfalen; dolnoniem. Noordrhien-Westfalen; NW; NRW) – kraj związkowy w zachodniej części Niemiec. Stolicą kraju związkowego jest Düsseldorf.

  Bernhard Rapkay (ur. 8 stycznia 1951 w Ludwigsburgu) – niemiecki polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego IV, V, VI i VII kadencji.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Zawodowo pracował w zarządzaniu projektami i edukacji dorosłych. Od 1975 obejmował różne stanowiska w Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. Był wybierany na przewodniczącego SPD w Dortmundzie, członka zarządu krajowego w Nadrenii-Północnej Westfalii, zastępcę przewodniczącego rady federalnej partii.

  Posłowie III kadencji do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani w wyborach przeprowadzonych w 15 państwach członkowskich Unii Europejskej pomiędzy 19 a 12 czerwca 1994. Kadencja rozpoczęła się 19 lipca 1994 i zakończyła się 19 lipca 1999.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  W 1994 z listy SPD uzyskał mandat deputowanego do Parlamentu Europejskiego. W wyborach w 1999, 2004 i 2009 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W VII kadencji przystąpił do grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, został też członkiem Komisji Prawnej. W PE zasiadał do 2014.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim (ang. Progressive Alliance of Socialists and Democrats, S&D) – socjaldemokratyczna grupa polityczna w Parlamencie Europejskim VII kadencji, powołana faktycznie 23 czerwca 2009.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie Parlamentu Europejskiego
 • Nota biograficzna na stronie prywatnej (niem.)
 • Warto wiedzieć że... beta

  Socjaldemokratyczna Partia Niemiec, (niem. SPD – Sozialdemokratische Partei Deutschlands) – najstarsza niemiecka partia polityczna wśród obecnie istniejących oraz jedna z najstarszych i największych partii politycznych na świecie, obchodziła w 2003 r. swoją 140. rocznicę powstania. Z liczbą ponad 500 000 członków stanowi najliczniejszą partię współczesnych Niemiec. Założona w 1863 r., do 1891 pod nazwą Socjalistyczna Partia Robotnicza (SAP). Założenia i program polityczny oparte są na ideałach socjaldemokratycznych i neoliberalnych (szczególnie za rządów kanclerza Gerharda Schrödera). Członkowie partii, którzy nie ukończyli 35. roku życia skupiają się w organizacji Jusos (Jungsozialisten in der SPD).
  Ludwigsburg – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Stuttgart, siedziba powiatu Ludwigsburg. Leży ok. 13 km na północ od Stuttgartu, przy drodze krajowej B27. W Ludwigsburgu znajduje się Centrala Badania Zbrodni Narodowosocjalistycznych prowadząca śledztwa m.in. we współpracy z IPN.
  Posłowie V kadencji do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani w wyborach przeprowadzonych w 15 państwach członkowskich Unii Europejskiej pomiędzy 10 a 13 czerwca 1999. Kadencja rozpoczęła się 20 lipca 1999 i zakończyła się 19 lipca 2004.
  Parlament Europejski – instytucja Unii Europejskiej będąca odpowiednikiem jednoizbowego parlamentu, której członkowie są wybierani przez obywateli państw należących do UE na 5-letnią kadencję. Oficjalną siedzibą Parlamentu jest Strasburg, ale w Brukseli odbywa się większość obrad parlamentu i mieszczą się biura poselskie, a także komisje parlamentarne i władze klubów. W Luksemburgu znajduje się sekretariat generalny, biblioteka i część zaplecza technicznego.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Posłowie VI kadencji do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani w wyborach przeprowadzonych w 25 państwach członkowskich Unii Europejskiej pomiędzy 10 a 13 czerwca 2004. Kadencja rozpoczęła się 20 lipca 2004 i zakończyła się 13 lipca 2009.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.762 sek.