• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bergedorf - okręg administracyjny Hamburga

  Przeczytaj także...
  Bergedorf – okręg administracyjny Hamburga, położony na południowy wschód od centrum miasta. 1 stycznia 1938 wcielony do miasta Hamburg na podstawie tzw. Ustawy o Dużym Hamburgu (niem. Groß-Hamburg-Gesetz) z 26 stycznia 1937 roku.Neuallermöhe, Hamburg-Neuallermöhe — dzielnica miasta Hamburg w Niemczech, w okręgu administracyjnym Bergedorf. Powstała 1 stycznia 2011.
  Neuengamme, Hamburg-Neuengamme - nazwa dzielnicy Hamburga (podlega okręgowi Bergedorf). Dawniej niewielka miejscowość autonomiczna. W okresie II wojny światowej siedziba niemieckiego obozu koncentracyjnego Neuengamme (KL).
  Mapa Hamburga z podziałem na okręgi administracyjne
  Dzielnice Bergedorfu

  Bergedorf, Bezirk Bergedorf – okręg administracyjny Hamburga, położony na południowy wschód od centrum miasta. 1 stycznia 1938 wcielony do miasta Hamburg na podstawie tzw. Ustawy o Dużym Hamburgu (niem. Groß-Hamburg-Gesetz) z 26 stycznia 1937 roku.

  Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.Ustawa o Dużym Hamburgu i innych uregulowaniach terytorialnych w skrócie Ustawa o Dużym Hamburgu (niem. Gesetz über Groß-Hamburg und andere Gebietsbereinigungen w skrócie Groß-Hamburg-Gesetz) - ustawa, która traktowała o rozszerzeniu terytorialnym Hamburga.
  Zamek Bergedorf

  Dzielnice[]

  W skład okręgu wchodzi 14 dzielnic (Stadtteil)

  Reitbrook, Hamburg-Reitbrook — dzielnica miasta Hamburg w Niemczech, w okręgu administracyjnym Bergedorf. W 1768 wcielony w granice miasta.
  1. Allermöhe
  2. Altengamme
  3. Bergedorf
  4. Billwerder
  5. Curslack
  6. Kirchwerder
  7. Lohbrügge
  8. Moorfleet
  9. Neuallermöhe
  10. Neuengamme
  11. Ochsenwerder
  12. Reitbrook
  13. Spadenland
  14. Tatenberg  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.228 sek.