• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bere Ferrers

  Przeczytaj także...
  Bere Ferrers – stacja kolejowa we wsi Bere Ferrers w hrabstwie Devon na linii kolejowej Tamar Valley Line. Stacja bez trakcji elektrycznej. W przeszłości leżała na północnej linii łączącej Exeter z Plymouth (przez Okehampton). Stacja nazywała się Beer Ferris, a nazwa pochodziła od rodziny, która posiadała okoliczne tereny. W r. 1898 zmieniono jej nazwę z powodu skojarzeń z piwem.Domesday Book – napisany po łacinie rodzaj katastru gruntowego sporządzonego na żądanie Wilhelma Zdobywcy w podbitej przez niego Anglii, ukończony w 1086. Księga zawierała spis posiadłości ziemskich należących w każdym hrabstwie do króla oraz duchownych i świeckich feudałów, podawała ilość wasali każdego barona, rozmiary posiadłości, przybliżone dochody w gotówce, rodzaj gleby, liczbę chłopów, wysokość danin, powierzchnię lasów, pastwisk, ilość młynów, bydła + przybliżone dochody z poszczególnych posiadłości.
  Devon – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone we wschodniej części Półwyspu Kornwalijskiego, pomiędzy Kornwalią na zachodzie a hrabstwami Somerset i Dorset na wschodzie. Jest jedynym hrabstwem położonym nad dwoma akwenami morskimi – kanałem La Manche na południu i Kanałem Bristolskim na północy – z oddzielną linią brzegową.

  Bere Ferrers – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie West Devon. W granicach parish council leżą także Bere Alston. W 2011 roku civil parish liczyła 2989 mieszkańców. We wsi znajduje się stacja kolejowa. Bere Ferrers jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Birland/Birlanda.

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.Bere Alston – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon. Leży 54 km na południowy zachód od miasta Exeter i 308 km na zachód od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Civil parish (w dosłownym tłumaczeniu "parafia cywilna") – jednostka samorządu terytorialnego najniższego szczebla występująca na dużej części (lecz nie całości) obszaru Anglii. Parafie bywają niekiedy przyrównywane do polskich gmin, jednak nie jest to precyzyjne, ponieważ posiadają znacznie mniejszy zakres kompetencji.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.