• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bere Alston

  Przeczytaj także...
  Bere Ferrers - stacja kolejowa we wsi Bere Ferrers w hrabstwie Devon na linii kolejowej Tamar Valley Line. Stacja bez trakcji elektrycznej. W przeszłości leżała na północnej linii łączącej Exeter z Plymouth (przez Okehampton). Stacja nazywała się Beer Ferris, a nazwa pochodziła od rodziny, która posiadała okoliczne tereny. W r. 1898 zmieniono jej nazwę z powodu skojarzeń z piwem.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).

  Bere Alstonwieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie West Devon, w civil parish Bere Ferrers. Leży 54 km na południowy zachód od miasta Exeter i 308 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2218 mieszkańców.

  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).Exeter (IPA /ˈeksɪtə(r)/) – miasto w Wielkiej Brytanii, ośrodek administracyjny hrabstwa Devon, port nad rzeką Exe, w pobliżu jej ujścia do Kanału La Manche. W 2005 r. populację miasta szacowano na 117,600 mieszkańców.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Bere Ferrers Strona internetowa
  2. Bere Alston na mapie (ang.). getamap.ordnancesurvey.co.uk. [dostęp 2010-10-06].
  3. KS01 Usual resident population: Census 2001, Key Statistics for urban areas (ang.). Office for National Statistics. [dostęp 2016-08-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2004-07-23)].
  Devon – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone we wschodniej części Półwyspu Kornwalijskiego, pomiędzy Kornwalią na zachodzie a hrabstwami Somerset i Dorset na wschodzie. Jest jedynym hrabstwem położonym nad dwoma akwenami morskimi – kanałem La Manche na południu i Kanałem Bristolskim na północy – z oddzielną linią brzegową.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.