• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Benoît Vétu

  Przeczytaj także...
  29 października jest 302. (w latach przestępnych 303.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 63 dni.92. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1995 odbyły się w Bogocie w dniach 26 - 30 września 1995. W programie mistrzostw znalazły się cztery konkurencje dla kobiet: sprint, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy oraz wyścig na 500 m i osiem konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison i keirin. Były to pierwsze mistrzostwa, na których rozegrano sprint drużynowy i madison.
  Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.

  Benoît Vétu (ur. 29 października 1973 w Hyères) - francuski kolarz torowy, srebrny medalista mistrzostw świata.

  Florian Rousseau (ur. 3 lutego 1974 w Joinville-le-Pont) – francuski kolarz torowy, czterokrotny medalista olimpijski i wielokrotny medalista mistrzostw świata.Kolarstwo torowe uprawia się na rowerach torowych zbudowanych na kołach 28 calowych, podobnych do rowerów szosowych, ale o uproszczonej i mocno odchudzonej konstrukcji. Tory (zwane też czasem welodromami), na których uprawia się ten sport mają kształt zbliżony do bieżni lekkoatletycznych, na łukach są jednak mocno pochylone, aby można było na nich utrzymywać stałą prędkość.

  Kariera[]

  Największym sukcesem w karierze Benoît Vétu był wywalczenie wspólnie z Florianem Rousseau i Hervé Thuetem srebrnego medalu w sprincie drużynowym podczas mistrzostwach świata w Bogocie w 1995 roku. W 1994 roku Benoît zdobył brązowy medal mistrzostw Francji w Keirinie. Nigdy nie startował na igrzyskach olimpijskich.

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.