• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Benny Hill  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Funt szterling (ang. pound sterling, £), nieoficjalna nazwa funt brytyjski, symbol międzynarodowy GBP – oficjalna jednostka monetarna w Wielkiej Brytanii.Seksizm (z ang. sexism, sex – „płeć”) – pogląd, że kobiety i mężczyźni nie są sobie równi lub że nie powinni posiadać równych praw. Zazwyczaj sprowadza się do „wiary w wyższość mężczyzn i wynikających z niej dyskryminujących zachowań wobec kobiet”.

  Benny Hill, właśc. Alfred Hawthorne Hill (ur. 21 stycznia 1924 w Southampton, zm. 20 kwietnia 1992 w Teddington) – brytyjski aktor komediowy.

  Pracował kompulsywnie i miał jedynie kilku przyjaciół. Nie ożenił się, mimo że oświadczyny złożył dwóm kobietom (jedna była córką angielskiego pisarza) – obie odrzuciły jego propozycje. Nie przywiązywał wagi do dóbr materialnych, mieszkał w wynajętych mieszkaniach, nie miał nigdy własnego samochodu. Jedyną przyjemnością i luksusem, na który sobie pozwalał, były podróże po Europie (głównie po Francji), podczas których szukał także inspiracji do swojej twórczości. Mówił po francusku, niemiecku, hiszpańsku i holendersku.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Zawał mięśnia sercowego (łac. infarctus myocardii), nazywany też zawałem serca i atakiem serca – martwica mięśnia sercowego spowodowana jego niedokrwieniem na skutek zamknięcia tętnicy wieńcowej doprowadzającej krew do obszaru serca.

  Spis treści

 • 1 Kariera
 • 2 Śmierć
 • 3 Wydawnictwa audio, wideo i filmy
 • 4 Filmografia
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Montreux – miasto i znany kurort w kantonie Vaud w Szwajcarii, przy wschodnim krańcu Jeziora Genewskiego. W 2003 roku miasto zamieszkiwało 22 897 osób.
  DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.
  Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.
  Boots Randolph, właściwie Homer Louis Randolph III (ur. 3 czerwca 1927 w Paducah w stanie Kentucky, zm. 3 lipca 2007 w Nashville w stanie Tennessee) – amerykański saksofonista, znany przede wszystkim jako kompozytor przeboju Top 40 z 1963 r., Yakety Sax, wykorzystywanego przez dwie dekady jako czołówka muzyczna w brytyjskim serialu komediowym "The Benny Hill Show". Współpracował jako muzyk sesyjny z takimi gwiazdami muzyki rozrywkowej jak Roy Orbison, czy Elvis Presley. Na przestrzeni lat 60. i 70. wylansował 13 utworów, które trafiły na popowe listy przebojów, w tym Hey, Mr. Sax Man z 1964 r., czy Temptation z 1967 r. Był właścicielem nocnego klubu w Nashville. Zmarł 3 lipca 2007 r., w wyniku odłączenia od respiratora. Artysta znajdował się w stanie śpiączki, w którą zapadł po udarze mózgu, do którego doszło miesiąc wcześniej.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Henry McGee (14 maja 1928 w South Kensington – 28 stycznia 2006 w Londynie) - brytyjski aktor, znany głównie z programu telewizyjnego The Benny Hill Show. Aktor zmarł po długoletniej walce z chorobą Alzheimera. Ostatnie sześć miesięcy życia McGee spędził w prywatnej klinice.
  Skecz (ang. sketch comedy) – kabaretowy lub estradowy krótki utwór sceniczny (literacki), stworzony w celu wywołania śmiechu u widzów. Oparty na żywym dialogu i komicznych sytuacjach. Cechą charakterystyczną skeczu jest zaskakująca puenta, podobnie jak w dowcipie. Niekiedy jednakże puenta staje się zbyteczna, jeżeli treść lub aktorstwo wywołuje zamierzony efekt rozbawienia publiczności.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.