• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Benjamin Linus

  Przeczytaj także...
  "Inni" (także "Tamci", "Tubylcy", "Agresorzy") – grupa bohaterów serialu Zagubieni, najprawdopodobniej wroga rozbitkom lotu 815.Inicjatywa DHARMA (ang. DHARMA Initiative) - Department of Heuristics And Research on Material Applications (Departament Heurystyki i Badań Nad Zastosowaniem Materiałów) – fikcyjny projekt powstały na potrzeby serialu Zagubieni.
  Johnathan Locke – postać fikcyjna, jeden z bohaterów serialu telewizyjnego Zagubieni. Jego rolę odgrywa Terry O’Quinn.
  Benjamin Linus, grany przez Michaela Emersona

  Benjamin Linus, Henry Gale ur. 1964 r. – postać fikcyjna, jeden z bohaterów serialu telewizyjnego Zagubieni, grana przez aktora Michaela Emersona.

  Biografia[]

  Przed katastrofą[]

  Retrospekcja Linusa nastąpiła w dwudziestym odcinku trzeciego sezonu. Przedtem Ben, jeden z Innych, twierdzi, że mieszka na wyspie całe życie, choć naprawdę urodził się poza nią. Jego rodzicami są Emily i Roger Linus. Jego matka zmarła tuż po jego urodzeniu, a ojciec przypłynął z nim na wyspę jako pracownik Inicjatywy DHARMA. Ben nienawidził ojca, który obwiniał go za śmierć matki. Gdy skończył 28 lat, zamordował ojca i pracowników DHARMA. Następnie udał się do dżungli i dołączył do Innych.

  Juliet Burke – postać fikcyjna, jedna z bohaterek serialu telewizyjnego Zagubieni, grana przez amerykańską aktorkę Elizabeth MitchellBracia Karamazow (ros. Братья Карамазовы) – ostatnia powieść Fiodora Dostojewskiego, uważana powszechnie za kulminację jego twórczości. Dostojewski spędził na pisaniu Braci Karamazow ponad dwa lata (lipiec 1878 - listopad 1880). Kolejne części utworu ukazywały się w czasopiśmie Russkij Wiestnik, oddzielne wydanie ujrzało światło dzienne w grudniu 1880 roku. W zamierzeniu powieść miała być częścią cyklu Żywot wielkiego grzesznika, a historia Aloszy kontynuowana. Dostojewski zmarł jednak niedługo po publikacji Braci Karamazow, więc dalsze losy bohaterów pozostały w sferze domniemań.

  Ben wychowuje Alex. Odebrał ją, gdy była niemowlęciem, Danielle Rousseau, jednej z rozbitków na wyspie. Z czasem Ben przekonał Innych do przeprowadzenia się do osady, zbudowanej za czasów DHARMA. Wydaje się być przywódcą Innych, choć Juliet mówi Jackowi, iż Inni podejmują decyzje grupowo. Sam Ben twierdzi, że przywódcą Innych jest niejaki Jacob.

  Zagubieni (ang. Lost) – amerykański serial fantastyczno-przygodowy. Przedstawia losy pasażerów samolotu linii Oceanic Airlines, który rozbił się na trasie z Sydney do Los Angeles na pełnej tajemnic tropikalnej wyspie gdzieś na południowym Pacyfiku.Oceanic Airlines - lot 815 – oznaczenie kodowe fikcyjnego regularnego cywilnego lotu z Sydney w Australii do Los Angeles w stanie Kalifornia; czas lotu 13 godzin i 52 minuty.

  Dwa dni przed katastrofą samolotu Oceanic Airlines - lot 815 Ben dowiaduje się, że ma guza na kręgosłupie. Jest członkiem klubu książkowego, działającego wśród Innych i nie znosi powieści Stephena Kinga (mówi o tym w odcinku Opowieść o dwóch miastach), choć będąc przetrzymywanym w zbrojowni stacji "Łabędź" pyta o te powieści Johna Locke, który przyniósł mu Braci Karamazow Dostojewskiego.

  Fiodor Michajłowicz Dostojewski (ros. Фёдор Миха́йлович Достое́вский, Ѳедоръ Михайловичъ Достоевскій) (ur. 11 listopada [30 października st.st.] 1821 w Moskwie, zm. 9 lutego [28 stycznia st.st.] 1881 w Petersburgu) – pisarz rosyjski.Alexandra Rousseau - piętnastoletnia bohaterka amerykańskiego serialu Zagubieni grana przez Tanię Raymonde. Jest biologiczną córką Francuzki - Danielle Rousseau i przybraną Benjamina Linusa.

  Po katastrofie[]

  Ben był świadkiem katastrofy samolotu Oceanic Airlines - lot 815. Rozkazał Goodwinowi inwigilować rozbitków z tylnej części samolotu, zaś Ethanowi – z części środkowej. Po tym, jak wysłani przez niego szpiedzy giną, Ben wpada w dżungli w pułapkę, zastawioną przez Danielle Rousseau. Zostaje przekazany Sayidowi. Rousseau twierdzi, że schwytany przez nią człowiek jest jednym z Innych. Sayid uwalnia go, wówczas Danielle rani go strzałem z kuszy, gdy Ben próbuje uciec. Sayid zabiera go do stacji "Łabędź".

  Stephen Edwin King (ur. 21 września 1947 w Portland) – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John Swithen. Jego książki rozeszły się w nakładzie przekraczającym 350 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie.

  W trakcie opatrywania jego rany przez Jacka, Sayid namawia Johna Locke do zmiany szyfru w zbrojowni i zamyka się tam wraz z Benem. Tam go torturuje. Ben twierdzi, że nazywa się Henry Gale i rozbił się z żoną na tej wyspie w trakcie podróży balonem. Jack przerywa przesłuchanie i zmusza Locka do otwarcia drzwi zbrojowni. Szantażuje go, że nie dopuści do naciśnięcia o określonej porze guzika, aby zresetować zegar, by nie dopuścić do wybuchu.

  W trakcie przebywania w zamknięciu Ben umiejętnie stara się skłócić Johna i Jacka. Daje też Anie Lucii mapę do miejsca, gdzie rzekomo rozbił się balonem, a ona wyrusza tam z Sayidem i Charliem. Znajdują w grobie zwłoki zupełnie innej osoby (Afroamerykanina, który miał dowód osobisty i nazywał się właśnie Henry Gale), co daje im dowód, że mężczyzna, którego schwytali, jest jednym z Innych. Prawdziwe imię Bena rozbitkowie poznają w trzecim sezonie serialu w odcinku Szklana baletnica. Wyjawia on je Jackowi, zwierza mu się także, iż spędził całe swoje życie na wyspie.

  Rok 2007[]

  Po opuszczeniu wyspy Ben zabija Johna Locke'a i nakłania "Szóstkę Oceanic" do powrotu. Gdy John "ożył" po katastrofie lotu 316 linii Ajira", Ben na jego rozkaz zabija Jacoba. Następnie przyłącza się do grupy Ilany, która ma za zadanie chronić wybranych jeszcze przez Jacoba kandydatów, tj. "Szóstki Oceanic", spośród których miał być wyłoniony następca Jacoba.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.